Skip to content

Jak korzystać z Tłumacza Google w Arkuszach? – Najlepsze narzędzie

3 de styczeń de 2022

Google ma obecnie duża liczba aplikacji kompatybilny z komputerami i telefonami komórkowymi. Tabele obliczeniowe lub lepiej znane jako arkusze kalkulacyjne można tłumaczyć za pomocą Tłumacza Google. Czasami te arkusze kalkulacyjne zawierają treść w innym języku.

Cała treść w innym języku jest tłumaczona w ciągu kilku sekund za pomocą translatora Google. Pokażemy Ci wkrótce jak korzystać z tłumacza google w arkuszach kalkulacyjnych. Ponadto, co powinien mieć arkusz kalkulacyjny, aby mógł być używany z tłumaczem Google i innymi rzeczami związanymi z tematem.

Czego potrzebujesz w arkuszu kalkulacyjnym, aby móc korzystać z Tłumacza Google?

Aby korzystać z Tłumacza Google w arkuszach kalkulacyjnych, musisz użyć rozszerzenia „Dokumenty Google”. Firma Microsoft posiada program, który pozwala tworzyć i edytować arkusze kalkulacyjne, ale z tego programu nie można korzystać z translatora Google.

Jeśli chcesz używać Tłumacza Google w swoim arkuszu kalkulacyjnym, musisz utworzyć arkusz kalkulacyjny z dokumenty google lub jeśli nie, prześlij arkusz do „Dokumentów Google”, aby go edytować. To jedyny sposób, w jaki Tłumacz Google może być używany w tego typu dokumentach.

Jeśli chodzi o rzeczy, których potrzebujesz w arkuszu kalkulacyjnym, powinieneś mieć tylko treść pisemną. To jedyna rzecz, którą musisz mieć na arkuszu, aby móc korzystać z Tłumacza Google. Przy okazji, jeśli chcesz dowiedz się więcej o tłumaczu google, Dobrze byłoby, gdybyś dowiedział się, jak z niego korzystać i jak bardzo się poprawił w porównaniu do poprzednich wersji.

Gdzie możesz znaleźć kod języka, na który chcesz przetłumaczyć tekst?

Po umieszczeniu arkusza kalkulacyjnego w aplikacji komputerowej i komputerowej „Arkusze Google” musisz zrozumieć, jak odbywa się tłumaczenie. W tego typu arkuszach wprowadzane są formuły. Cóż, w jednym z pudeł będziesz musiał umieść formułę tłumaczenia.

Każda formuła dla języków w „Arkuszach kalkulacyjnych” jest inna. Każda z tych formuł jest inna, ponieważ wszystkie języki mają inny kod, a decydując na język, na który chcesz przetłumaczyć treść, będziesz musiał poszukać kodu dla tego języka.

Ten kod języka nie musisz nigdzie szukać, ponieważ sam musisz wygenerować taki kod.Jak? No cóż, formuła, którą musisz wstawić, wygląda mniej więcej tak '= GOOGLETRANSLATE (wstaw tekst, który chcesz przetłumaczyć; wstaw język tekstu, który zamierzasz przetłumaczyć; wstaw język, na który przetłumaczysz zaznaczone tekst)’.

użytkownik przeszukujący internet

W ten sposób utrzymywany jest dobry porządek pod względem funkcjonalności i dobrej pracy wszystkich inne cechy arkuszy kalkulacyjnych. Należy zauważyć, że jeśli nie lubisz, aby tłumacz Google widział teksty w innych językach, możesz użyć DeepL.

Jak wstawić tłumacza do Arkuszy Google?

Skoro wiesz, jak wszystko, co dotyczy tłumaczenie tekstu W arkuszach kalkulacyjnych pojawia się potrzeba zwrócenia uwagi na następujący proces. W którym zostanie pokazane, jak tłumacz jest wstawiany w Arkuszach Google. Bądź na bieżąco, aby zrozumieć każdy szczegół.

Korzystanie z formuły „GoogleTranslate”

W Arkuszach Google wszystko działa inaczej w zależności od tego, jak zaznaczysz tekst i ilość tekstu do przetłumaczenia. Aby korzystać z Tłumacza Google w Arkuszach, wystarczy:

 1. Uruchom przeglądarkę Arkuszy lub aplikację mobilną.
 2. Otwórz dokument do edycji.
 3. Następnie wpisz dowolną treść w dowolnej z komórek.
 4. Następnie w polu u góry wpisz formułę „= googletranslate”, aby pojawiła się opcja tłumacza.
 5. W momencie, w którym pokazuje się specyfikacja tłumacza google, musisz wybrać język, na który chcesz przetłumaczyć wybrany tekst i to wszystko.

osoba korzystająca z komputera

Jak przetłumaczyć grupę słów z arkusza kalkulacyjnego za pomocą Tłumacza Google?

Jeśli chcesz przetłumaczyć dużą liczbę słów, które masz w arkuszu kalkulacyjnym, musisz użyć nieco inna formuła niż ten wymieniony powyżej. Dla grup słów musisz:

 1. Uruchom urządzenie, z którego wykonasz tłumaczenie.
 2. Otwórz aplikację Arkusz kalkulacyjny lub, jeśli nie, Internet.
 3. Wybierz dokument zawierający treść, którą chcesz przetłumaczyć.
 4. Przejdź do głównego paska formuł i wpisz formułę ” = GOOGLETRANSLATE (wstaw tekst, który chcesz przetłumaczyć; wstaw język tekstu, który zamierzasz przetłumaczyć; wstaw język, na który przetłumaczysz wybrany tekst) ’ .

To wszystko, co musisz zrobić, aby przetłumacz fragmenty tekstu duże w arkuszach kalkulacyjnych lub grupach słów.

Co zrobić, jeśli Tłumacz Google nie działa w arkuszu kalkulacyjnym?

Czasami Tłumacz Google może nie działać w tabeli obliczeniowej, ale nie martw się, są trzy rzeczy, które powinieneś zrobić:

 1. Odłóż formułę z powrotem, upewniając się, że piszesz ją dobrze.
 2. Odśwież stronę Arkuszy Google.
 3. Pobierz najnowszą wersję Arkuszy Google.

dołącz do naszego kanału telegram