Skip to content

Jak obliczyć dni między datami w Arkuszach Google

31 de styczeń de 2022

Arkusze Google to nazwa aplikacji Google, która umożliwia tworzenie tabel obliczeniowych aby dodać dane, które będą wykorzystywane do rozliczeń. Ta aplikacja Google zawiera wiele błyskotliwych funkcji, prawdę mówiąc, ale jedną z najbardziej błyskotliwych jest funkcja obliczania daty.

Ta funkcja obliczania dat jest bardzo przydatna, gdy chcesz wiedzieć, ile dni jest między określonymi datami i która data jest wcześniejsza. Później będziemy pokaż, jakie są formuły które można wykorzystać do obliczania dat w Arkuszach Google i sprawdzania, czy data w Arkuszach Google została poprawnie oznaczona. Jako dodatek wyjaśni również, dlaczego czasami nie można obliczyć dat.

Jakie formuły pomagają obliczać dni między datami w Arkuszach Google?

Arkusze Google nie mają określonej funkcji oblicz daty w tabelach obliczeniowych. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobu obliczania dat w arkuszach kalkulacyjnych Arkuszy Google. Są co najmniej dwa sposoby obliczania dat w Arkuszach Google.

Te dwa sposoby obliczania dat w Arkuszach Google są używane z różnymi formułami. Aby zapewnić różnorodność podczas obliczania dat w Arkuszach Google, pokażemy Ci dwa procesy do obliczenia Daktyle. W tych dwóch procesach będą stosowane różne formuły.

Za pomocą formuły DZIŚ() – C2 >= 14 * 365

Pierwsza formuła dla oblicz dni między dwiema datami czy to jest. Teraz, gdy już wiesz, czym jest formuła, powinieneś zobaczyć, jak taka formuła jest stosowana:

 1. Uruchom swoje urządzenie
 2. Otwórz Arkusze Google na swoim urządzeniu
 3. Utwórz nową tabelę obliczeniową lub, jeśli nie, weź istniejącą
 4. Przejdź do paska formuły
 5. Umieść to '(DZIŚ() – C2) >= (14 * 365)’
 6. W nawiasach obok napisu „DZIŚ” umieść datę, dla której chcesz obliczyć dni, i to wszystko

Musisz wiedzieć, że ta formuła służy do obliczania liczby dni od dzisiaj do daty, którą umieścisz w nawiasach. Jeśli chcesz obliczyć dwie dokładne daty między sobą, będziesz musiał użyj formuły z innej klasy ponieważ ten, którego używałeś wcześniej, nie będzie dla ciebie działał.

Jeśli nie wiesz, w Arkuszach Google istnieje sposób na umieszczenie dzisiejszej daty w arkuszu kalkulacyjnym. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz oblicz dni z datą i kiedy chcesz mieć punkt odniesienia w dniu, w którym sporządziłeś dokument.

dziewczyna konfigurująca coś na swoim komputerze

Oprócz umieszczenia dzisiejszej daty w tabelach obliczeniowych możesz również przywrócić poprzednie wersje tabeli Arkuszy Google. Jest to przydatne, gdy przypadkowo usunąłeś dane dokumentu lub gdy chcesz pobrać poprzednią próbkę tego dokumentu.

Używając wzoru (DZIŚ() – C2) >= (14 * 365)

Druga formuła, której możesz użyć do oblicz daty w arkuszach google czy to jest. Zobacz, jak obliczane są daty za pomocą tego wzoru:

 1. Uruchom swoje urządzenie
 2. Zaloguj się do Arkuszy Google
 3. Utwórz dokument lub otwórz taki, który zawiera treść
 4. Następnie przejdź do paska formuły
 5. Umieść to '(DZIŚ() – C2) >= (14 * 365)’
 6. W nawiasach obok „DZIŚ” wstawisz datę, którą chcesz obliczyć w dniach i to wszystko

Ta formuła jest nieco inna niż ta pokazana w poprzednim procesie, ale okazuje się, że jest prawie taka sama. Zwróć uwagę, że jeśli chcesz otwórz arkusz kalkulacyjny pakietu Microsoft Office w Arkuszach, musisz je najpierw przekształcić. Po przekształceniu dokumentu Excela będziesz mógł zacząć używać go w Arkuszach Google.

Warto przypomnieć, że zapobiegać utracie danych Dobrze byłoby ustawić automatyczne zapisywanie dokumentów, a także zapisać kopię na swoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, czy formuła Arkuszy Google jest poprawna?

osoba zaskoczona czymś na komputerze

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój wzór jest poprawny, wystarczy użyć narzędzia obliczeniowego. Istnieje narzędzie obliczeniowe, które pozwala dokładnie obliczyć daty. Takie narzędzie jest dostępne online i nazywa się „Calcuworld”. Możesz użyć tego narzędzia, aby sprawdź, czy Twoja formuła była poprawna:

 1. włącz swoje urządzenie
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Następnie wejdź na stronę CalcuWorld
 4. Przewiń trochę w dół, aby ominąć reklamę
 5. Aby zakończyć, umieść datę początkową, drugą datę i naciśnij Oblicz

Naciśnięcie przycisku „Oblicz” daje wynik obliczeń. W „Elapsed Time” otrzymasz czas, który upłynął aw polu 'Elapsed days’ otrzymasz sumę dni, które minęły. Jeżeli podana przez stronę liczba dni jest taka sama, jak podana przez Arkusze Google, oznacza to, że formuła jest poprawna.

Dlaczego nie możesz poprawnie obliczyć dni między datami w Arkuszach Google?

Czasami obliczenia między dwiema datami nie działają w Arkuszach Google, może się to zdarzyć z dwóch powodów. Te dwie rzeczy mogą być zgubiłeś formułę lub że data, którą chcesz obliczyć, jest nieprawidłowa. Jeśli nadal masz problemy z obliczeniem daty, możesz użyć innej formuły lub skorzystać z narzędzia online, o którym wspomnieliśmy wcześniej.

dołącz do naszego kanału telegram