Skip to content

Jak krok po kroku poprawić lub przyspieszyć prędkość Internetu na Smart TV

14 de kwiecień de 2021

Jedną z oznak postępu technologii służącej dobrobytowi społeczeństwa jest rozwój usług przesyłania strumieniowego, które są dziś szeroko wykorzystywane z inteligentnych telewizorów. Z tego powodu możesz chcieć wiedzieć jak poprawić lub przyspieszyć prędkość internetu w Smart TV, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego urządzenia.

Czy mogę uzyskać dostęp do Internetu z Smart TV?

Na szczęście dziś można połączyć się z internetem ze Smart TV i nawigować po Chrome. W ten sposób użytkownicy mogą uzyskać dostęp do znacznej liczby aplikacji i jednocześnie korzystać z szerokiej gamy treści audiowizualnych.

Połączenie internetowe z Smart TV zależy od pewnych czynników, takich jak przepustowość, prędkość pobierania, typ połączenia i środki użyte do nawiązania połączenia (sieci światłowodowe lub bezprzewodowe).

Jak uzyskać dostęp do Internetu ze Smart TV?

Istnieją dwie możliwości uzyskania dostępu do Internetu z poziomu telewizora Smart TV. Najpopularniejszym sposobem jest utworzenie połączenia szerokopasmowego za pomocą kabla Ethernet, podczas gdy druga alternatywa polega na ustanowieniu bezprzewodowego połączenia WiFi.

W przypadku korzystania z kabla Ethernet telewizor powinien automatycznie połączyć się z routerem. Ta opcja jest zalecana, aby uniknąć utraty szybkości Internetu. Plik połączenie internetowe przez WiFi Zwykle jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ do wybrania tego typu połączenia niezbędny jest dostęp do ustawień oferowanych przez producenta telewizora.

Jak poprawić lub przyspieszyć prędkość Internetu w Smart TV

Wraz z pojawieniem się usług przesyłania strumieniowego zainteresowanie posiadaniem domeny połączenie internetowe z telewizora. Jeśli korzystasz ze Smart TV, powinieneś wiedzieć, że ma on własny system operacyjny zgodnie ze swoją marką, a także, jeśli chcesz zwiększyć prędkość Internetu, zalecamy wykonanie kroków, które prezentujemy poniżej.

Poznaj minimalną prędkość Internetu, aby wyświetlać treści na telewizorze Smart TV

Przede wszystkim ważne jest, aby znać minimalną prędkość Internetu, aby wyświetlać mało skomplikowane treści na telewizorze Smart TV, która musi wynosić od 2 do 4 Mb / s.

Jeśli jednak chcesz poznać rzeczywistą prędkość swojego połączenia, możesz uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej, która przeprowadza test szybkości. W ten sposób uzyskasz realną liczbę, która będzie przydatna do określenia, czy konieczne jest poprawienie połączenia, czy nie.

poprawić prędkość smart TV

Popraw prędkość internetu na Smart TV

Aby poprawić prędkość internetu w Smart TV, będziesz musiał wziąć pod uwagę niektóre działania, takie jak aktualizacja oprogramowania telewizora, sprawdzanie zakłóceń z innych urządzeń, zmiana typu połączenia i / lub używać dodatkowych urządzeń.

Zaktualizuj oprogramowanie Smart TV

Czasami prędkość Internetu ma wpływ, gdy plik Oprogramowanie telewizyjne Jest przestarzały. Z tego powodu należy przejrzeć najnowsze dostępne aktualizacje i zainstalować je, aby zwiększyć wydajność sieci i zachować bezpieczeństwo podczas łączenia.

Sprawdź, czy nie występują zakłócenia z innymi urządzeniami

Zaleca się, aby telewizor Smart TV nie był blisko innych urządzeń, zwłaszcza jeśli mają one dostęp do tej samej sieci. Jeśli nie ma zakłóceń między urządzeniami, wzrasta jakość sygnału i dlatego poprawia prędkość internetu.

Zmodyfikuj typ połączenia

Jeśli wcześniej zdecydowałeś się skonfigurować sieć bezprzewodową, lepiej zmienić na kabel Ethernet ponieważ sieć bezprzewodowa jest zwykle bardziej niestabilna, z niższą jakością sygnału i zmniejszoną prędkością z powodu zakłóceń.

Wzmocnij swoją sieć

Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziałała, zalecamy skorzystanie z innych urządzeń, takich jak repeatery lub systemy WiFi Mesh co pozwoli Ci zwiększyć prędkość sieci bezprzewodowej. Dlatego nie będzie konieczne monitorowanie odległości między Smart TV a routerem.