Skip to content

Jak odbijać, pochylać, skalować i ustawiać obiekty w programie Corel DRAW (przykład)

22 de luty de 2021

Rozmieszczenie elementów składających się na projekt jest jednym z najważniejszych aspektów dla kreatywnego użytkownika. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć lustro, pochylenie, skala i położenie obiekty wstawione prawidłowo. Program Corel Draw umożliwia także wykonywanie innych czynności, takich jak edycja, zmiana rozmiaru, obracanie i organizowanie obiektów.

Chociaż wielu osobom łatwiej jest zrobić to ręcznie, to znaczy za pomocą myszy komputerowej, nie zapewnia to precyzji.

Dlatego, aby każdy obiekt miał odpowiednie pozycjonowanie, każdy program dba o to dodaj te funkcje do swoich edytorów.

Dla nowych użytkowników programu Corel DRAW istnieje bardzo łatwy sposób uzyskania dostępu do tych narzędzi i odpowiedniego korzystania z nich.

Podstawowa definicja programu

Będąc wyraźnie ekskluzywnym produktem dla komputerów, Corel DRAW jest znany jako aplikacja firmy Corel stworzony do projektowania grafiki wektorowej.

Oznacza to, że każda z jego funkcji używa formuł matematycznych do tworzenia każdej modyfikacji dokonanej w jej treści.

Oprócz uzyskania niezbędnych przekształceń obiektów umieszczonych w arkuszu, odpowiada również za zaspokojenie wielu potrzeb projektanta, takich jak układ, rysunek i publikacja utworzonych treści.

W przypadku użytkowników korzystających z komputera z systemem operacyjnym Windows wymagania dotyczące korzystania z tego programu obejmują:

  • Użyj wersji systemu Windows 7 lub nowszej, 32- lub 64-bitowej, z aktualizacjami do dnia każdej z jego funkcji.
  • Program zaleca, aby komputer miał kartę graficzną, która jest zgodna z OpenCL 1.2.
  • Zapewnij co najmniej 4 GB pamięci wewnętrznej na potrzeby instalacji i aktualizacji zawartości.
  • Z drugiej strony wymaga również co najmniej 4 GB Baran działać optymalnie.
  • Komputer lub laptop musi mieć napęd DVD i mysz, tablet graficzny lub ekran wielodotykowy.

Wśród ostatnich zasadniczych wymagań poproś o połączenie internetowe z co najmniej przeglądarką Microsoft Internet Explorer 11, aby móc pobrać zawartość instalacji i aktualizacje wymagane przez program w przyszłości.

W jaki sposób będziesz w stanie odbijać, pochylać, skalować i pozycjonować obiekty w tym programie?

Cechą i zaletą programu Corel DRAW jest łatwość dostępu do każdego z narzędzi dostępnych dla projektanta, który go używa.

W ten sposób, aby uzyskać dostęp do sekcji, w której dokonuje się tego typu modyfikacji, wystarczy kliknąć opcję „Obiekty”Znajduje się w górnej części ekranu.

Po wyświetleniu menu możesz umieścić kursor na słowie „Transformacje„Znajdziesz tam listę zmian, które możesz zastosować w swoich obiektach.

Wśród opcji jest „Pozycja„,”Skręcić„,”Skala i lustro„,”Rozmiar„I”Przechylenie”. Tutaj wystarczy nacisnąć dowolny z nich, aby otworzyć menu po prawej stronie ekranu.

Po zakończeniu w górnej części menu nadal będziesz mieć opcje odbicia, pochylenia, skalowania i położenia modyfikowanego obiektu.

Aby każda modyfikacja dostępna w panelu była włączona, musisz wybierz obiekt najpierw, a następnie zmień wartości tam znalezione.

Każda z dostępnych opcji jest dostosowana do rodzaju wymiany, którą chcesz zastosować do obiektu, jednak większość z nich występuje we wszystkich.

Wśród nich jest ułożenie obiektu względem osi, pokazane na panelu jako „X„I”Y”Obok paska do wprowadzania wartości liczbowych.

kobieta noszenie rdzenia

Umożliwia również wybór pliku pozycjonowanie które mogą być względne lub zakotwiczone w położeniu obiektu, którym na dole towarzyszy szereg ramek, które pomagają określić ruch, który należy uzyskać.

Do końca

Wreszcie pozwala również na umieszczenie liczby kopii tego samego obiektu, które chcesz dodać. Aby wygenerować każdą zmianę, wystarczy nacisnąć przycisk „Zastosować„Będziesz mógł także używać programu Corel DRAW do edycji rozmieszczenia obiektów.

Corel Draw to doskonałe narzędzie do edycji obrazków, ponieważ umożliwia tworzenie obrazków od podstaw lub zmianę wszystkich szczegółów poprzedniego obrazu, może obejmować proste zadania, takie jak przycinanie, dzielenie lub usuwanie niechcianych części obrazu ; obracać i powielać obrazy do bardziej złożonych zadań, takich jak stosowanie filtrów bitmapowych