Skip to content

Jak krok po kroku modyfikować lub edytować wzór w programie Illustrator? (Przykład)

30 de styczeń de 2021

W jaskini wydań graficznych świat opcji otwiera się niczym wachlarz dla tych, którzy wybierają to obecnie zmodernizowane powołanie artystyczne. Wśród nich ten przeznaczony do modyfikacji lub edytuj wzór w programie Illustrator, pozostając korzystnym narzędziem pod względem kreacji.

Co to jest Illustrator i jak go poprawnie używać do projektowania?

Illustrator ma oficjalną stronę internetową i jest to oprogramowanie zdolne do tworzenia projektów grafiki wektorowej, którego interfejs zarządza „stołem roboczym” z różnymi opcjami dotyczącymi przyczyny. Jej północ ma dawać możliwość wykorzystania artystycznych możliwości projektanta, zapewniając mu odpowiednie narzędzia do rysowania, projektowania i montażu.

Należy do firmy Adobe Systems, służąc jako program o idealnej charakterystyce dla aspektu artystycznego. Zdobycie wiodącej roli wśród opcji do rozważenia dla projektantów ze względu na ogromną sławę, jaką ostatnio osiągnął dzięki swoim innowacyjnym sposobom wykorzystania.

Zawiera opcje, takie jak tworzenie i tworzenie motywów lub wzorów aby dać im inną perspektywę. Ilustracje generowane z tego czy innego powodu mogą być prezentowane na wideo lub drukowane, a nawet mają tę cechę, że można je opublikować bezpośrednio na określonej stronie internetowej.

Możliwe jest również wymazywanie lub usuwanie tła obrazu, łatwe tworzenie tabel, tworzenie tekstur włosów, tworzenie kształtów i wiele więcej. To narzędzie jest bardzo kompletne!

Jak stworzyć motyw lub „wzór” w programie Illustrator do projektowania graficznego?

Przed bieganiem musisz chodzić, frazę, którą można idealnie zastosować w tym miejscu w samouczku, ponieważ zanim zrozumiesz, jak modyfikować lub edytować wzór w programie Illustrator, musisz wiedzieć, jak je stworzyć bez problemów.

Gdy w programie Illustrator występuje odniesienie do motywu, jest to nic innego jak zastosowany wzór dodać bardziej uderzający akcent do pracy. Zasadniczo wzór to nieprzerwane powtarzanie się przedmiotu lub sytuacji, która w tym przypadku byłaby figurą geometryczną, obrazem lub ogólnie symbolem.

Aby stworzyć wzór, musisz najpierw zacząć od jego podstawy, tworząc nowy plik. W menu po lewej stronie należy najpierw wybrać narzędzie odpowiadające figurze geometrycznej, takiej jak wielokąt, gwiazda, a następnie wyśrodkować je na rysunku prostokąta lub prostokąta.

Naciśnij „Okno”, a następnie „Wyrównaj”, aby oba obiekty miały tę samą orientację, a następnie cieniuj lub zaznaczaj je w tym samym czasie. Naciśnij „Obiekt”, następnie „Wzorzec” i na końcu „Wykonaj”, aby otworzyć panel kontrolny wzoru. Dzięki niemu nadasz wzorowi nazwę i formę powtórzenia, jakie będzie miał pomiędzy kafelkami, kolumnami czy rzędami.

Dzięki opcjom wzoru w panelu sterowania można również ustawić takie cechy, jak separacja między jednym obiektem a drugim. Możesz także zastosować sposób, w jaki zachodzą na siebie, a nawet ich rozmiar. Po zakończeniu tworzenia naciśnij „Gotowe”, a wzór zostanie pomyślnie wygenerowany.

Co mam zrobić, aby łatwo zmodyfikować lub edytować wzór w programie Illustrator?

Zrozumienie, jak tworzyć, modyfikować lub edytować wzorek w programie Illustrator, jest prostszą procedurą, która nie wymaga dużego wysiłku. W nowym stole warsztatowym stosuje nowo utworzony lub istniejący wzór.

Dwukrotne kliknięcie wzoru otwiera poprzednio nazwany panel sterowania lub można wybrać obszar, w którym znajduje się wzór, nacisnąć „Obiekt”, po kolei „Wzór” i na koniec „Edytuj wzorzec”.

tworzenie programu Adobe Illustrator

Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, ważne jest, aby odzyskać dostęp do opcji oferowanych w panelu kontrolnym pracodawcy. Tak więc, raz się z nimi zapoznaj i poznaj tylko podczas procesu tworzenia po prostu edytuj konfigurację poprzednio nadaną wzorowi podczas jego tworzenia.

Oznacza to, że możesz błyskawicznie zmienić nazwę, zmodyfikować sposób lub formę powtórzeń między kafelkami, rzędami, kolumnami i innymi. Lub po prostu powiększ i zmniejsz wymiary wzoru, aby nadać mu lepszy wygląd.

dołącz do naszego kanału telegram