Skip to content

Jak łatwo aktywować filtr soczewek lub okularów?

19 de lipiec de 2021

Na Instagramie bardzo popularne jest to, że umieszczasz filtry do historii aby były bardziej „fajne”, ponieważ modyfikują kolory i tekstury, które możesz dodać do swojego zdjęcia lub wideo, aby zmienić wygląd InstaStories, działając jako uzupełnienie Instagram Stories.

Każdy może utworzyć filtr i udostępnić go innym, aby mogli go zapisać i używać. Obecnie istnieją miliony filtrów wszystkich aspektów, a jednym z nich, który stał się trendem, jest filtr obiektywu.

Który, użyty w historii jako wideo, automatycznie wybiera twoją twarz, aby dostosować soczewki i kiedy odrzucasz głowę do tyłu soczewki zmieniają swój wygląd.

Dlaczego niektóre filtry nie pojawiają się na Instagramie?

To prawda, że ​​istnieją miliony filtrów do użycia, ale mimo to są użytkownicy, którzy nie widzą wielu z nich, a tutaj zbadamy czynniki, które mogą wpływać na to, dlaczego się nie pojawiają. filtry na Instagramie,

Nieobsługiwane wersje Androida

Pierwszym powodem, który może wpłynąć na prawidłowe działanie Instagrama i jego funkcji, jest wersja telefonu komórkowego na Androida, ponieważ filtry są dostępne z Wersja na Instagramie 10.21, ale jeśli Twój telefon nie ma kompatybilnego Androida w wersji starszej niż 5.0 Lollipop, aby zaktualizować ją do tej wersji, filtry się nie pojawią.

  1. Jeśli chcesz sprawdzić, czy wersja Instagrama jest zaktualizowana, przejdź do Sklepu Play i poszukaj aktualizacji w ’Moje aplikacje i gry”.
  2. Jeśli chcesz sprawdzić, czy wersja Twojego Androida jest zaktualizowana, co prowadzi do ustawienia> o urządzeniu> aktualizacja oprogramowania.

Twoja kamera nie jest aktywna

Innym czynnikiem, który może spowodować, że filtry się nie pojawią, jest brak autoryzacji do korzystania z kamery w aplikacji, pozwolenia na korzystanie z mikrofonu i kamery. Więc przejdź do ’Ustawienia „” > ’Aplikacje’ > ’Instagram ’ > ’Uprawnienia „”. Sprawdź, czy wszystkie są aktywowane.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz przeczytać poprzedni post, aby uzyskać więcej informacji.

Zainstaluj ponownie aplikację

Z drugiej strony może się zdarzyć, że wystąpił błąd w informacjach aplikacji, dlatego zaleca się, aby odinstaluj i zainstaluj ponownie zacząć od nowa i zamknąć wszelkie otwarte usterki.

Niewystarczająca przestrzeń

Filtry na Instagramie potrzebują miejsca do przechowywania, aby można je było zapisać, gdy aplikacja jest uruchamiana poza połączeniem sieciowym, więc jeśli masz niewystarczająca przestrzeń może to spowodować błąd.

  • Usuń pliki, których nie potrzebujesz, zdjęcia, filmy, aplikacje, konwersacje i pamięć podręczną aplikacji, przejdź do „Ustawienia „” > ’Aplikacje’ > ’Instagram ’ > ’Przechowywanie’ > ’Wyczyść pamięć podręczną ’.

Problemy z telefonem

Wreszcie, jeśli powyższe nie rozwiązało problemu, może to być spowodowane awarią telefonu komórkowego, z powodu jakiegoś wirusa lub błędu wewnętrznego, jako ostatni środek zaleca się wykonanie kopii zapasowej najważniejszych dane na później sformatuj go danymi fabrycznymi;.

Znajdź nowe filtry za pomocą przeglądarki efektów

Jak już wspomnieliśmy, istnieje niesamowita liczba filtrów, a aby odkryć znacznie więcej niż te, które ukrywamy przed innymi ludźmi, istnieje narzędzie o nazwie przeglądarka efektów, który znajduje się po otwarciu funkcji tworzenia nowych kondygnacji.

Opcja jest w kółku, aby nagrać lub zrobić zdjęcie. Zapisane filtry powinny pojawić się obok, a te, które masz domyślnie, możesz przesunąć w jedną stronę ekranu i pojawią się kolejne, gdy dotrzesz do końca, przesuwając się w lewo, znajdziesz powiększenie szkło, symbol odkrywcy.

Stamtąd możesz wyszukać żądany filtr w różnych kategoriach.

filtry na Instagramie

Kompatybilne urządzenia do filtrów Instagram

Problem polega na tym, że jeśli twoje urządzenie jest iniezgodny z wersją Androida minimum dla aktualizacji i prawidłowego funkcjonowania aplikacji, nie otwieraj już nic do zrobienia.

Dzieje się tak jednak w przypadku bardzo starych telefonów, których system nie aktualizował się dalej. Ale telefony takie jak Huawei p20, Xiaomi Note 8, IPhone 6, telefony najnowszej generacji mają kompatybilność z aplikacją.

Jak zaktualizować aplikację Instagram do najnowszej wersji

Jeśli masz wersję starszą niż Instagram 10.21 jest bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał go zaktualizować, aby móc mieć wszystkie funkcje, które oferuje Instagram.

Ze sklepu Google Play: Android

  1. Z telefonu komórkowego wejdź do Sklepu Play i w lupie napisz „Instagram”
  2. Kliknij ikonę aplikacji, a następnie „Aktualizuj”, jeśli istnieje wersja kompatybilna z Twoim telefonem.

Uzyskaj dostęp do App Store: iOS

  1. Z telefonu komórkowego wejdź do App Store i na lupie napisz „Instagram”
  2. Kliknij ikonę aplikacji, a następnie „Aktualizuj”, jeśli istnieje wersja kompatybilna z Twoim telefonem.