Skip to content

Jak podnieść rękę w powiększaniu i do czego służy podczas spotkań — przewodnik

10 de sierpień de 2021

Zoom to jedna z aplikacji, która najbardziej się rozrosła, odkąd pandemia pojawiła się w naszym życiu. Praktycznie każde spotkanie porodowe odbywało się za pośrednictwem tej platformy wideokonferencyjnej i chociaż w niektórych częściach pandemia wydaje się być zakończona, prawda jest taka, że ​​Zoom jest tu na stałe i dlatego nadal jest bardzo obecny na polu zawodowym i edukacyjnym.

W dzisiejszych czasach Zoom jest używany częściej niż kiedykolwiek, konieczne jest poznanie wszystkich przydatnych funkcji, jakie posiada platforma. Z tego powodu to jest to Powiemy Ci trochę o tym, co powinieneś wiedzieć o opcji podniesienia ręki w powiększeniu.

Jakie funkcje są dostępne w spotkaniach Zoom dla uczestników?

W obrębie Więcej przydatnych funkcji dostępnych podczas spotkań Zoom jest taki, który nagrywa spotkania, używa tablicy podczas konferencji, która pozwala pisać rzeczy, które widzą uczestnicy, udostępnia swój ekran uczestnikom spotkania i wiele więcej.

Ponadto masz również funkcja podnoszenia ręki, co tym razem skomentujemy. Ta funkcja jest bardzo podobna do podnoszenia ręki w salach lekcyjnych, ponieważ podniesienie ręki wysyła wiadomość do administratora spotkania, że ​​zamierzasz zabierać głos, więc powinien dać ci prawo do zabrania głosu, gdy uzna to za konieczne.

Jaki jest pożytek z podnoszenia ręki w Zoomie?

Oprócz tego, że podniesienie ręki w Zoom wysyła wiadomość, że zamierzasz mówić (o czym mówiliśmy powyżej), ta funkcja służy również administratorowi spotkania do przenoszenia kontrola nad wszystkimi osobami, które chcą mieć prawo do wypowiadania sięBo kiedy kilka osób podnosi ręce, administrator może to sobie uświadomić i ustalić porządek, aby ludzie mogli mówić. Gdy członek spotkania Zoom podniesie rękę, wszyscy użytkownicy tej konferencji będą mogli to zobaczyć.

Po tym, jak administrator pokoju przyzna ci prawo do mówienia, będziesz musiał ręcznie aktywować mikrofon, aby wszyscy mogli cię słyszeć.

Procedura podnoszenia ręki na moim spotkaniu Zoom

połóż rękę w Zoom

Podniesienie ręki na spotkaniu Zoom jest naprawdę łatwe i przydatne. W celu podnieś rękę w Zoom z telefonu komórkowego lub z komputera jest trochę inaczej, bez komplikacji w obu przypadkach. Tak czy inaczej, powiemy Ci, jak to zrobić w obu przypadkach.

Na telefonie komórkowym

Aby podnieść rękę na spotkaniu Zoom z telefonu komórkowego, musisz najpierw do niego dołączyć. Kiedy jesteś na spotkaniu, musisz kliknąć 3 poziome punkty, które pojawią się na pasku poniżej i wybrać opcję „Podnieś rękę”.

Na PC

Jeśli masz zainstalowany Zoom na swoim komputerze i jesteś na spotkaniu Zoom i chcesz podnieść rękę na spotkaniu, powinieneś wejść do sekcji, w której możesz zobaczyć wszystkich uczestników. Musisz wyszukać swój profil wśród wszystkich członków spotkania (poszukaj swojego imienia), a po jednej stronie zobaczysz różne ikony, wśród których zobaczysz dłoń, musisz zaznaczyć ten symbol, aby podnieść rękę.

Jak mogę opuścić rękę podczas wykładu

Po przekazaniu prawa do zabierania głosu na konferencji lub spotkaniu Zoom ręka na platformie nie jest automatycznie opuszczana, ponieważ po wystąpieniu będziesz musiał ją opuścić sam. Aby opuścić rękę w Zoom, przynajmniej na urządzeniu mobilnym, musisz ponownie wejść do sekcji 3 poziomych punktów i nacisnąć tam, gdzie jest napisane „Opuść rękę”. W przypadku komputerów, gdy chcesz opuścić rękę na spotkaniu, musisz wrócić do sekcji, z której wychodzą wszyscy uczestnicy konferencji, poszukać swojego nazwiska i odznaczyć ikonę dłoni, która wychodzi na po stronie użytkownika.