Skip to content

Jak dołączyć widoki 2D i obiekty 3D na tej samej płaszczyźnie programu AutoCAD – szybko i łatwo

6 de kwiecień de 2021

Dogłębna znajomość wszystkich narzędzi i funkcji programów do projektowania jest dziś niezbędna. Jest to właśnie dziedzina projektowania, która w ostatnich latach przeżywała największy wzrost. Jaki jest jeden z najlepszych programów do tej pracy? AutoCAD, czy wiesz jak dołączyć widoki 2D i obiekty 3D na tej samej płaszczyźnie w programie AutoCAD?

Ten i inne programy mogą być dla niektórych bardzo złożone. Jednak zawsze jest czas, aby odżywić się nową wiedzą i zastosować ją.

Spojrzenie na wspaniały program AutoCAD

Rynek oprogramowania do projektowania 2D i 3D jest niezwykle silny. Dlatego nie jest łatwo wyróżnić się w sposób, w jaki robił to AutoCAD. Program ten został uruchomiony w 1982 roku i od tamtej pory należy do najlepszych.

Wszystko to dzięki pełnionym funkcjom. W pełni zdolny do opracowywania złożonych planów architektonicznych i zaspokajania potrzeb ambitne projekty inżynieryjne. To więcej niż wystarczająco powodów, by chcieć to perfekcyjnie opanować.

Polecane narzędzia

Cała sława, jaką ma AutoCAD ze względu na swoją użyteczność, skupia się na tym, że znajduje się w wielkim arsenale funkcji, które posiada. Jeśli byłeś pod wrażeniem paska narzędzi i wstążki, kopiąc głębiej, pokochasz go jeszcze bardziej!

I to jest ten niezwykły program opcje zapisywania, które są niezwykle interesujące. Wśród nich możliwość wykorzystania poleceń do wykonania opcji „Przytnij”.

Zgodny z Twoim komputerem?

Aby mieć najnowszą wersję programu AutoCAD na komputerze, muszą być spełnione określone parametry. Jeden z najbardziej podstawowych i podstawowych ma związek z systemem operacyjnym. W tym sensie należy zauważyć, że program AutoCAD jest dostępny głównie dla komputerów z systemem Windows i MacOS.

W przypadku systemu operacyjnego należącego do Microsoft, AutoCAD może być używany w Windows 7, 8.1 i 10. W systemie operacyjnym należącym do Apple jest kompatybilny z wersjami 10.13, 10.15 i 11. Wszystkie systemy operacyjne muszą mieć 64 bity.

Problem poglądów

Wśród innych wspaniałych funkcji, AutoCAD umożliwia dołączanie widoków 2D i obiektów 3D na tej samej płaszczyźnie. Problem w tych przypadkach polega na tym, że mamy dwa obiekty o różnych formatach może czasami powodować problemy.

Dlatego poniżej znajdziesz praktyczny przewodnik, który pomoże Ci rozwiązać każdy problem. Więc weź ołówek i papier i zwróć uwagę na każdą wskazówkę.

Jak dołączyć widoki 2D i obiekty 3D na tej samej płaszczyźnie programu AutoCAD?

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego powoduje to problemy? Wyjaśnienie jest następujące. Mając dwa obiekty (2D i 3D), widok jednego z dwóch formatów spowoduje błąd w drugim.

Na przykład podczas ustawiania widoku 2D nie będziesz mieć możliwości pełnej wizualizacji wszystkich cech obiektu 3D.

Rozwiązanie do adaptacji

Na szczęście Autodesk zdawał sobie sprawę z tego rodzaju sytuacji. Więc to też się rozwinęło opcja, która pozwoli Ci poprawić te błędy. W tym sensie możesz aktywować kreatora tworzenia. Chociaż obracanie punktu widzenia pomoże Ci dostosować widok, aby lepiej docenić obiekty 3D. Aby to zrobić, musisz:

  1. Wybierz obiekt.
  2. Naciśnij klawisz „Shift” i bez zwalniania klawisza obróć kółko myszy.

Teraz, po tej akcji, na pewno to zauważyłeś obiekty w widoku 2D zostały poddane pewnym modyfikacjom. Teraz, aby to poprawić, musisz:

  1. Przejdź do jednej z zakładek „Prezentacja”.
  2. Zlokalizuj i kliknij opcję, aby utwórz nową rzutnię.
  3. Przetłumacz rysunek 2D do preferowanego obszaru rzutni.
  4. Dezaktywuj rzutnię (klikając poza nią).
  5. Utwórz kolejną rzutnię, w której teraz dołączysz obiekt 3D. Użyj narzędzi programu AutoCAD, aby zmienić styl wizualny obiektów.

Widok 2D obiektu 3D

Wszystko gotowe!

Dzięki tym prostym krokom otrzymasz okno graficzne z obiektami w widoku 2D i 3D równocześnie. Niezwykle przydatne narzędzie, którego musisz się nauczyć, aby jak najlepiej wykorzystać. Na co czekasz, żeby spróbować?

dołącz do naszego kanału telegram