Skip to content

Jak łatwo udostępnić arkusz kalkulacyjny w Arkuszach Google (przykład)

28 de luty de 2021

Jeden z najlepszych sposobów rejestrować i otwierać różne typy arkuszy kalkulacyjnych, które możesz przechowywać i organizować, odbywa się za pomocą Arkuszy Google.

To narzędzie jest szczególnie przydatne do organizowania różnego rodzaju projektów lub nawet z zamiarem robienia jakichś notatek.

Jest prosty w użyciu, jak tylko możesz użyj arkusza kalkulacyjnegotak jak jest, jakby było to puste płótno, w którym można sortować wszystkie wprowadzone dane, korzystając z formatu, który można później uporządkować.

Z Arkusze Google masz większą łatwość w przechwytywaniu i organizowaniu danych przeglądarki internetowej, a wszystko to za pośrednictwem bezpłatnych arkuszy kalkulacyjnych, do których masz łatwy dostęp z poziomu przeglądarki, z dostępem do wielu narzędzi, w tym z możliwością przeglądania danych Google Analytics.

Dzięki temu narzędziu możesz dokonywać różnego rodzaju zmian, edycji i zapisów, co będzie bardzo przydatne w środowisku zawodowym lub szkolnym. Po prostu czytaj dalej w tym wspaniałym samouczku, który pomoże Ci zrozumieć to wspaniałe narzędzie.

Co rozumiemy przez udostępnienie arkusza kalkulacyjnego?

Kiedy mówimy o tej akcji, mamy na myśli dać dostęp jednej lub kilku osobom, aby można było je zmienić, w tym wstawione dane i daty, a następnie zapisać.

Najlepsze w tym modelu pracy jest to, że każda osoba powiązana lub do której wysłano wspomniany dokument będzie mogła dokonać ustaleń online, dzięki czemu ukaże się każdemu z członków w sposób natychmiastowy i prosty.

Jak udostępnić arkusz kalkulacyjny?

Kiedy zaczniesz korzystać z tego narzędzia w taki czy inny sposób, znajdziesz różne formy i opcje, dzięki którym możesz rozszerzyć jego zastosowanie. Oto kilka opcji, z którymi się spotkasz i które będą dla Ciebie bardzo przydatne:

mobilne arkusze google laptop

  1. Możesz mieć znacznie szerszy udział w edycji, którą mogą przeprowadzić osoby, którym udostępniono dokument.
  2. Możesz nałożyć jakieś ograniczenie, którym osoby, którym udostępniono plik, nie mogą edytować żadnego jego aspektu, z wyjątkiem czytania dokumentu.
  3. Podobnie podczas udostępniania dokumentu możesz publikować komentarze i specjalne zmiany, w którym zaangażowane osoby mogą zrozumieć kolejność, w jakiej chcesz skierować dokument, a jeśli to nie jest możliwe, dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach.

Jak uzyskać dostęp do panelu udostępniania?

Jeśli znajdujesz się w tym samym pliku Arkuszy, wystarczy wpisać zielony przycisk o nazwie „Udostępnij” lub podobnie, znajdując się na pasku narzędzi, na którym znajduje się opcja „Plik”, a następnie nacisnąć przycisk „Udostępnij” ”.

Tam możesz wpisać adres e-mail osoby, z którą chcesz współpracować, dzięki czemu za link bezpośredni aby wprowadzić plik i rozpocząć udostępnianie.

Niemniej jednak, jeśli znajdziesz się w Dysk GoogleMusisz tylko zacząć od wybrania pliku i najechania kursorem na opcję udostępniania, zobaczysz, że na pasku narzędzi pojawi się opcja „udostępnij” i wszystko będzie więcej niż gotowe.

W jaki sposób inne osoby mają dostęp do pliku?

Kiedy ludzie uzyskają dostęp do wiadomości e-mail, która została do nich wysłana za pośrednictwem platformy, będą mogli zobaczyć link, który przekieruje ich do artykułu, w którym mogą łatwo edytować, zamówić i zapisać plik.

W zależności od ograniczeń nałożonych przez osobę odpowiedzialną za dokument, można obrać różne ścieżki, a także można dokonać wielu edycji.

dołącz do naszego kanału telegram