Skip to content

Jak pobrać i zainstalować Google Family Link? | iPhone i Android

21 de listopad de 2021

W obliczu nieodpowiednich treści, do których można łatwo uzyskać dostęp przez Internet, ludzie o złych intencjach starają się skrzywdzić dzieci za pośrednictwem sieci społecznościowych i dezinformacji, które można znaleźć w przeglądarkach. Dlatego istnieje alternatywa dla monitoruj użycie urządzenia u dzieci i unikaj tego wszystkiego.

Jaka jest cena usługi Google Family Link?

Google Family Link to usługa całkowicie bezpłatna i jest dostępny do pobrania za pośrednictwem Sklepu Play, w przeciwieństwie do innych sposobów monitorowania treści u osób nieletnich; Ta strona jest bezpłatna i nie ma potrzeby oglądania niezliczonych reklam, aby z niej korzystać.

Jakie kroki należy wykonać, aby pobrać i zainstalować Family Link na swoim urządzeniu?

Nie jest to skomplikowany proces, ale musisz wykonać kilka kroków i mieć określone wymagania; potrzebujesz konta google do którego masz dostęp (że masz swój adres i hasło). Sprawdź, czy aplikacja jest zgodna z wersją Androida obecną na Twoim urządzeniu i wersji Twojego dziecka.

Za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android

Po sprawdzeniu zgodności telefonu komórkowego z systemem Android i telefonu dziecka z aplikacją, pobierz ją, aby rozpocząć konfigurację; zacznij zakładać konto swojego dziecka, pamiętaj, że będziesz potrzebować karty kredytowej lub debetowej do potwierdzenie Twojej zgody rodziców.

Załóż konto swojego dziecka z jego imieniem, datą urodzenia i płcią, utwórz adres e-mail i wprowadź hasło postępując zgodnie z wytycznymi, aby było bezpiecznie. Teraz potwierdź swoją zgodę rodziców.

Połącz urządzenie dziecka z aplikacją Google Family Link i poczekaj na zakończenie procesu. Nazwij urządzenie swojego dziecka i ze swojego urządzenia zacznij konfigurować elementy sterujące.

Z urządzeń iOS

Aby pobrać i zainstalować Google Family Link z iPhone’a, musisz upewnić się, że urządzenie iPhone ma iOS w wersji 11 lub nowszej. Pobierając aplikację, mogą zacząć monitorować treści, które ich dzieci widzą na urządzeniach iPhone, ograniczać ich użycie i wysyłać raporty o lokalizacji.

Jak możesz ustawić uprawnienia Google Family Link jako rodzic?

Musisz najpierw wejdź do Sklepu Play i zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu, jeśli jesteś matką, ojcem lub opiekunem. Po otwarciu aplikacji zobaczysz dwie opcje do wyboru, czy jesteś ojcem, czy synem, wybierz „Ojciec, matka lub opiekun”. Pamiętaj, że aby zarządzać, musisz mieć w pobliżu urządzenie dziecka.

konfiguracja linku do rodziny

Naciśnij przycisk „Dalej” i zacznij konfigurować swoje konto jako administrator rodzicielski, gdy aplikacja wykryje konto powiązane z urządzeniem, naciśnij „Gotowe”, aby potwierdzenie administracji rodzicielskiej.

Po skonfigurowaniu administracji aplikacja zapyta Cię, czy Twoje dziecko ma konto Google (Gmail), Jeśli nie masz konta, musisz je założyć; jeśli przeciwnie, ma taką opcję, wybierz opcję „tak”, aby połączyć ją z aplikacją.

Zawsze miej urządzenie dziecka w pobliżu podczas wykonywania tego procesu, teraz musisz użyć dziewięciocyfrowego kodu, który aplikacja da ci połączyć swoje konto z aplikacją Family Link. To już koniec procesu linkowania, możesz zacząć od superwizji.

Co musisz zrobić, aby korzystać z Google Family Link na swoim koncie Netflix?

Netflix nie jest powiązany z Google Family Link, ponieważ platforma posiada własną adaptację treści. W Netflix można utworzyć konto dla każdego użytkownika z treścią dostosowaną do niego, więc rodzice mogą konfigurować treści, które oglądają nieletni, poprzez niestandardowe wybory i filtry.

Rodzice mogą skorzystać z profilu „Just For Kids”, przeznaczonego dla dzieci poniżej dwunastego roku życia. Po skonfigurowaniu tej opcji dzieci nie będą miały dostępu do treści dla seniorów znajdujących się na platformie; zostanie im pokazana wiadomość, że treść jest ograniczona.

Kontrola rodzicielska Netflix

Możesz skonfigurować treści, do których Twoje dzieci mogą i nie mogą uzyskać dostępu podczas oglądania Netflix na swoich telefonach komórkowych lub telewizorach, w tym celu musisz wprowadzić konta z komputera lub telefonu komórkowego i skonfigurować treści, które mogą zobacz w zależności od wieku.

Możesz również umieścić PIN dostępu do treści nieodpowiednich dla małych dzieci. Dzięki temu konto Netflix prezentuje treści odpowiednie dla nieletnich, chyba że zostanie wprowadzony zabezpieczający kod PIN i można uzyskać dostęp do innych treści. Aby to zrobić, przejdź do swojego konta Netflix i wybierz „konto”, poszukaj opcji „kontrola rodzicielska” i wprowadź trudny do rozszyfrowania kod PIN lub hasło i naciśnij „Zapisz”.

dołącz do naszego kanału telegram