Skip to content

Jak edytować obraz do prezentacji PowerPoint – Opcje edycji

20 de wrzesień de 2021

Wszyscy potrzebowaliśmy zrobić prezentacja Powerpoint, czy to na studia, na uniwersytet, czy też w celu przedstawienia projektu w pracy. Jednak wiele osób nie wie, jak korzystać z narzędzi oferowanych przez PowerPoint, a niektórzy mogą nawet nie wiedzieć, że je mają.

Niemniej jednak, W programie PowerPoint możesz wprowadzić prawie wszystkie zmiany w swojej prezentacji, bez konieczności uciekania się do innych programów, które mogą być bardzo skomplikowane w użyciu.

Jak wstawić obraz do pokazu slajdów?

Jeśli chcesz dodaj lub wstaw dowolny obraz do prezentacji Możesz to zrobić na dwa różne sposoby w PowerPoint, dodatkowo nie oznacza to żadnej różnicy podczas edycji prezentacji. Ponadto sposoby wstawiania obrazu do prezentacji PowerPoint są następujące:

Wklejanie obrazu

Możesz dodaj obraz do PowerPointa po prostu wklejając, z funkcją klejenia, którą posiada komputer za pomocą myszy lub touchpada w przypadku posiadania laptopa. Wklejenie obrazu do prezentacji jest bardzo łatwe, wystarczy wykonać następujące proste kroki:

 • Znajdź obraz, który chcesz dodać do programu PowerPoint może pochodzić ze strony internetowej, przeglądarki lub folderu na komputerze.
 • Następnie umieść kursor myszy (strzałkę) na obrazie i naciśnij prawy przycisk myszy, a następnie wyświetli się menu, w którym musisz nacisnąć „Skopiuj obraz”.
 • Teraz musisz otworzyć prezentację PowerPoint, do której chcesz dodać obraz i umieścić kursor myszy na slajdzie, na którym chcesz go umieścić.
 • Na koniec naciśnij prawy przycisk myszy, za pomocą którego ponownie wyświetli się menu i tym razem musisz wybrać jeden z opcje wklejania.

Gdy to zrobisz, obraz zostanie wklejony do prezentacji PowerPoint i będziesz mógł wprowadzić wszystkie żądane zmiany.

Wstaw obraz z komputera

Jeśli chcesz wstaw obraz, który już zapisałeś w PowerPoint na komputerze lub komputerze możesz to zrobić szybko dzięki narzędziom oferowanym przez program, wystarczy wykonać te proste czynności:

 • Aby zacząć, musisz wprowadź prezentację PowerPoint i umieść kursor myszy nad miejscem, w którym chcesz wstawić obraz.
 • Teraz przejdź do paska narzędzi znajdującego się u góry prezentacji i naciśnij opcję „Wstaw”, a następnie wybierając opcję „Obrazy”.
 • Następnie otworzy się okno, w którym należy znaleźć folder na komputerze, w którym znajduje się obraz, który chcesz wstawić, i wybrać obraz.
 • Na koniec naciśnij przycisk „Wstaw”, a obraz zostanie dodany do slajdu PowerPoint, gdzie możesz go edytować za pomocą narzędzi oferowane przez program.

Jakie narzędzia do edycji obrazów ma PowerPoint?

PowerPoint ma długą listę narzędzi Dzięki którym możesz zrobić niezliczoną ilość rzeczy w swoich prezentacjach, wśród nich są opcje edycji obrazu, które pomogą Ci nadać mu pożądany wygląd, wśród tych opcji są:

Zmiana rozmiaru

To narzędzie pozwala zmień wymiary na obrazy chcesz, po wstawieniu obrazu lub wybraniu go w prezentacji możesz zmienić jego rozmiar, naciskając i przesuwając białe kółka znajdujące się na krawędziach obrazu. Dzięki niemu możesz przekonwertować obraz na większy, mniejszy, szeroki lub długi, po prostu kierując białe koła, aż uzyskasz żądany rozmiar.

zmiana rozmiaru obrazów power point

Istnieje również inny sposób zmiany rozmiaru obrazów, jeśli chcesz, aby miały dokładny rozmiar, do tego musisz kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazek i wybierz opcję „Rozmiar i położenie”. Gdy to zrobisz, wyświetli się menu z ustawieniami obrazu, w którym możesz zmienić zarówno szerokość, jak i wysokość obrazu.

Obrót

Obrót służy do obracania obrazów w dowolnym kierunku, niezależnie od tego, czy chcesz ustawić go pod kątem 45 °, obrócić w poziomie lub do góry nogami, za pomocą tego narzędzia możesz wykonać dowolną z tych czynności. Aby to zrobić, wystarczy wybrać obraz swojej prezentacji, w nim widać białe kółka i w górnej części okrągła strzałka, dzięki której możesz obracać obraz w pożądanym kierunku.

Jeśli chodzi o zmianę rozmiaru, jeśli chcesz obrócić obraz w dokładnej pozycji, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Rozmiar i pozycja”. Po prawej stronie prezentacji zostanie wyświetlone menu ustawień, w którym można obracać obraz o żądane stopnie, korzystając z opcji „obróć”.

Jeśli chcesz tylko obrócić obraz na boki, w pionie lub w poziomie, o około 90 ° lub 180 °, możesz przejść do opcji „Format”, która pojawi się na pasku narzędzi podczas wybierania obrazu. Tam możesz zobaczyć opcję „obróć”, która zaproponuje 4 różne kierunki obrotu, możesz obrócić obraz o 90 ° w prawo lub w lewo i odwrócić obraz w poziomie lub w pionie.

Odetnij

Jeśli chcesz przyciąć obraz, ale nie zmienić jego rozmiaru, jest to odpowiednie narzędzie do tego zadania, dzięki któremu możesz usuń części obrazu które uważasz za skończone.

przycinanie obrazu power point

Aby przyciąć obraz w programie PowerPoint, wystarczy przejść do opcji „format” widocznej na pasku narzędzi i przejść do sekcji „Przytnij”. Tam możesz wybierz, jak chcesz przyciąć obraz, klikając opcję „Przytnij”, ręcznie, za pomocą kształtów lub cokolwiek chcesz, aby wyglądał.

Usuwanie tła z obrazów

Pomyślisz, że usunięcie tła z obrazu można wykonać tylko za pomocą programu do edycji zdjęć, jednak PowerPoint oferuje również to narzędzie. Z nią możesz usuń tło z dowolnego obrazu (z jednolitym kolorem tła) dzięki czemu slajd może wyglądać bardziej profesjonalnie.

Aby to zrobić, wystarczy wstawić do prezentacji obraz, z którego chcesz usunąć tło, zaznaczyć go i przejść do „Formatu”, znajdującego się na pasku narzędzi. Na koniec wystarczy nacisnąć opcja „Usuń tło”Zobaczysz tam kilka narzędzi, za pomocą których możesz wybrać, którą część obrazu chcesz usunąć lub zachować, po usunięciu tła po prostu naciśnij „Zachowaj zmiany”, a obraz będzie gotowy.

Efekty obrazu

Wreszcie, wśród narzędzi do edycji obrazu w PowerPoint, mamy również opcje dodawania efektów, czy to jasności, koloru, a nawet efektów artystycznych.

Te trzy opcje można znaleźć, wybierając obraz do edycji i wybierając opcję „Format” na pasku narzędzi. Już w opcjach edycji obrazu możesz dodać kontur, efekty takie jak cieniowanie, rozmycie a nawet projekty do prezentacji.

efekty obrazów power point

Co więcej, możesz modyfikować jasność obrazu! i kolor w opcjach „Korekty” i „Kolor”, gdzie zobaczysz obraz do edycji z różnymi tonami i kolorami. Z drugiej strony istnieje inne narzędzie o nazwie „Efekty artystyczne”, za pomocą którego, jak sama nazwa wskazuje, można dodać do obrazu różne efekty artystyczne.

Jak wygląda procedura umieszczania obrazu jako tła naszej prezentacji?

Wiele razy, robiąc prezentację w PowerPoint, nie lubimy lub nie chcemy używać domyślnych formatów układu dla tła slajdów. Istnieje jednak narzędzie, za pomocą którego możesz umieścić żądany obraz jako tło swojej prezentacji, w tym celu wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Aby rozpocząć, otwórz prezentację PowerPoint, do której chcesz umieścić obraz jako tło i przejdź do opcji „Projekt” znajdującej się na pasku narzędzi.
 • Teraz naciśnij opcję „Format tła”, znajdującą się na końcu paska narzędzi i wybierz opcję „Wypełnij obrazem lub teksturą”.
 • Podobnie zostanie wyświetlone menu ustawień tła, przejdź do opcji „Wstaw obraz z” i wybierz „Plik”.
 • Podsumowując, wybierz z komputera obraz, który chcesz umieścić w tle swoich slajdów i naciśnij „Wstaw”, aby na koniec w tle będziesz miał wybrany obraz. Jeśli chcesz, aby obraz został zastosowany w tle do wszystkich slajdów tej prezentacji, po prostu naciśnij „Zastosuj do wszystkich”, a wszystkie będą miały to samo tło.

Jak pozostawić nieruchomy obraz w moim pokazie slajdów?

Microsoft Office

Chociaż obecnie nie ma narzędzia do przypinania obrazu do prezentacji PowerPoint, pakiet Office ogłosił, że wkrótce opcja „Napraw” zostanie dołączona do twojego programu. Możesz uzyskać więcej informacji o nowych aktualizacjach, przechodząc na oficjalną stronę Microsoft Office.

Istnieje jednak inne narzędzie, które umożliwia łączenie lub grupowanie obrazu z innym lub polem tekstowym, idealne, jeśli chcesz zmodyfikować coś w prezentacji, ale obie rzeczy poruszają się razem.