Skip to content

Jak monitorować temperaturę i użycie FPS, procesora, karty graficznej i pamięci RAM za pomocą MSI Afterburner

29 de styczeń de 2021

Nie wszyscy ludzie mogą zrozumieć, jak działa ich komputer. Kupując komputer, należy bardzo uważać na jego cechy. Jednak to, jak dobrze działa, nadal nie jest w pełni zrozumiałe. Dziś się nauczysz jak monitorować temperaturę i użycie FPS, procesora, karty graficznej i pamięci RAM za pomocą MSI Afterburner.

To naprawdę ciekawe narzędzie. Z pewnością przyciągnie uwagę więcej niż jednego gracza, dzięki dostarczanym informacjom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skorzystaj z tej wzbogacającej lektury.

Komputery o wysokiej wydajności

Obecnie istnieje wiele typów komputerów o różnych cechach. Każdy komputer jest wykonane do specjalnej funkcji. Następnie jego główne cechy można poprawić lub zdewaluować w zależności od umieszczanych lub usuwanych elementów.

Jeśli chodzi o skomplikowane i ciężkie programy projektowe, treści audiowizualne i gry wideo, komputer musi być wyjątkowy. Od pojemności dysku twardego, poprzez pamięć RAM, m.in. kartę graficzną.

Ale nawet jeśli masz pewność, że komputer spełnia podstawowe wymagania, możesz zauważyć pewne wady. Komputer zwalnia podczas wykonywania akcji zawiesza się itp..

Z jakiego powodu tak się dzieje? Jak można zmierzyć wydajność komputera podczas uruchamiania tych programów? Nie musisz być technikiem, aby zoptymalizować szybkość procesora. Znacznie mniej potrzebujesz technika, który wyjaśni, czym jest GPU lub jak zwolnić i zoptymalizować pamięć RAM.

Ułatw to dzięki MSI Afterburner

Na szczęście dla wielu użytkowników, MSI Afterburner pomogło w dokładniejszym poznaniu komputera. Jest to oprogramowanie, które analizuje i podaje szczegóły Twojego komputera, głównie z karty graficznej.

Nie bez powodu to oprogramowanie jest jednym z najlepszych programów do pomiaru wydajności mojego komputera. Jego funkcje i narzędzia wykraczają daleko poza zwykłe dostarczanie informacji o procesorze.

Oprócz monitorowania temperatury i wykorzystania FPS, procesora, karty graficznej i pamięci RAM, MSI Afterburner pomaga ustabilizować komputer. W ten sposób, podczas uruchamiania ciężkich programów, program szuka parametrów tak, aby wydajność komputera była doskonała.

Jak to robi?

MSI Afterburner ma możliwość overlockingu Twojej grafiki lub karty graficznej. Stamtąd możesz manipulować działaniem tego i innych elementów. Oznacza to, że nie tylko monitoruje temperaturę i wykorzystanie FPS, procesora, GPU i pamięci RAM, ale steruje.

To oprogramowanie jest używane głównie do spraw, aby komputer działał poza jego możliwościami. Oczywiście czyni to poprzez koncentrację energii i mocy każdej z jego cech.

Jednak program może również pomóc w oszczędzaniu energii, a niektóre sektory komputera nie cierpią tak bardzo. Innymi słowy, ustaw parametry aby komputer zawsze działał poniżej swoich możliwości. To działanie jest również znane jako downclocking.

Kontynuuj monitorowanie komputera

Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach komputera podczas uruchamiania określonych programów lub gier, musisz mieć zainstalowany program MSI Afterburner. Jeśli jeszcze go nie masz, nie czekaj dłużej, pobierz i zainstaluj!

strona główna pobierz msi

Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy je uruchomić. W interfejsie MSI Afterburner zobaczysz ikonę koła zębatego. Kliknij go, aby wejść do ustawień.

  1. Kliknij zakładkę „Monitorowanie”.
  2. Zaznacz wartości lub właściwości, które chcesz wyświetlić.
  3. Wprowadź zmiany, które uważasz za konieczne w „Właściwości wykresu Obciążenie GPU”. Tam możesz wybrać tekst, czcionki i kolory.
  4. Kliknij „Zastosuj”, a następnie „OK”.

Wszystko gotowe!

Aby dowiedzieć się więcej o grafice lub karcie graficznej, do czego służy, to oprogramowanie jest spektakularne. Dowiesz się nie tylko o tym, jak poznać lub zmierzyć temperaturę procesora, ale znacznie poprawia wydajność.

I jak to się dzieje! Jeśli masz problem, ponieważ nie wiesz, co zrobić, jeśli MSI Afterburner nie pokazuje temperatury procesora, sprawdź ponownie konfigurację. Nie bój się odkrywać swoich możliwości, tylko wtedy nauczysz się precyzyjnie posługiwać się tym oprogramowaniem.