Skip to content

Jak łatwo zainstalować pakiet Microsoft Office na Ubuntu Linux z Wine?

30 de styczeń de 2021

Wielu użytkowników już wie, jak zainstalować pakiet Microsoft Office w systemie Windows. Jeśli jednak chcesz uzyskać pakiet Office w systemie Ubuntu, zalecamy przeczytanie następującego przewodnika, w którym się dowiesz Jak łatwo zainstalować pakiet Microsoft Office na Ubuntu Linux z Wine?

Jak łatwo zainstalować pakiet Microsoft Office na Ubuntu Linux z Wine?

Jeśli chcesz uzyskać pakiet biurowy Microsoft w systemie operacyjnym Ubuntu, możesz skorzystać z aplikacji Wino który działa przyzwoicie w większości przypadków. Przeczytaj poniższy przewodnik, aby to łatwo zrobić:

  1. Narzędzie Wine jest domyślnie instalowane w systemie Ubuntu. W każdym razie, jeśli nie masz go w swoim systemie, możesz go zdobyć po otwarciu terminala i wpisaniu poniższego kodu „Sudo apt install wine”. Następnie, naciśnij klawisz „Enter” i poczekaj, aż program zakończy pobieranie i instalację.
  2. Po pomyślnym zainstalowaniu programu Wine można uruchamiać pliki przeznaczone dla systemu operacyjnego Windows, czyli pliki .exe.
  3. W ten sam sposób można uruchamiać pliki instalacyjne, takie jak programy i Microsoft Office. Z tego powodu należy wykonać oryginalną kopię tego popularnego oprogramowania biurowego.
  4. Kiedy masz dostęp do tej kopii, musisz uruchomić „Setup.exe” i dokonaj odpowiednich ustawień. Możesz więc użyć programu Microsoft Office w Ubuntu.
  5. Powyższy proces działa w zdecydowanej większości przypadków. Tak czy inaczej, pamiętaj, że programy Windows nie są skonfigurowane do negatywnego działania w systemie Linux. Dlatego mogą występować różne błędy, które utrudniają korzystanie z niego.

Inny sposób instalacji pakietu Microsoft Office w systemie Ubuntu

  1. Jak już jest powszechne w przypadku użytkowników Ubuntu, procedura uzyskania pakietu Microsoft Office w systemie Linux obejmuje użycie terminala systemowego lub konsoli. Z tego powodu warto nauczyć się obsługi terminala Linux i poznać kilka podstawowych poleceń. Przede wszystkim łatwo otwórz terminal, naciskając klawisz ustawienia Ctrl + Alt + T..
  2. Po otwarciu terminala Ubuntu napisz następujący kod: „CD / Pobrane” i naciśnij klawisz „Enter”.
  3. Zlokalizuj folder pobierania. Aby poprawnie pobrać pakiet Office, napisz w terminalu następujący kod: „Sudo dpkg -i microsoft_online_apps.deb”, i naciśnij klawisz „Enter”.
  4. Wykonując powyższe, rozpocznie się proces pobierania pakietu Microsoft Office, po czym łącza do tej aplikacji zostaną wyświetlone w systemie Ubuntu.

Należy zauważyć, że metoda pokazana powyżej będzie korzystać z opcji online pakietu Microsoft Office, które są całkowicie bezpłatne. Tak czy inaczej, jest bardzo możliwe, że mają one pewne ograniczenia, więc OpenOffice może nadal być najlepszą opcją w systemie Ubuntu.

OpenOffice alternatywny pakiet Microsoft Office

OpenOffice jako alternatywa dla Microsoft Office

Aplikacja Open Office jest darmową odpowiedzią na Microsoft Office, w rzeczywistości działa wspaniale i nie ma nic do zazdrości płatnemu oprogramowaniu Microsoftu. Bez wątpienia jest to najbardziej polecany program biurowy na platformie Linux, a nawet na inne platformy, bo tak jest całkowicie za darmo.

Możesz pobrać OpenOffice bezpośrednio do Ubuntu Linux oraz systemy operacyjne Windows i macOs, oprogramowanie, które można uzyskać za pośrednictwem oficjalnego łącza Apache OpenOffice, do którego można łatwo uzyskać dostęp.

W przypadku, gdy nie możesz zainstalować systemu Windows w systemie Ubuntu Linux lub nie działa on poprawnie, zdecydowanie powinieneś wypróbować tę przydatną aplikację, która jest kompatybilna z plikami Microsoft Office. Z drugiej strony, jeśli masz urządzenie mobilne, możesz bezpłatnie pobrać pakiet Office w języku hiszpańskim na swój telefon komórkowy i skorzystać z zalet tego pakietu biurowego.