Skip to content

Jak łatwo utworzyć Wiki w Witrynach Google (przykład)

23 de luty de 2021

Witryny Google Znana jest jako aplikacja do użytku internetowego, która jest oferowana użytkownikom online za darmo dzięki amerykańskiej firmie Google. To narzędzie internetowe jest częścią pakietu biurowego G Suite.

Jest to narzędzie, którego głównym celem jest pomoc użytkownikom na całym świecie w tworzeniu różnego rodzaju stron internetowych. Dzięki jego funkcjonalności w łatwy i szybki sposób stworzysz stronę internetową, na której dzięki jej funkcjonalności możesz edytować swój Projektowanie w nim, gdyby był dokumentem lub utworzeniem portfolio.

Dzięki Witrynom Google użytkownicy mogą spotykać się w tym samym miejscu i szybko udostępniać różnorodne informacje o znaczeniu publicznym. Również w ramach jego funkcjonalności możesz dodać filmy, kalendarze, a nawet prezentacje, które pomogą Ci uzupełnić tekst.

Głównym celem Witryn Google jest to, że każdy ma możliwość utworzenia stronie internetowej, gdzie możesz łatwo udostępniać informacje wielu osobom jednocześnie.

Co to jest wiki i jak działa z witryną Google

Wiki lub wiki to strona internetowa, która ma specjalne strony, które można edytować dzięki wielu ochotnikom, którzy łączą się za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W tym miejscu użytkownicy mogą tworzyć i modyfikować ten sam tekst, który również można łatwo i szybko udostępniać.

Jest to uważane za jeden z najlepszych formatów do współpracy w sieci. Jak stworzyć Wiki w Witrynach Google

  1. Aby rozpocząć, musisz wejść na następującą stronę internetową: http://sites.google.com.
  2. Po wprowadzeniu tego adresu internetowego musisz podać swój Poczta GmailJeśli nie masz takiego konta, musisz je utworzyć przed przejściem do kolejnych kroków.
  3. Po uzyskaniu dostępu musisz nacisnąć przycisk „Utwórz”, który znajduje się na dole i jest podświetlony na czerwono.
  4. Po naciśnięciu otworzy się formularz, który musimy wypełnić, wprowadzając, który będzie nazwa witryny które tworzysz, a także krótki opis strony i tematy, które będą tam eksponowane.
  5. Po utworzeniu tożsamości swojego stronie internetowej, Musisz uzyskać dostęp do menu opcji, w którym możesz wybrać projekt swojej witryny.
  6. Po zakończeniu tworzenia i edycji sekcji strony wystarczy nacisnąć przycisk „utwórz witrynę

Już po kilku sekundach widzimy, że nasza strona będzie gotowa do dodania naszych treści.

umieść tytuł google

Jak dodać treść do strony

Po utworzeniu strony Witryny Google udostępnią specjalną stronę o nazwie „Strona główna”. To na tej stronie będziemy wspierać się nawzajem w tworzeniu i dodawaniu nowych treści. Aby dodać te pliki, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Zacznij od ustawienia się w prawej górnej części menu strony. Znajdziesz tam trzy przyciski niezbędne do zbudowania naszej strony internetowej, są to: jeden w kształcie ołówka, drugi w kształcie kartki i wreszcie przycisk „więcej”.
  2. Ołówek jest głównym narzędziem, za pomocą którego możesz modyfikować stronę internetową, poniżej będzie ta, której użyjesz do utworzenia nowej strony, a na przycisku Więcej możesz znaleźć wszystkie te ustawienia konieczne, aby dostosować stronę do tego, co masz na myśli.
  3. Po zapoznaniu się ze wszystkimi opcjami, które oferuje strona, kliknij przycisk „Modyfikuj”, a zobaczysz, że wspomniana strona stanie się dokument gdzie możemy pisać, usuwać, a nawet korzystać z wielu opcji formatowania.
  4. Gdy dokument jest gotowy, wystarczy nacisnąć „zapisać”I automatycznie zobaczysz, że wspomniany dokument stanie się stroną internetową.

I voila, strona będzie gotowa do czytania i oglądania przez wielu użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram