Skip to content
Mac

Jak pobrać i zainstalować emulator iOS, iPhone, iPad na komputerze Mac? (Przykład)

28 de luty de 2021

Możliwość zainstalowania emulatora iOS na komputerze Mac ma wiele zalet dla użytkownika, dzięki czemu jest w stanie korzystaj z komputera tak, jakby był iPadem lub iPhonem.

Od jakiegoś czasu emulatory cieszą się dużą popularnością wśród ludzi, ponieważ niektórym udaje się symulować cechy telefonu komórkowego na komputerze PC lub laptopie.

Ale było to bardziej regularne w systemie Windows i przyjmowało osobliwości Androida i jego cechy. Na szczęście teraz społeczność Apple może cieszyć się iOS na swoich komputerach Mac.

Jak uzyskać emulator iOS na komputerze Mac?

Aby mieć emulator, będzie to konieczne pobierz specjalistyczną aplikację bezpośrednio ze sklepu App Store na komputerze Mac, chociaż jego rola jest bardziej skierowana do programistów lub programistów, zawiera wiele funkcji, między innymi możliwość zastosowania emulatora iPada lub iPhone’a.

Następnie otworzymy „App Store”, poczekamy na załadowanie głównego ekranu i zlokalizujemy pasek wyszukiwania w prawej górnej części. Następnie zostanie wpisana nazwa narzędzia, to jest „Xcode„A my rozpoczniemy poszukiwania. W rezultacie będziemy mieli wskazaną opcję jako pierwszą opcję.

To przedstawia jako obraz, niebieski samolot z młotkiem na nim. Tuż pod nazwą i oceną znajduje się przycisk „zainstalować” nacisnąć.

W związku z tym system poprosi o potwierdzenie Apple ID i uzupełnienie go hasłem administratora, a następnie wybierze opcję „Zaloguj sie”. Instalacja programu rozpocznie się natychmiast, co może zająć trochę czasu. Na koniec możemy uzyskać dostęp do Xcode z menu.

Zacznij korzystać z Xcode

Podczas wykonywania aplikacji za pomocą ikony, która ją reprezentuje, pojawi się okno powitalne, ale emulator nie będzie mógł zostać tutaj uruchomiony, więc nie będzie konieczne jego otwieranie. Wręcz przeciwnie, funkcja, której potrzebujemy, musi być zlokalizuj za pomocą Findera, więc przystąpiliśmy do wykonania tego samego.

Następnie sekcja „Aplikacje„W menu po lewej stronie znajduje się zwykle w sekcji ulubionych tuż poniżej”Wszystkie pliki”.

Po otwarciu sekcji pojawią się wszystkie aplikacje, więc „Xcode”I kliknij prawym przyciskiem myszy. W ten sposób zostanie wyświetlone menu sprzedaży lub preferencji, a druga opcja „Pokaż zawartość pakietu”Zostanie wybrany lewym przyciskiem myszy.

Następnie otworzy się inne okno z jednym folderem o nazwie „Zawartość„Które trzeba nacisnąć, aby do niego wejść. Teraz pojawią się inne opcje, z których będziemy interesować się tylko tą o nazwie „Deweloper„, W ramach którego będzie podane w”Platformy”.

Następnie następujące elementy zostaną otwarte w kolejności „iPhoneSimulator.platform„,”Deweloper„, i w końcu „Aplikacje”. W ten sposób w końcu pojawiła się ikona o nazwie „Symulator IOS”, Czyli emulator iOS na Macu, którego tak bardzo szukaliśmy.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć lewym przyciskiem myszy ten sam element, aby go uruchomić i zacząć go normalnie używać.

Aplikacja mobilna Xcode na laptopa

Niedogodności

Jak już wspomniano, procedura znajdowania pliku, który umożliwia dostęp do symulatora lub jego uruchomienie, jest dość skomplikowana.

Jedną z wad tej aplikacji jest to, że do tej pory nikt nie był w stanie umieścić ikony lub skrótu do narzędzia w innym miejscu.

Dlatego za każdym razem, gdy zechcesz z niej skorzystać lub ją uruchomić, musisz przejść całą wspomnianą trasę. Niektórzy użytkownicy stają się nawet tak osworzeni, że w pełni go zapamiętują.

Ale dla tych, którzy uważają to za nieco skomplikowane, w porządku aby ułatwić sobie zadanie, mogą zapisać 10 kroków do wykonania.

Po zainstalowaniu Xcode otwórz Finder, a następnie wykonaj i otwórz następujące adresy w tej kolejności:

  1. Aplikacje.
  2. Xcode (prawy przycisk).
  3. Xcode (prawy przycisk).
  4. Zawartość.
  5. Deweloper.
  6. Platformy.
  7. iPhoneSimulator.platform.
  8. Deweloper.
  9. Aplikacje.
  10. Symulator IOS.