Skip to content

Jak dostosować ikonę mojego dysku twardego w systemie Windows 10 — ustawienia

29 de styczeń de 2022

Dysk wymienny może odnosić się do pamięci USB, zewnętrznego dysku twardego lub innych dysków flash, są to miejsca, w których przechowywane są duże ilości informacji, które zwykle są przesyłane. Windows 10, w celu promowania spersonalizowanego interfejsu użytkownika, umożliwia: skonfigurować różne aspekty swojego komputerajak ikony.

Jeśli jesteś osobą, która lubi zachować wszystkie dane swojego komputera skonfigurowany tak, aby wyglądał bardziej efektownielub zgodnie z jego stylem, czytaj dalej, a wtedy dowiesz się, jak skonfigurować różne ikony dla dysków podłączanych do komputera z systemem Windows 10.

Których strzałek edytora rejestru systemu Windows użyć do zmiany ikony dysku?

Często dostosowuje się nazwę Dysku, która pojawi się za każdym razem, gdy wprowadzisz go na dowolnym komputerze, jednak ikona jest zwykle zawsze taka sama. Kiedy naprawdę jesteś zainteresowany zmodyfikuj obraz ikon napędów dysków w Twój komputer, sposobem na osiągnięcie tego jest użycie edytora rejestru systemu Windows 10, teraz powiemy Ci, jak zacząć:

  • Pierwszą rzeczą jest to, że zadbasz o otwarcie „Edytora rejestru”, są dwa sposoby, aby go uzyskać, jeden przez pasek zadań, w przycisku Start piszesz REGEDIT lub możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę start, aby wybrać wykonaj opcję, tam wpisz „REGEDIT”.
  • W tym momencie nadszedł czas, aby użyć strzałek w menu po lewej stronie, aby znaleźć się w „HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareClassesApplications”, pamiętaj, że użytkownik będzie odpowiadał twojemu.

Jak utworzyć klucz do zmiany ikony dysku w systemie Windows 10?

Ukryj dysk twardy w systemie Windows, aby uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom jego łatwe znalezienie, w ten sam sposób, jeśli zastosujesz określoną ikonę, możesz utrudnić identyfikację dysków wymiennych dla osób trzecich, w tym sensie mówimy ci, że kroki, aby zakończyć proces modyfikacji.

Klucze w kluczu napędowym

Następną rzeczą jest sprawdzenie, czy klucz „Explorer.exe” istnieje, w folderze „Aplikacje”, jeśli nie, to do Ciebie należy jego wygenerowanie, klikając prawym przyciskiem myszy folder aplikacji i wybierając „Nowy- Klucz” opcja . Po posiadaniu klucza „Explorer.exe”w nim (tym samym kliknięciem prawym przyciskiem myszy) musisz wygenerować inne podklucze.

osoba używająca klawiatury laptopa

Zaczyna się od wywołania „Dyski” i w nim, po jednym dla każdego dysku, na który chcesz zmodyfikować ikonę, musisz je wywołać zgodnie z llitera dysku, na przykład E, D, C albo więcej. Aby sfinalizować drzewo katalogów, musisz utworzyć klucz w każdym folderze na dysku o nazwie „DefaultIcon”.

Nadszedł czas, aby zapisać ikony, których chcesz użyć w lokalizacji na komputerze, po wykonaniu tej czynności, teraz, jeśli możesz ukończyć żądany proces modyfikacji, wystarczy wrócić do edytora rejestru i uzyskać dostęp do domyślnego folderu za pomocą każdy dysk, dla którego chcesz zmienić ikonę. Do przypisz plik obrazu Kliknij dwukrotnie na rekord (domyślnie), aby otworzyć okno „Edytuj rekord”.

W odpowiednim polu wprowadź ścieżkę lokalizacji obrazu, pozostaje tylko kliknąć „Akceptuj”, dzięki temu twoje jednostki będą miały nowe ikony. Możesz to sprawdzić w oknie „Ten komputer”, jeśli nadal ich nie widzisz, uruchom ponownie komputer. Pamiętaj, że aby uzyskać więcej informacji, zawsze możesz przejść na oficjalną stronę pomocy technicznej Windows

Gdzie znaleźć przyciągającą wzrok i inną ikonę dysku w systemie Windows 10?

Jeśli masz ostrożną kolejność konfiguracji dysków wymiennych, być może przyszedłeś, aby umieścić hasło na zewnętrznym dysku twardym w systemie Windows, a teraz, gdy jesteś zainteresowany modyfikacją ich ikony. Powinieneś wiedzieć, że najlepiej, zanim rozpoczniesz proces konfiguracji, pobrałeś już obrazy, które będą działać jako ikony na twoim komputerze, te musi być w formacie ICO aby zmieściły się później bez niedogodności, jeśli nie masz pojęcia, gdzie znaleźć zdjęcia w tego typu formacie, powiemy Ci już teraz

ikony-ikony

Pierwsza opcja to strona Icons-Icons, na której znajdziesz całe kolekcje propozycji ikon, całkowicie za darmo i w różnych formatach, możesz także dostosować niektóre szczegóły kolorystyczne według własnych upodobań.

Eksplorator plików Windows 10

Ogólnie rzecz biorąc, Windows 10 ma wiele ikon przechowywanych w różnych lokalizacjach w rozszerzeniach plików DLL, jeśli chcesz przejrzeć każdy z folderówi znajdź tam dobrą opcję, niektóre adresy są następujące:

  • %systemroot%system32imageres.dll
  • %systemroot%system32 shell32.dll
  • %systemroot%system32 pifmgr.dll
  • %systemroot%explorer.exe
  • katalog systemowy %system32 ddores.dll

kontroler na klawiaturze komputera

IkonaArchiwum

Ta inna strona internetowa, z której możesz bezpłatnie pobrać ikony, aby dostosować swoje dyski wymienne, jej katalog liczy 700 000 ikon, wśród nich wiele specjalnie zaprojektowanych do aplikacji komputerowych. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, aby uzyskać obrazy ikon, pamiętaj o ich lokalizacji, aby móc umieścić je w oknie dialogowym edytora rejestru (możesz również kopiować i wklejać).

dołącz do naszego kanału telegram