Skip to content

Jak przenosić pliki w SharePoint, aby je lepiej zorganizować? – Pomocny przewodnik

12 de styczeń de 2022

Organizacja jest niezbędna w firmach, ponieważ przyczynia się do wydajnej pracy, a czymś, co może pomóc tej organizacji, zwłaszcza dokumentom, które są tworzone i zarządzane w firmie, jest narzędzie SharePoint. Dzięki niemu możesz organizować swoje pliki w folderach i przenosić je z jednego miejsca do drugiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak używać programu SharePoint do przenoszenia plików, czytaj dalej ten artykuł.

Jaki jest najlepszy sposób organizowania dokumentów SharePoint?

W świecie biznesu, jak ważne jest posiadanie wyszkolonego i dobrze zorganizowanego personelu do wykonywania zadań. Coś, co może znacząco pomóc, to mieć narzędzie, które wpływa na wydajność firmy i efektywności jej personelu.

W związku z tym być może słyszałeś o SharePoint. Jest to narzędzie zaprojektowane przez firmę Microsoft, które pomoże Ci lepiej uporządkować dokumenty i udostępnić je wtedy, gdy ich potrzebujesz. Sposobem na uporządkowanie dokumentów SharePoint jest utwórz folder do przechowywania dokumentówi możesz przenieść pliki w tym narzędziu, aby lepiej uporządkować ich zawartość i strukturę.

Jak stworzyć folder w SharePoint do zapisywania plików?

Prawdopodobnie wiesz, jak utworzyć folder na pulpicie komputera w systemie Windows. Ale z SharePoint być może nie próbowałeś, Możesz tworzyć foldery, aby móc zapisywać swoje pliki i je chronić. To idealne i bezpieczne miejsce. Dodatkowo pozwoli szybko i sprawnie je zlokalizować. Zobacz kroki, które należy wykonać, aby utworzyć folder w programie SharePoint:

Wchodzisz do SharePoint i przechodzisz do miejsca, w którym chcesz utworzyć folder dokumentów SharePoint. Następnie wchodzisz do menu i klikasz Nowy, a następnie Folder. Wyświetlone zostanie okno dialogowe Nazwa folderu, musisz przypisać nazwę, a następnie kliknąć Utwórz. Na końcu zobaczysz nowy folder o nazwie wstawionej w bibliotece dokumentów, będzie gotowy do rozpoczęcia dodawania plików lub możesz także tworzyć w nim nowe foldery, czyli podfoldery.

Jak można przenosić pliki w programie SharePoint?

Utrzymywanie porządku w plikach jest bardzo ważne, narzędzie SharePoint okazało się najlepszą opcją do utrzymania porządku w dokumentach. W rzeczywistości istnieje kilka sposobów przenoszenia plików wewnątrz tego wspaniałego narzędzia. Możesz to zrobić za pomocą eksploratora plików z opcją przenoszenia i kopiowania, zarządzania treścią i strukturą oraz organizowania treści. Natychmiast pokażemy Ci szczegółowo, jak to się robi na każdy z tych sposobów.

Z eksploratorem plików

W eksploratorze plików musisz wprowadzić zarówno docelową, jak i źródłową bibliotekę dokumentów. Następnie klikasz Eksplorator plików. Będziesz mógł zobaczyć okno eksploratora, w którym pokazana jest każda z bibliotek, co pozwoli ci skorzystać z opcji Przeciągnij i upuść, aby przenieść pliki w każdej bibliotece. W zależności od rodzaju zawartości w plikach lub folderach, możesz zdecydować się na przeniesienie niektórych i zachowanie innych, ale pamiętaj, że ta czynność jest wykonywana ręcznie i obejmuje więcej czynności kopiowania plików i usuwania pliku źródłowego.

przenieś dokumenty z eksploratora plików programu sharepoint

Akcja „przenieś do” i „kopiuj do”

Innym sposobem przenoszenia plików w programie SharePoint jest przenoszenie i kopiowanie do, ale należy pamiętać, że tę czynność można wykonać tylko z programu SharePoint w trybie online i możesz przenosić pliki z tego narzędzia do OneDrive i odwrotnie A nawet udostępnianie plików i dokumentów w OneDrive jest łatwe. Jeśli chcesz skorzystać z opcji przeniesienia plików do OneDrive, musisz wybrać plik i kliknąć jedną z dwóch alternatyw. Jeśli klikniesz Przenieś, plik zostanie przeniesiony do innego folderu biblioteki, zachowując zawartość i historię. Z drugiej strony, jeśli użyjesz akcji Kopiuj, zachowana zostanie tylko najnowsza zawartość.

Zarządzaj treścią i strukturą

Z opcji Zarządzaj treścią i strukturą będziesz mógł przenieść nie tylko jeden, ale kilka plików razem, zachowując historię zmodyfikowanej lub utworzonej wersji. Aby to zrobić, musisz najpierw Włącz opcję infrastruktury publikowania, jeśli jesteś właścicielem konta SharePoint.

przenosić pliki z zarządzania zawartością i strukturą SharePoint

Organizator treści

Aby uzyskać dostęp do innego sposobu przenoszenia plików w programie SharePoint, musisz: Włącz opcję Organizatora treści. Następnie wybierasz routing, który będzie używany, to znaczy, aby wysłać plik w inne miejsce, i wpisujesz plik, aby przenieść go do innej biblioteki. Możesz przenieść swoje pliki do innej witryny, jeśli chcesz, a one zachowają typy zawartości i metadane, ale nie wersje kompilacji.