Skip to content

Jak odłączyć osobę od mojej sieci Wi-Fi? – Zarządzanie urządzeniami

27 de styczeń de 2022

Korzystanie z internetu jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. W każdym domu, biurze, firmie lub miejscu jest połączenie, niektóre są otwarte, a inne można się połączyć tylko wtedy, gdy dzielą hasło. Być może zauważyłeś, że Twój sygnał internetowy działa wolno, prawdopodobnie wiele osób korzysta z Twojej sieci bez Twojej wiedzy. Dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym, jak zobaczyć urządzenia podłączone do Twojej sieci i jak je wyeliminować lub zablokować nieznany adres IP.

W jaki sposób możesz zobaczyć urządzenia podłączone do Twojej sieci?

Posiadanie połączenia internetowego stało się bardzo ważną usługą w naszym życiu. Dzięki tej usłudze masz dostęp do wielu platform społecznościowych, handlowych i bankowych online. Oprócz poszukiwania informacji, prowadzenia badań i komunikować się z najbliższymi. Wiele opcji, które daje połączenie internetowe.

Ekspansywne korzystanie z Internetu ma zjednoczone granice, są nawet miejsca, w których sieć Wi-Fi jest bezpłatna i z dowolnego urządzenia można łatwo połączyć się z wieloma stronami internetowymi.

Ale czasami możesz zauważyć, że twój Internet, twoja osobista sieć Wi-Fi, staje się wolny, ponieważ może być wielu użytkowników podłączonych do twojej sieci Wi-Fi, ale skąd możesz wiedzieć, czy ktoś jest podłączony do twojego Wi-Fi. Zobacz, w jaki sposób możesz vWyświetl urządzenia podłączone do Twojej sieci.

Za pomocą edytora rejestru

Edytor rejestru działa jak baza danych, w której wszystkie informacje o systemie są zapisywane Twojego komputera, takich jak sterowniki urządzeń, aplikacje, w tym sieci połączone z Internetem lub Wi-Fi. Aby wiedzieć, kto jest podłączony, wystarczy uzyskać dostęp do tego rejestru, naciskając klawisze Windows + R i wpisać regedit w oknie dialogowym.

Otworzy się okno, w którym możesz zobaczyć wszystkie foldery systemowe, zlokalizować ten o nazwie Profil lub profile, w nim wszystkie profile połączone z siecią Wi-Fi Twojego komputera. W ten sposób możesz przeglądać informacje zawarte w tym przypadku na urządzeniach podłączonych do Twojej sieci WiFi.

Korzystanie z wiersza polecenia

Twój sygnał internetowy może spowolnić, jeśli wiele osób ma do niego dostęp, zwłaszcza jeśli go nie autoryzowałeś, włamali się do Twojej sieci lub po prostu nie masz jej chronionej. W każdym razie możesz zlokalizuj podłączone urządzenia do twojego sygnału WiFi za pomocą wiersza poleceń, ponieważ pozwoli to wejść do systemu, uzyskać informacje o twoim IP i sprzęcie podłączonym do tego adresu.

Aby wejść do wiersza polecenia, naciśnij Windows + R lub menu Plik i kliknij Wiersz polecenia. Tam w pudełku na czarnym tle wpisz polecenie ipconfig i naciśnij Enter, możesz szybko uzyskać informacje o swoim adresie IP, a także o wszystkich połączeniach sieciowych komputera.

Musisz wpisać ten adres IP swojego Wifi w oknie przeglądarki i wprowadzić konfigurację routera z ustalonym hasłem lub domyślnym, jeśli go nie zmieniłeś. Gdy znajdziesz się w środku, musisz kliknąć Połączone urządzenia, a tam zobaczysz listę adresów IP i nazwy wykrytych urządzeń, a nawet liczbę urządzeń podłączonych do Wi-Fi.

okno wiersza polecenia na komputerze

w twoim wierszu poleceń

Inną opcją, której możesz użyć do wyświetlenia podłączonych urządzeń w sieci, jest wiersz poleceń. Są one również uruchamiane z wiersza polecenia, ale za pomocą innego polecenia. W takim przypadku poleceniem do wykonania będzie arp, za pomocą którego można znaleźć zapisane adresy IP.

Wchodzisz na początek Windows, uruchom polecenie arp -a i naciśnij Enter. Zobaczysz kilka opcji i będziesz mógł zobaczyć każdy z adresów IP, które zostały wykryte w sieci lokalnej. Będziesz mógł zobaczyć fizyczne adresy komputerów. Za pomocą tego polecenia możesz uzyskać informacje o podłączonych urządzeniach w swojej sieci.

Jak usunąć nieznane urządzenie z sieci Wi-Fi?

Jeśli zbyt lekceważysz bezpieczeństwo swojej sieci Wi-Fi, możesz mieć problemy z połączeniem, ponieważ inni mogą łączyć się z Twoją siecią i osłabiać sygnał internetowy. Teraz może w pewnym momencie podałeś komuś swoje hasło do Wi-Fi, ale nie chcesz, aby się już łączył.

osoba oceniająca logo Wi-Fi na swoim komputerze

Lub też, mogłeś zweryfikować zgodnie z procedurami wymienionymi w tym artykule i zauważyłeś, że istnieje kilka urządzeń, których nie znasz, oczywiście nie odpowiadają one twoim lub twoim krewnym. W takim przypadku lepiej jest usunąć je z sieci Wi-Fi, najczęściej sugerowaną metodą jest Zmień hasło.

W ten sposób każdy, kto połączył się z Twoją siecią, nie będzie już mógł tego robić. Możesz także użyć zewnętrznych aplikacji, takich jak Netcut, które możesz pobrać, które monitorują połączenie Wi-Fi i podłączonych urządzeń, a gdy wykryje nietypową aktywność, ktoś inny spróbuje się połączyć, natychmiast blokuje sygnał dla tego urządzenia, ponieważ nie rozpoznaje tego.

Co należy zrobić, aby trwale zablokować adres IP z sieci Wi-Fi?

Innym środkiem bezpieczeństwa, który możesz wdrożyć, i być może nieco bardziej radykalnym, jest zablokowanie adresu IP Twojej sieci Wi-Fi. Aby to zrobić, musisz zablokować adres, który identyfikuje dane urządzenie, taki jak adres MAC, jest to unikalny adres, który identyfikuje kartę każdego urządzenia.

zablokuj urządzenie Wi-Fi

Wprowadź konfigurację swojego WiFi za pomocą nazwy użytkownika i hasła, a w zakładce Bezpieczeństwo wybieramy Filtruj adres. Następny wprowadź adres IP w polu i kliknij Zastosuj. Po zablokowaniu tego adresu urządzenie nie będzie już mogło łączyć się z Twoją siecią Wi-Fi, zostanie trwale zablokowane. Z drugiej strony istnieją inne metody, które możesz zastosować, aby ukryć swoją sieć Wi-Fi, aby nikt jej nie widział. W ten sposób możesz poprawić prędkość swojego Wi-Fi.

dołącz do naszego kanału telegram