Skip to content

Jak przetłumaczyć tekst z hiszpańskiego na angielski w programie Excel? – Użyteczne narzędzia

7 de luty de 2022

Komputery to jedno z narzędzi, z których korzysta duża liczba osób. W nich możesz wykonywać jakąkolwiek pracęzarówno do szkoły, jak i do pracy dzięki programom biurowym oferowanym przez firmę Microsoft.

Wśród tych programów jest jeden o nazwie Excel, który służy do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych i tabel obliczeniowych, w których można automatycznie określać liczby i konta. Ale również możesz pisać na siatkach. Z tego powodu nauczymy Cię, jak przetłumaczyć te dokumenty na inny język.

Co zaleca się zrobić przed przetłumaczeniem tekstu w programie Excel?

Jeden z pakiety programów najważniejszy dla nas do używania na naszym komputerze jest Microsoft Office. Ten pakiet zawiera szereg programów do pracy na komputerze stacjonarnym, takich jak Word, PowerPoint i jeden z najczęściej używanych do pracy z matematyką i organizacją, czyli Excel.

Z tym drugim będziesz mógł tworzyć wszelkiego rodzaju arkusze kalkulacyjne po prostu określając wartość dla określonego wiersza, program może wykonać obliczenia związane z tą funkcją. Zanim zaczniesz korzystać z tego programu, musisz być świadomy jednej rzeczy, co wyjaśnimy poniżej.

Zaznacz, aby mieć aktualny program Excel

Jedną z rzeczy, które zawsze musisz sprawdzić w programie, który masz na swoim komputerze, jest to, że zainstalowana wersja jest najnowsza. To ci pomoże ciesz się nowymi funkcjami do dodania do wspomnianego programu, aby działał lepiej na komputerze.

Aby zobaczyć, jaką wersję programu Excel ma Twój komputer, musisz wykonać następujące czynności. Otwórz program Excel lewy róg boczny klikniesz „Plik”, a następnie „Informacje”. Z produktu” lub „O programie Excel”.

Odbędą się dwie sesje, jedna to „Nazwa produktu”, a druga to „Numer wersji”, który jest ten, na którym nam zależy w tym przypadku. Jeśli chcesz zaktualizować Excel, musisz to zrobić:

  1. Otworzysz nowy dokument Excela i naciśniesz opcję „Plik”
  2. W pasku po lewej stronie musisz kliknąć „Konto”
  3. Następnie wpiszesz „Informacje. produktu” i klikniesz „opcja aktualizacji”
  4. Aby rozpocząć aktualizację programu, kliknij „Aktualizuj teraz”. Rozpocznie się aktualizacja programu Excel na twoim komputerze

W jaki sposób można przetłumaczyć tekst z języka hiszpańskiego na angielski lub odwrotnie w programie Excel?

faceci tłumaczą coś ze swojego komputera

Jedną z rzeczy, które najbardziej przykują Twoją uwagę w tym przypadku, jest to, że będziesz mógł wykonywać tłumaczenia w swoim Excelu z dowolnego języka. To jest funkcja, która wprowadza program fabryczne i do którego nie będziesz musiał niczego dostosowywać w programie. W tym celu będziesz musiał postępować zgodnie z tymi instrukcjami.

Z komputera z systemem Windows lub MacOS

Na wypadek, gdybyś próbował przetłumaczyć Excel z komputera z systemem Windows lub z jednym z systemów Mac, musisz wykonać następujące czynności.

  1. Wprowadź dokument Excel, w którym chcesz przetłumaczyć frazę lub słowo
  2. Następnie podświetlisz słowo do przetłumaczenia za pomocą myszy
  3. Następnie u góry klikniesz „Recenzja”, a następnie „Tłumacz”
  4. Teraz będziesz musiał wybrać język, w którym słowo zostanie przetłumaczone
  5. Podobnie jak w Excelu nie będziesz mógł od razu zastąpić słowa, będziesz musiał skopiować wynik tłumaczenia i wkleić go w miejsce poprzedniego słowa

Musisz wiedzieć, że byłoby dobrze, gdyby Twój komputer był podłączony do Internetu, aby wyniki tłumaczenia być bardziej precyzyjnym.

Zrób to z Internetu lub użyj DocTraslator

logo tłumacza doktora

Wśród najciekawszych rzeczy jest to, że możemy korzystać z Excela z sieci. To dobre narzędzie, ponieważ będziesz w stanie stwórz dowolny arkusz kalkulacyjny bez konieczności instalowania programu na komputerze. Jeśli masz już wcześniej Excela i chcesz przetłumaczyć słowo, które jest w tym dokumencie, musisz to zrobić.

po prostu idź i zaznacz słowo że chcesz zostać przetłumaczony i klikniesz „Przejrzyj”, a następnie „Tłumacz”. Następnie wystarczy kliknąć „Przetłumacz swój wybór” i wybrać język, na który zostanie przetłumaczone to, co zaznaczyłeś. Na koniec musisz nacisnąć „Wstaw”, a tłumaczenie będzie kompletne.

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł tłumaczyć dokumenty w trybie online, jest DocTraslator. Tutaj po prostu musisz skopiuj oryginalny dokument i wklej go na stronie. Następnie strona odpowiada za tłumaczenie twojego dokumentu i musisz go pobrać już przetłumaczony. W ten sposób nie stracisz formatu czcionki ani innych zmian wprowadzonych w programie Excel.

Korzystanie z makr

To jeden z ostatnich sposobów, w jaki będziesz w stanie przetłumacz dokument Excela do języka innego niż ten, w którym go utworzyłeś. Jest to bardzo żmudny sposób tłumaczenia dokumentu Excel i wymaga bardzo drobiazgowego procesu, aby osiągnąć swój cel, w którym będziesz musiał napisać serię kodów do przetłumaczenia dokumentu.

Z tego powodu zaleca się, abyś spróbował przeprowadzić tłumaczenie w sposób, o którym już wspomnieliśmy wcześniej, aby nie przechodź przez tak długi proces podczas tłumaczenia.

dołącz do naszego kanału telegram