Skip to content
Mac

Jak podłączyć MacBooka Air do telewizora za pomocą kabla HDMI? (Przykład)

28 de luty de 2021

Jeśli nie masz jeszcze Smart TV i nie chcesz pozostać w tyle z nowymi technologiami, możesz po prostu podłączyć MacBooka Air do telewizora. To pozwoli ci się cieszyć wszystko, co ma do zaoferowania MacBook, z zaletami telewizorar. Możesz nawet używać ekranu MacBooka jako dodatkowego monitora do komputera.

To zazwyczaj przekłada się na mocniejszy dźwięk przestrzenny i ostrzejszy obraz. Jeśli jednak szukasz najwyższej jakości, z pewnością będziesz potrzebował kabla HDMI i wtedy możesz napotkać pewne przeszkody. Tutaj dowiesz się, czym one są i jak je obejść.

Port HDMI

Technologia HDMI jest jedną z najnowszych i najpopularniejszych w transmisji danych. Przekazują dużą ilość informacji i jednocześnie obsługują obraz i dźwięk. Możesz mieć problemy z dźwiękiem, ale nadal tak jest ulubiona opcja łączenia jednego urządzenia z drugim, chociaż pojawiają się inne propozycje.

Jak mogłoby być inaczej, Apple zawsze lubił wprowadzać innowacje, dlatego należy zwrócić uwagę na porty, które ma. Tak jest w tym przypadku, ponieważ próbując podłączyć MacBooka Air do telewizora, zauważysz to modele te nie mają portu HDMI.

Wręcz przeciwnie, starsze modele mają porty typu RCA, ale nie jest to przeszkodą, ponieważ istnieje sposób na konwersję kabla HDMI na RCA. Poniżej znajdziesz szereg kroków, z którymi możesz podłączyć MacBooka Air do telewizoraza pomocą kabla HDMI.

Podłącz MacBooka Air do telewizora za pomocą kabla HDMI

Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, czy twój telewizor ma ten port. Jeśli nabyłeś go niedawno, jest najbezpieczniejszy i dlatego masz wielką przewagę. Z drugiej strony musisz mieć Kabel HDMI jest wystarczająco długi więc sięga od MacBooka po telewizor. Mając wszystkie elementy w ręku, nie pozostaje nic innego, jak wykonać następujące kroki:

Krok pierwszy: podłącz adapter

Będzie to urządzenie z dwoma portami, jednym do którego idzie kabel HDMI, a drugim, który łączy się z MacBookiem. Jego kształty są charakterystyczne, więc wystarczy je dopasować bez użycia siły i włóż ją w odpowiednie miejsce.

ekran telewizora i laptopa

Jeśli masz jakieś pytania, potrzebujesz więcej informacji lub adapter nie pasuje prawidłowo, możesz również zapoznać się z instrukcją obsługi tego adaptera.

Drugi krok: podłącz kabel HDMI

Aby podłączyć MacBooka Air do telewizora, potrzebujesz HDMI, ten kabel jest identyczny na obu końcach, więc możesz ich używać zamiennie. Jeden z nich umieść w adapterze, który podłączyłeś do MacBooka, a drugi do portu znajdującego się w telewizorze. Zapamietaj to kształty są charakterystyczne i powinny pasować gładko, nie na siłę.

Krok 3: Włącz sprzęt

Najbardziej polecanym w tym momencie jest włącz najpierw MacBooka, a następnie telewizor, z którym osiągniesz maksymalną możliwą rozdzielczość.

Krok 4 (opcjonalnie): Skonfiguruj sprzęt

W tym momencie udało ci się podłączyć MacBook Air do telewizora i wystarczy skonfigurować swoje zespoły, aby osiągnąć pożądany rezultat. W przypadku telewizora, jeśli nowe połączenie nie zostanie wykryte, należy to wskazać ręcznie. W takim przypadku wystarczy nacisnąć przycisk „Wejście” na swoim panelu sterowania i wybrać używany port HDMI. Można to również zrobić w ustawieniach telewizora i będzie to zależeć od systemu telewizora.

Jeśli chodzi o laptopa, wystarczy wejść w „Preferencje systemowe”, a następnie „Ekran”, wprowadzając ustawienia, które uważasz za istotne. Nie tylko podłączaj swojego MackBooka Air, możesz podłączyć dowolny laptop do telewizora za pomocą kabla HDMI. Na co czekasz?