Skip to content

Jak podłączyć i skonfigurować joystick lub kontroler PlayStation, Xbox, Generic do komputera na Steam?

15 de listopad de 2022

Steam to najpopularniejsza platforma gier wideo na komputery PC, na której możemy znaleźć szeroką gamę gier w bardzo przystępnych cenach, a nawet za darmo. Jest wiele osób, które grają w gry pobrane z aplikacji Steam. Z którego możesz również skonfigurować polecenie. Chociaż wiele osób nie wie jak skonfigurować kontroler na steam.

Zdobycie klucza do gry na steam jest łatwe, gdy już go zdobędziesz nie martw się o nic więcej, bo zobaczymy w tym artykule jak skonfigurować kontroler na steam w bardzo prosty sposób i w ciągu kilku sekund będziesz mógł cieszyć się wszystkimi grami wideo, które pobrałeś z tej platformy w komforcie, jaki może dać Ci tylko kontroler.

Jednak na tej platformie często zdarza się, że twoje konto jest blokowane, musisz nauczyć się je wykrywać i upewnić się, że nie masz zablokowanego konta, aby dobrze grać, jak widać

Skonfiguruj poprawnie kontroler w Steam

To, co zamierzamy zrobić przede wszystkim, to oczywiście otworzyć aplikację. Po otwarciu, jeśli spojrzysz w lewym górnym rogu w menu opcji. Znajdziesz jeden o nazwieParowy”, który byłby pierwszym.

Kliknij go, a wyświetli się menu z kilkoma opcjami. Interesuje nas ten, który nazywa się „Parametry”.

W menu parametrów znajdziesz ogromną liczbę opcji. Jeśli spojrzysz na lewą kolumnę, prawie pod wszystkim, co jest napisane: polecenie. Musisz kliknąć tę opcję, aby wyświetlić więcej opcji z nią związanych.

Teraz jedyne, co pozostało do zrobienia, to kliknąć przycisk z napisem „Ogólne ustawienia kontrolera”, aby móc go skonfigurować.

Metoda konfiguracji Steam Joystick

Już na ekranie Ustawienia kontrolera. Steam powinien automatycznie rozpoznać ten, z którym się połączyłeś. Na wypadek, gdyby Steam nie mógł rozpoznać twojego kontrolera. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać obsługę konfiguracji danego formantu, aby móc je zmapować.

W przypadku, gdy wyskakujące okienko nie pojawia się po kliknięciu nazwy kontrolera. Co musisz zrobić, to nacisnąć miejsce, w którym jest napisane zarejestruj się w prawym górnym rogu. W ten sposób będziesz mógł zarejestrować kontroler na koncie Steam. W ten sposób za każdym razem, gdy użyjesz tego polecenia na komputerze, będzie miał taką samą konfiguracjęco sprawia, że ​​wszystko działa szybciej i sprawniej.

Kiedy używasz kontrolera, powinien działać poprawnie. Jeśli widzisz to coś nie działa dobrze jako joystick lub gładzik. Następnie powinieneś skorzystać z opcji, że Steam musi to skalibrować. Zaleca się, aby nie używać tej opcji, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Teraz z tym joystickiem możesz grać i spokojnie usuwać czarne paski kontrataku, nawet platformę Posiada opcję samokalibracji, więc ideałem byłoby najpierw skorzystać z tej opcji i jeśli nie daje ona oczekiwanych rezultatów. Rozpocznij ręczną kalibrację.

Jak zmienić mapowanie kontrolera na Steam krok po kroku?

Możesz zmień swój kontroler na Steam i to wcale nie jest skomplikowane. Chociaż konieczne jest, aby wybrałeś go w części pomocniczej ekranu ustawień poleceń. Gdy wszystko będzie już gotowe w tej sekcji, pozostaje tylko przejść do gry, w którą chcesz zagrać.

Jeśli spojrzysz na główną część aplikacji, zawsze po lewej stronie widzimy listę zainstalowanych przez nas gier. To, co musimy zrobić, to przejść do każdej z tych gier, w których chcemy użyć kontrolera i kliknąć prawym przyciskiem myszy daną grę i wybrać opcję, która mówi Edytuj ustawienia kontrolera pary.

Sklep parowy ma wiele gier, które możesz pobrać, wybierz jedną z tej ogromnej różnorodności i pobierz ją, w ten sposób pojawi się nowe okno, w którym możesz zobaczyć przykładowy kontroler ze wszystkimi elementy sterujące do konfiguracji, jak chcesz.

W ten sposób możesz przypisać żądaną akcję do dowolnego klawisza danej kontrolki. Musisz to zrobić w każdej z gier w gdzie trzeba przemapować kontrolkiwszystko osobno.

dołącz do naszego kanału telegram