Skip to content

Jak krok po kroku edytować lub modyfikować szablon w Outlooku? (Przykład)

3 de luty de 2021

Ogólnie rzecz biorąc, podczas ciągłej pracy z dokumentami i plikami programu Word możesz powtarzać zawartość tak często, że w końcu chcesz zaoszczędzić trochę czasu. Dlatego wymyślono szablony. Narzędzie, które pomaga użytkownikowi optymalizować i organizować informacje i czas. Jeśli chcesz utworzyć własny, dowiedz się, jak zmodyfikować szablon w Outlooku.

Niezależnie od tego, czy musisz wysyłać pocztę firmową, czy formularze dla określonej dziedziny, Microsoft oferuje różne opcje dostosowane do Twoich potrzeb. Najlepsze jest to, że możesz zmodyfikować szablon w programie Outlook lub wszystko, co chcesz po swojemu. W ten sposób możesz mieć go gotowego i zapisanego, gdy go potrzebujesz.

Utwórz szablon w programie Outlook

  • Otwórz pakiet Microsoft Office w posiadanej wersji, możesz zmodyfikować szablon w programie Outlook i utworzyć go z wersji 2007.
  • Utwórz wiadomość, wybierając menu „Archiwum”. Wybierać „Nowy” Y „Wiadomość”. Wypełnij nagłówek i treść wiadomości.
  • Po przygotowaniu treści wybierz „Zapisz jako” W dolnym polu, aby wybrać format zapisu, wybierz „Szablon z programu Outlook ”. Wybierz nazwę, którą chcesz mu nadać i to wszystko.

Kroki edycji i modyfikacji szablonu w programie Outlook

Możesz zmienić lub zmodyfikować szablon w Outlooku dowolnego typu, niezależnie od tego, czy jest to domyślny szablon utworzony przez Ciebie w przeszłości. Wykonaj poniższe czynności i przekonaj się, jak łatwo będzie to zrobić.

  • Otwórz plik za pomocą programu Microsoft Word. Wybierać „Archiwum” Y „Otwarty”. Następnie kliknij dwukrotnie „Ta drużyna”.
  • Wybierz folder „Niestandardowe szablony biurowe” znajdujący się w „Moje dokumenty” i otwórz szablon jednym kliknięciem.
  • Użyj narzędzi programu Word, aby wprowadzić żądane modyfikacje, aż uzyskasz idealny szablon.

Dodaj element konstrukcyjny do szablonu

Te bloki kreacji umożliwiają dodawanie dodatkowych treści z innych plików i są przechowywane w galerii. W ten sposób można je wykorzystać przy każdej innej okazji. Tworząc je, możesz je zapisywać i rozpowszechniać w swoich szablonach.

Mówiąc dokładniej, są jak oddzielne formy, które mogą służyć jako opcje lub dodatkowe informacje dla użytkownika. Na przykład, jeśli Twoja firma tworzy szablon informacji i musi oddzielić różne grupy, użyj tej opcji. W ten sposób generujesz inne dokumenty, które pozwalają każdemu, kto wypełnia formularz, wybrać inne opcje.

Kontrola zawartości szablonów programu Outlook

Ta funkcja zwiększy elastyczność Twojego szablonu. Kontrolami treści mogą być teksty, zdjęcia lub obrazy, listy lub wybór dat.

Przykładem jest to, utwórz szablonmożesz dodać listę, którą można edytować, aby użytkownik mógł w ten sposób wybierać. Jest to przydatne, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ludziach, z którymi masz do czynienia w określonym środowisku.

Aby skorzystać z tej funkcji kontroli zawartości, musisz mieć wersję wyższą niż Word 2013W przeciwnym razie nie będziesz mieć do niego dostępu lub nie będą one dostępne.

Jak krok po kroku edytować lub modyfikować szablon w Outlooku

Bogate teksty dzięki kontrolkom zawartości

Dzięki bogatym tekstom każdy, kto korzysta z gotowego szablonu, może modyfikować tekst, zmieniać rozmiar czcionki lub modyfikować marginesy zgodnie z własną wygodą. W tym celu używa się pogrubienia lub kursywy i podkreślenia. Twórca szablonu może nawet ograniczyć liczbę słów.

Aby go zainstalować, kliknij miejsce, w którym chcesz zainstalować sterowanie, a następnie w oknie sterowania wybierz „Programista”. Kliknij „Kontrola zawartości tekstu sformatowanego” lub „Control treści zwykłego tekstu ”. Ta ostatnia jest tą, która pozwala użytkownikowi nie mieć żadnych ograniczeń.

dołącz do naszego kanału telegram