Skip to content

Jak przekonwertować obraz kolorowy na czarno-biały za pomocą programu Photoshop?

18 de styczeń de 2022

Photoshop jest bez wątpienia jednym z najlepszych obecnie programów do edycji zdjęć, opracowanym przez Adobe Systems Incorporated z dobrą grafiką, której można użyć do konwersji dowolnego obrazu z koloru na czarno-biały, a nawet na inne kolory, które chcesz. efekty, filtry i szeroka gama opcji regulacji barwy i odcienia zdjęć, ale jak udoskonalić edycję i jak dopasować kolorystykę zdjęcia do czerni i bieli? Następnie wyjaśnimy proste kroki, aby to zrobić

Skuteczne metody edycji zdjęcia od koloru do czerni i bieli w Photoshopie

W zależności od programu do edycji, tym lepszych wyników oczekujesz na obrazach. W przypadku Adobe Photoshop będzie oferować siedem dni bezpłatnego dostępu do najnowszej wersji Photoshopa w przypadku, gdy nie pobrałeś programu do edycji swoich projektów

Ponadto Photoshop pomoże Ci uzyskać profesjonalną edycję wszelkiego rodzaju formatów wizualnych, poprawiając jakość Twoich pikselowanych zdjęć, stosując filtry, efekty, figury, a nawet wstawianie obrazów pudełek lub w formularzu za pomocą tego programu do edycji.

Wybierz obraz

Gdy jesteś w Photoshopie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać obraz, który chcesz edytować, ponieważ wybierzesz ze swojego komputera i możesz nawet wybrać kilka, aby móc je edytować w sposób ciągły, jeśli wolisz.

Kliknij „Tryb” i „Skala szarości”

Aby korzystać z tego przydatnego narzędzia, skala szarości będzie zawsze obecna, aby zmienić wygląd twoich zdjęć lub obrazów za pomocą narzędzi lub opcji, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu, są to te, które zakładają ważne aspekty edycji obrazów, aby zastosować tryb „Skala szarości”, wykonaj następujące kroki:

  1. W Photoshopie przejdź do prawego górnego rogu ekranu i kliknij opcję „obraz”.
  2. Gdy wyświetli się mały panel, wybierz opcję „Tryb” i kliknij „Skala szarości”.
  3. Następnie zaakceptuj tę funkcję, klikając „OK”.

Kliknij „Odrzuć”

W Photoshopie są opcje, które mogą przeciwdziałać niektórym efektom, jeśli zamierzasz zredukować lub wyeliminować niektóre odcienie szarości w całości, jeśli wolisz, w tym celu przejdź do prawego górnego rogu strony i wybierz „Obraz”, a następnie kliknij „Dostosowania”, a następnie „Poziomy”.

Po wykonaniu powyższych czynności pojawi się okno z trzema regulatorami, z których każdy będzie służył do zmiany tonów obrazu, na przykład dla czerni, bieli i trzeciego centralnego, który będzie przypominał miernik balansu.

logo Photoshop niebo schody morskie

Jak udoskonalić edycję mojego obrazu do czerni i bieli w Photoshopie?

Kiedy chcesz udoskonalić swoją edycję, składa się z perspektywy twojego należy zauważyć, jasność lub oświetlenie przede wszystkim, aby zrobić to z aplikacji Photoshop, te opcje są z góry określone, w rzeczywistości są one najważniejsze w każdym programie do edycji, aby mieć dobre wyniki na zdjęciach.

zaprogramowane

Ta opcja pozwala wybrać mieszankę odcieni szarości, ale predefiniowany lub niestandardowy, o ile został wcześniej zapisany, jeśli chcesz zapisać niestandardowy miks, przejdź do ikony menu właściwości i kliknij 3 małe paski razem, kliknij je i wybierz „Zapisz ustawienie czerni i bieli”.

Automatyczny

Dzięki tej opcji możesz ustawić mieszankę odcieni szarości określone lub powiązane z wartościami kolorów wybranego obrazu do edycji ten automatyczny miks jest często używany, ponieważ daje doskonałe wyniki, można go również użyć jako punktu wyjścia do lepszego dostosowania wartości dzięki suwakom kolorów Photoshopa.

Suwak odcieni i kolorów

Te opcje działają dla zastosuj jeszcze jeden odcień koloru do obrazu i aby go zastosować, należy kliknąć próbkę koloru wyświetlaną na ekranie, aby otworzyć „selektor kolorów”, a następnie wybrać kolor odcienia.

logo photoshop białe tło

Co do suwaka koloru dostosowuje odcienie szarości powiązanych lub określonych kolorów na zdjęciu, aby to zrobić, wystarczy przeciągnąć suwak w lewo, aby przyciemnić, ale jeśli chcesz bardziej rozjaśnić obraz, po prostu przeciągnij go w prawo, aż zobaczysz odpowiednie odcienie szarości, które chcesz.

Dostosuj kolory mojego zdjęcia do czerni i bieli z płótna Photoshop

Modyfikowanie lub zmiana rozmiaru płótna w Photoshopie jest również odpowiednią opcją do jego wdrożenia, ale nie tylko, oferuje narzędzie do dopasowywania kolorów bezpośrednio na płótnie, oznacza to, że możesz użyć narzędzia do regulacji na obrazie, wystarczy przejść do ikony dłoni skierowanej w górę i kliknąć obraz, przeciągając go w lewo w przypadku, gdy chcesz go przyciemnić lub w prawo w przypadku wyczyszczenia to się

Jednak po zmodyfikowaniu go w ten sposób możesz wybierz również suwak kolorów odpowiednich kolorów który znajduje się w tej samej lokalizacji. Jeśli jednak chcesz zresetować zmodyfikowane ustawienia, przejdź do ikony obracającej się strzałki, aby zresetować wartości ustawień.

rozmazane logo Photoshopa

Jak zapisać wyniki mojego czarno-białego zdjęcia wykonanego w Photoshopie?

Projekty, które realizujesz, z pewnością mogą być zapisz na swoim komputerze, możesz nawet zrobić ich kopię bez utraty jakości zdjęcia, więc wykonaj następujące kroki, aby zapisać pliki z nazwą, lokalizacją i formatem:

  1. Najpierw wybierz plik w „Zapisz jako”.
  2. Teraz wybierz Format pliku z menu Format.
  3. Następnie musisz podać nazwę pliku i oczywiście dokładną lokalizację.
  4. Na koniec kliknij „Zapisz”, wybierz opcje, aby zapisać zdjęcie w formatach graficznych i voila!