Skip to content

Jak eksportować lub migrować ustawienia i ustawienia z poprzedniej wersji programu AutoCAD

11 de kwiecień de 2021

Eksport lub migracja ustawień i ustawień ze starszej wersji programu AutoCAD. Musieć wziąć pod uwagę pewne warunki określone w samym programiei może wyłączyć import, który chcemy wykonać, na przykład:

Warunki uniemożliwiające eksport lub import parametrów

 • „Niemożliwe jest importowanie parametrów między dwiema różnymi wersjami programu AutoCAD”, oznacza to, że nie będziemy mogli eksportować danych z programu AutoCAD 2014 do programu AutoCAD 2018, zamiast tego możemy użyć funkcji „migrować z poprzedniej wersji«.
 • Niemożliwe jest importowanie parametrów między 2 różnymi typami programu AutoCAD, co oznacza, że ​​nie będziemy mogli eksportować parametrów z programu AutoCAD i importować ich do programu AutoCAD Mechanical.
 • Niemożliwe jest importowanie parametrów między wersjami z różnymi językami AutoCAD, na przykład jeśli masz program AutoCAD w języku angielskim, nie możesz na przykład importować parametrów do wersji programu AutoCAD w języku niemieckim.

Migracja ustawień programu AutoCAD

To narzędzie AutoCAD uruchamia się automatycznie od pierwszego uruchomienia programu, jeśli będziemy go potrzebować innym razem, znajdziemy je razem z AutoCAD w naszym menu Start systemu Windows.

 • W przypadku systemu Windows 8.1 lub Windows 10:
  • Strona główna >> AutoCAD 20xx >> Migracja z poprzedniej wersji.
 • W systemie Windows 7 i Windows XP:
  • Start >> Wszystkie programy >> Autodesk >> AutoCAD 20xx >> Migracja ustawień niestandardowych >> Migracja ustawień z poprzedniej wersji.

Aby ta migracja była skuteczna, pamiętaj o tym musi znajdować się między 2 wersjami tego samego typu programu AutoCAD i że są w tym samym języku. Oprócz tego pamiętaj, że obie wersje muszą być zainstalowane na tym samym komputerze.

Niektóre wersje programu AutoCAD nie mają tej funkcji migracji parametrów, w takim przypadku nie będzie można przeprowadzić migracji parametrów. Jeśli tak, możliwe jest ręczne przesłanie parametrów za pomocą edytora CUI programu AutoCAD. W ten sam sposób zaleca się aktualizację i aktywację najnowszej wersji programu.

Aby wyeksportować lub zaimportować ustawienia programu AutoCAD

Aby wyeksportować lub zaimportować parametry, oprócz eksportowania lub importowania tego, znajdziemy funkcję w menu Start systemu Windows Pomoże nam również, jeśli będziemy chcieli wykonać kopię zapasową.

 • W przypadku systemu Windows 7:
  • Start >> Wszystkie programy >> Autodesk >> AutoCAD 20xx >> Migracja ustawień niestandardowych >> Eksportuj ustawienia programu AutoCAD 20xx // Importuj ustawienia programu AutoCAD 20xx.
 • W systemie Windows 10:
  • Strona główna >> AutoCAD 20xx >> Eksportuj ustawienia programu AutoCAD 20xx // Importuj ustawienia programu AutoCAD 20xx.

Co mam zrobić, jeśli nie mam dostępu do opcji importu / eksportu?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do opcji importu / eksportu z menu Start, nie martw się, domyślna lokalizacja folderu, w którym znajdują się te dane, to: «C: ProgramData Microsoft Windows Menu Start Programy AutoCAD 20xx – angielski Migracja ustawień niestandardowych«. Może to być przydatne, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową tych danych.

opcje eksportu importu autocad

Proces eksportu pobiera parametry i konwertuje je wszystkie do pliku ZIP. Ze swojej strony proces importu pobiera plik ZIP i jest odpowiedzialny za zastosowanie parametrów z powrotem do programu, nie ma potrzeby rozpakowywania pliku ZIP.

AutoCAD jako narzędzie

Wszyscy inżynierowie, architekci, graficy i inni zawodowcy potrzebujący narzędzia do projekty o wysokiej precyzji, rysunki 2D i ich rzutowanie 3D.

AutoCAD stał się niezbędnym narzędziem do prac projektowych, ponieważ jest tak ważny dla prawidłowego rozwoju pracy tych inżynierów, architektów itp. Uzyskanie własnej konfiguracji to coś, co osiąga się stopniowo.

Gdy mamy już taką konfigurację, możemy przenieść ją do nowej wersji programu, która stale się aktualizuje (w tym mobilna wersja premium na urządzenia mobilne), bardzo ważne, mamy nadzieję, że instrukcje, które tu zostawiliśmy, będą dla Ciebie pomocne.

Pamiętaj oczywiście o warunkach, które stawia sam program. Warunki te muszą być w pełni spełnione aby ta procedura zadziałała, Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje tych informacji, wyślij je znajomym, którzy zastanawiają się, jak wyeksportować lub zmigrować parametry i ustawienia ze starszej wersji programu AutoCAD.

dołącz do naszego kanału telegram