Skip to content

Jak sprawić, by HDMI działało na telewizorze, jeśli nie przesyła obrazu

24 de luty de 2021

Dzięki poniższemu przewodnikowi nauczymy Cię Jak sprawić, by HDMI działało na telewizorze, jeśli nie przesyła obrazurozwiązując większość typowych problemów w tego typu połączeniach.

Jak sprawić, by HDMI działało na telewizorze, jeśli nie przesyła obrazu

Toczą się debaty, które mówią o różnicach i zaletach między HDMI a DisplayPort, ale prawda jest taka, że ​​połączenie HDMI jest nadal jednym z najważniejszych, przynajmniej w świecie telewizji.

Rzeczywiście, połączenie HDMI jest dostępny w praktycznie wszystkich telewizorach, ale nie jest to bezproblemowe, a jednym z najczęstszych jest to, że obraz nie jest przesyłany prawidłowo. Biorąc to pod uwagę, możesz podjąć pewne środki, które prawdopodobnie pomogą ci rozwiązać ten problem.

Sprawdź, czy używasz poprawnych danych wejściowych

Od czasu pojawienia się wyjścia HDMI coraz więcej telewizorów zawiera wiele wejść z tego popularnego interfejsu. W rzeczywistości obecnie istnieją telewizory, które zawierają nawet cztery lub więcej portów HDMI.

W wielu przypadkach zdarza się, że powodem, dla którego telewizor nie przesyła obrazu przez HDMI, jest właśnie to, że nie używamy odpowiedniego wejścia. Na większości telewizorów Wejścia HDMI są numerowane, coś, co zwykle pokazuje oba w tylny panel (na poziomie fizycznym), na przykład w menu oprogramowania lub telewizora, w tym celu zalecamy sprawdzenie portu.

Sprawdź stan swojego kabla HDMI

Niewątpliwie tego typu kabel jest bardzo wszechstronny, umożliwiając nawet podłączenie telefonu komórkowego do telewizora przez HDMI. Mimo to, jak każdy inny typ połączenia, jest również podatne na uszkodzenia, dlatego w przypadku pociągnięcia lub niewłaściwego traktowania można je stosunkowo łatwo uszkodzić.

Zrozumienie stanu sygnału cyfrowego, wiele razy, gdy a kabel HDMI ulegnie zniszczeniu, nie pokaże żadnego obrazu. Innymi słowy, gdy sygnał wideo i audio zostanie przerwany przez problem z kablem, żaden obraz nie będzie przesyłany. Dlatego zalecamy sprawdzenie stanu kabla HDMI.

Sprawdź poprawność sygnału

Telewizory, jak każde inne urządzenie elektroniczne, mają zakres działania, w stosownych przypadkach częstotliwość odświeżania ekranu i rozdzielczość są zwykle tymi, które określają możliwości sprzętu.

Chociaż jest to coś „niezwykłego”, możliwe, że obraz nie jest wyświetlany na ekranie od telewizora nie rozpoznaje sygnału. Zwracamy uwagę, że jest to rzadkie, ponieważ większość telewizorów zwykle wskazuje lub wyświetla ostrzeżenia typu „Nieznany sygnał wideo” na ekranie.

HDMI

W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić, czy sygnał emitowany podczas podłączania laptopa do telewizora kablem HDMI (lub jakimkolwiek innym urządzeniem) jest odpowiedni dla twojego typu telewizora, zarówno pod względem częstotliwości, jak i rozdzielczości.

Odłącz i ponownie podłącz kabel

Może się to wydawać oczywiste, ale niejednokrotnie odłączenie i ponowne podłączenie kabla rozwiązuje problem braku obrazu na telewizorze. Dzieje się tak zazwyczaj ponieważ kabel HDMI nie został prawidłowo podłączony lub po prostu dlatego, że komputer lub urządzenie go nie rozpoznało.

Ponowne podłączenie zmusisz urządzenie emitujące sygnał do rozpoznania telewizora, co w zdecydowanej większości przypadków pomaga rozwiązać problem z obrazem.

HDMI to król w transmisji obrazu do telewizora

Prawda jest taka, że ​​połączenie HDMI jest dziś niezbędne, w rzeczywistości istnieją gadżety i urządzenia, które pozwalają zwiększyć liczbę portów lub połączeń HDMI w SMART TV i wiele innych bardzo interesujących funkcji.

To z powodu powyższego, chociaż istnieją inne alternatywy, ten typ połączenia jest nadal niekwestionowanym królem na rynku telewizyjnym i chociaż istnieją pewne typowe problemy, jak widzieliście wcześniej, większość z nich można łatwo rozwiązać.

dołącz do naszego kanału telegram