Skip to content

Jak podłączyć i skonfigurować Wifi drukarki do wysyłania plików z komputera?

24 de czerwiec de 2021

Drukarki Wifi są bardzo dobre pod każdym względem, wydruki są realistyczne i mogą pracować godzinami bez problemu. Jednak największą ich zaletą jest to, że nie trzeba podłączać go do komputera, co pozwala na umieszczenie go w dowolnym miejscu.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z żadnej z tych drukarek, podłączenie komputera do drukarki może być trudne lub niemożliwe. Aby to zrobić, jest to konieczne zmodyfikować niektóre ustawienia wcześniej i dlatego możesz nie być w stanie sparować komputera z tym urządzeniem.

Instrukcje krok po kroku dotyczące podłączania drukarki do sieci Wi-Fi

Aby nawiązać połączenie, musisz najpierw włącz sieć Wi-Fi z którego wyślesz dokumenty do druku. Sposób, w jaki drukarka jest podłączona do komputera, zawsze będzie się różnić w zależności od marki, każda marka działa inaczej pod względem połączenia. Przykładem tego są drukarki HP, które zawsze stwarzają problemy bardziej niż cokolwiek innego, gdy zamierzają połączyć się z komputerem z systemem Windows 10.

Problem z łącznością w drukarkach HP po aktualizacji systemu Windows 10 jest powszechny, ale ma rozwiązanie. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zajrzyj do instrukcji drukarki jak to się połączy. Niektóre mają mały ekran, który aktywuje sygnał Wi-Fi, ale inne są połączone sygnałem Wi-Fi wytwarzanym przez komputer.

Jeśli zgubiłeś instrukcję, możesz wyszukać w Internecie informacje o posiadanym modelu drukarki. Gdy już wiesz, jak drukarka się łączy i konfigurujesz sieć Wi-Fi przejdź do następujących kroków.

Krok 1: Znajdź drukarkę

Przejdź do konfiguracji systemu Windows, poszukaj sekcji „Urządzenia”, po ich kliknięciu będziesz mógł wyświetlić okno, które pokazuje różne urządzenia, które ma twój komputer z systemem Windows 10. poszukaj opcji, która mówiDrukarki i skanery”. Teraz przejdź do „Dodaj drukarkę lub skaner”, będziesz musiał kliknąć ikonę z dodatnim symbolem, aby dodać drukarkę.

Krok 2: Zainstaluj drukarkę

Po kliknięciu opcji „Dodaj drukarkę lub skaner„Będziesz mógł zobaczyć swoją drukarkę na monitorze. Oczywiście drukarka zaczyna się sama instalować, ale jeśli nie zacznie się instalować, kliknij dwukrotnie na symbol drukarki i zostanie to zrobione. Połączenie między komputerem a drukarką może potrwać kilka minut, więc musisz być bardzo cierpliwy.

Krok 3: Sprawdź, czy instalacja się powiodła

Z komputera idziesz wybierz drukarkę, która została zainstalowana i próbuje wydrukować dokument, jeśli zostanie wydrukowany, oznacza to, że instalacja się powiodła. W przypadku, gdy podczas drukowania pojawi się okno z informacją, że „wystąpił problem podczas przetwarzania dokumentu”, oznacza to, że instalacja nie została przeprowadzona prawidłowo.

poradnik jak poprawnie skonfigurować drukarkę do wysyłania dokumentów z laptopa

W takim przypadku wyłącz drukarkę i włącz ją ponownie lub uruchom ponownie komputer i ponownie zainstaluj drukarkę. Robienie tych dwóch rzeczy taki problem można rozwiązać.

Rozwiązanie komunikatu „Nie znaleziono drukarki”

Jeśli nie możesz znaleźć drukarki w sekcji „Drukarki i skaner”, to dlatego, że Twoja drukarka ma mały zielony przycisk. Ten zielony przycisk jest znany jako przycisk parowania i służy do: uruchom ponownie proces połączenia. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać ten przycisk przez kilka minut.

Po naciśnięciu tego przycisku poszukaj go ponownie na komputerze i przejdź do instalacji. Upewnij się również, że drukarka jest rzeczywiście połączone z połączeniem Wi-Fi z którym połączony jest Twój komputer, często ten problem wydaje się absurdalny, ale jest jednym z najczęstszych.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć drukarki, poszukaj jej ręcznie używając adresu TCP/IP lub nazwy. Możesz także ręcznie wyszukać swoją drukarkę za pomocą połączenia Bluetooth. Ponadto, jeśli komputer nie może połączyć się z drukarką, możesz drukować za pomocą telefonu komórkowego. Możesz też spróbować wydrukować potrzebny dokument za pomocą pamięci USB.