Skip to content

Jak dodać i skonfigurować metodę płatności w Google Play za pomocą karty kredytowej, debetowej lub PayPal?

12 de Lipiec de 2021

Jak wiemy, Google Play to sklep z aplikacjami systemu operacyjnego opracowanego przez pracowników Google na urządzenia mobilne, który również jest fabrycznie zainstalowany w większości tych terminali. W tym przypadku wyjaśnimy, jak skonfigurować metodę płatności w Google Play za pomocą karty kredytowej lub przez PayPal.

A biorąc pod uwagę, że zawiera wiele płatnych treści, ważne jest, abyśmy chcąc nabyć którąś z nich, zadali sobie trud wybierz najlepszą możliwą metodę płatności zgodnie z naszymi udogodnieniami. Dowiemy się również, jak dodać lub edytować metodę płatności albo przez poprzednią konfigurację i chcemy ją zmodyfikować.

Skonfiguruj płatność w sieci Google Play

W tym miejscu musimy powiedzieć, że przede wszystkim musisz have wejdź w Witryna Google Play a kiedy już to zrobisz, kliknij opcję menu, a następnie Metody Płatności„Następnie musimy postępować zgodnie z instrukcjami, które prowadzą nas do wprowadzenia niezbędnych danych w zależności od rodzaju płatności, którą chcemy ustalić.

W tej samej sekcji Metody płatności zobaczysz te, które skonfigurowałeś. Jeśli chcesz dodać kolejny lub nie masz żadnego ustalonego, to musisz kliknij Dodaj metodę płatności. Zobaczysz tam trzy metody płatności, z których możesz skorzystać, które, jak powiedzieliśmy, dotyczą kart kredytowych lub debetowych, kont PayPal lub kuponów wykupu, które również są przydatne. Jeśli wybierzesz któryś z nich, musisz dodać informację o nim.

Z drugiej strony w ramach tego samego menu Zobaczysz również opcje Modyfikuj metody płatności, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dowolne z tych, które określiłeś, aby dokonać dowolnej zmiany w swoich informacjach. W ten sam sposób, Możesz także usunąć metody, które już skonfigurowałeś, a do tego musisz kliknąć przycisk Usuń, aby w ciągu jednej sekundy usunąć tę metodę, której już nie chcesz widzieć.

Metody płatności w aplikacji Google Play

Poza tym, o czym wspomnieliśmy, musisz wiedzieć, że niektórzy operatorzy telefoniczni działają również jako opcjonalna metoda dokonywania płatności w Google Play, chociaż będzie to zależeć od Ciebie i powinieneś skonsultować się z nimi w sprawie tej opcji.

W każdym razie ważne jest, abyś o tym pamiętał Zmiany te należy wprowadzić na oficjalnej stronie Google Play, biorąc pod uwagę, że z aplikacji Google Play nie będzie można edytować metod płatności, co jest irytujące, ale ma związek z problemami bezpieczeństwa.

dokonaj płatności w Google Play przez paypal

Jakie są płatności akceptowane przez Google Play

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to Google Play dostosowuje metody płatności do kraju, w którym się znajdujemy więc opcje do przedstawienia poniżej mogą nie być jedynymi możliwymi w zależności od kraju, w którym się znajdujesz.

Pierwszą z metod płatności, którą należy wyjaśnić, jest karta kredytowa, za pomocą której można płacić Visa Electron, Visa, American Express i Mastercard. W przypadku jakichkolwiek niedogodności przy płaceniu musimy skontaktować się z bankiem, aby mógł rozwiązać problem.

Jedna z najpopularniejszych form płatności w ostatnich latach ze względu na łatwość i bezpieczeństwo jest PayPal, który w tym przypadku akceptuje Google Play i jest jednym z najszybszych procesów płatności.

Inną formą płatności jest poprzez rozliczenia z operatorem komórkowym, takim jak Vodafone, Orange lub Movistar. Możesz również pobrać opłatę za zakup i jest ona fakturowana przez wybraną przez Ciebie firmę telekomunikacyjną. W tym konkretnym przypadku jest to włączone dla HiszpaniiDlatego, jak wspomniano powyżej, metoda płatności musi zostać zweryfikowana w zależności od kraju.

Rodzaje płatności, które nie są obsługiwane przez Google Play

W tym przypadku są środki płatnicze, które nie są włączone w Google Play takie jak przelewy bankowe, Western Union, Money Gram, przelewy elektroniczne, wirtualne karty kredytowe, zdrowotne rachunki oszczędnościowe, karty transportu publicznego i wszelkiego rodzaju płatności na koncie. Dlatego będziemy musieli pamiętać przy zakupie produktu przez Google Play.