Skip to content

Jak obracać i powielać obiekty za pomocą programu Corel DRAW – bardzo proste

26 de luty de 2021

W naszym współczesnym świecie istnieje wiele zawodów, które pomagają w stałej rozwój ludzkości. Na przykład marketing, gdzie widzimy (Projektanci, kupiec, producenci, dystrybutorzy i inni)

Dlatego na całym świecie istnieje stała szkolenie specjalistów we wszystkich branżach. Niektórzy robią to za pomocą metody nauczania narzuconej przez uniwersytet, college, profesora lub w podobnym przypadku. Chociaż są też inne przypadki, osoby, które są samoukami, co oznacza, że ​​same się uczą.

A w świecie internetu to zadanie nie jest już tak skomplikowane, są zadania, w których jego specjaliści uczyli się samodzielnie, jak np. graficy i programistów.

Kim jest grafik?

Głównym zadaniem projektanta graficznego jest kreatywne i przyciągające wzrok tworzenie treści aby przekazać wiadomość jak największej liczbie osób. Poprzez media takie jak jagody, banery internetowe, reklamy telewizyjne i wiele innych.

Główną cechą projektanta graficznego jest niesamowita obsługa, jaką musi umieć przekazać pomysł w najbardziej optymalny sposób, kojarząc i rozumiejąc czynniki, takie jak motyw, sztuka, kolory, a nawet publiczność, do której ta praca jest bezpośrednio adresowana.

Rodzaje grafików

Są różne rodzaje grafików, jest projektant redakcji która jest odpowiedzialna za wykonywanie swojej pracy w czasopismach, na okładkach książek i między innymi w publikacjach drukowanych. To jest również projektant korporacyjny, której praca jest powszechnie kojarzona z opakowaniami, grafiką biznesową i logo.

Inni projektanci mają swoją pracę w formacie więcej orientacji reklamowej, gdzie jego praca polega na tworzeniu reklamy handlu produktem poprzez reklamy, reklamy i ilustracje handlowe. I wreszcie możemy zobaczyć projektanci stron internetowych, które są odpowiedzialne za wizualną część stron w Internecie.

Z jakich programów powinien korzystać grafik?

Grafik nie ma określonej listy programów, których potrzebuje do wykonania swojej pracy. Dzieje się tak, ponieważ praca każdego projektanta jest wyjątkowa i spersonalizowana w inny sposób niż pozostałych; chociaż jest kilka programów, o których można wspomnieć w związku z krytyką użytkowników.

Na przykład Adobe Photoshop, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów do projektowania graficznego według źródeł internetowych, a drugim niezbędnym programem jest Corel Draw. Programem znanym z jakości i innowacyjności są narzędzia, które możemy łatwo pobrać i zainstalować, choć te dwa są główne, projektant może korzystać z innych.

Jak obracać i powielać obiekty za pomocą programu Corel Draw?

Chociaż program Corel Draw umożliwia wiele doskonałych edycji, takich jak umieszczanie niestandardowych efektów na tekście i tle, naprawianie rozmytego wyglądu zdjęcia, obracać i powielać obiekty w sposób ręczny za pomocą narzędzia obracać i powielaćusprawnia i czyni ten proces znacznie wydajniejszym. Ponieważ oszczędzamy wiele kroków w porównaniu z procesem ręcznym.

Aby uzyskać dostęp do tej opcji, musimy otworzyć menu obiektów przemiany, i później skręcić. Chociaż można to również zrobić szybciej, naciskając klawisze Alt + F8.

ustawienia prostokąta rysowania corel białego arkusza

Następnie otworzy się nowy interfejs, w którym możemy manipulować różnymi opcjami narzędzia, takimi jak Kąt powielenia, the centrum toczenia i punkt zakotwiczenia. Zmodyfikujemy opcje, które uważamy za konieczne, a system przystąpi do obracania i duplikowania obiektu.

To narzędzie jest bardzo ważne w przypadku rysunków o symetrii, takich jak kwiaty. Z jego użyciem wystarczy zrobić jeden płatek i przyłożyć narzędzie tak, aby program automatycznie i dokładnie wygenerował wszystkie płatki, aż obróci się o 360 stopni i dokończy rysunek.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak usłyszeć od Ciebie: czy udało Ci się obracać i powielać obiekty za pomocą programu Corel Draw? Czy uważasz, że program Corel Draw jest programem wysokiej jakości? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram