Skip to content

Jak na zawsze odinstalować Office 365 z komputera z systemem Windows 10?

20 de listopad de 2021

Office 365 to jeden z najważniejszych pakietów biurowych na świecie. Dlatego ogromna liczba użytkowników zainstalowała go na swoich komputerach. Albo dlatego, że sami zdecydowali się go zainstalować, albo dlatego, że został zainstalowany przez producenta lub dystrybutora, u którego zakupili sprzęt. Jeśli nie chcesz już tego programu, nauczymy Cię, jak odinstalować Office 365 na kilka sposobów.

Poza tym prawda jest taka, że ​​jest wielu użytkowników, którzy: nie chcą mieć zainstalowanej usługi Office 365 na swoich komputerach. Niestety, dość duży odsetek z nich ma problemy z odinstalowaniem tego programu. Dlatego poniżej chcemy przedstawić Ci prosty przewodnik, dzięki któremu będziesz miał możliwość poznania niezbędnych kroków w tych przypadkach.

Co najważniejsze, kroki, których Cię nauczymy, są przydatne bez względu na wersję Office 365 zainstalowaną na komputerze.

Jak całkowicie odinstalować Office 365

W tego typu sytuacjach, gdy chcemy wyeliminować pakiet Office 365, co jakiś czas zdarza się, że system własna dezinstalacja systemu operacyjnego Microsoft to nie działa. Więc chociaż postępujemy zgodnie ze wszystkimi oczywistymi krokami, nie możemy pozbyć się tej aplikacji.

Nasze rozwiązanie w takich przypadkach ma związek z: instalacja dodatkowego programu który został specjalnie opracowany, aby móc pozbyć się usługi Office 365, więc nie musisz się z nim dalej zajmować. Chociaż istnieje wiele programów, które działają w ten sposób, pokażemy ci to, które naszym zdaniem jest najlepsze z nich wszystkich:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz wtedy zrobić, to pobrać dany program z
  • Po pobraniu i zainstalowaniu go, otwierasz go i klikasz Dalej
  • Pojawi się okno, w którym będziesz musiał kliknąć „Tak”, aby zaakceptować warunki umowy i rozpocząć raz na zawsze eliminację Office 365 z komputera
  • Kiedy program zakończy swoje zadanie, będziesz musiał uruchom ponownie komputer, aby móc z niego korzystać bez Office 365. Jeśli nie chcesz go wtedy ponownie uruchamiać, pakiet biurowy będzie widoczny do czasu jego ponownego uruchomienia
  • Dzięki tym prostym krokom zdołasz pozbyć się Office 365 na zawsze, nie tylko sam program, ale także wszystkie pozostałe pliki.

Ciekawy szczegół, który warto wziąć pod uwagę w tego typu przypadku. To tak, jak program eliminacyjny, którego w pewien sposób nauczyliśmy, został opracowany przy wsparciu firmy Microsoft. To jest całkowicie bezpieczne narzędzie w tych przypadkach.

To ten sam program, co przez długi czas był znany jako Napraw to. Choć na przestrzeni lat zmieniła nazwę, poza tym, że nadal wykonuje te same zadania.

Odinstaluj przez PowerShell

Najpierw musimy otworzyć konsolę od początku i poszukać „PowerShell”. Po otwarciu konsoli spójrzmy na pakiety Office że konsola nas znalazła wpisując:

Get-Appxpackage * biuro *

Jeśli przyjrzymy się uważnie, Zobaczymy Access, Excel, Outlook, PowerPoint itp.. Patrzymy również na ścieżkę, która jest C: Program Files WindowsApps, to znaczy, jeśli są zainstalowane inne aplikacje Office, nie wpłynie to (lub nie powinno wpłynąć), zainstalowaliśmy Office 2016 i działa dobrze.

Kolejny krok polega na wykonaniu następującego polecenia:

Get-Appxpackage * biuro * | Usuń pakiet aplikacji

Musimy trochę poczekać sprawdź, czy dezinstalacja pakietu Office została zakończona. Teraz możemy sprawdzić nasz start systemu Windows 10 i sprawdzić, czy nie ma śladów po programie.

Dokumenty Google jako alternatywa dla pakietu Office

Wśród alternatyw Microsoft Office najpopularniejsze mogą być: pakiet, który Google oferuje na rynek konsumencki i do użytku osobistego za darmo.

mobilny z biurem 365

Dla MS Office liczba aplikacji i funkcji to za mało, ale jego funkcje są wystarczające, aby zaspokoić potrzeby większości użytkowników związane z automatyzacją biura.

Co działa online, nie wymaga żadnej lokalnej instalacji, ma prosty i intuicyjny interfejs i jest bardzo łatwy w użyciu. Możesz importować pliki DOCX, XLSX i PPTX, ale nie możesz ich eksportować bezpośrednio. Zawiera 15 GB wolnego miejsca w chmurze na archiwizację dokumentów.

dołącz do naszego kanału telegram