Skip to content

Jak dodać Alexę do mojego Asystenta Google Home — inteligentne wtyczki?

7 de wrzesień de 2021

Szybkość rozwoju technologii nie jest dla nikogo tajemnicą, nawet trochę trudno jest nadążyć za technologią. Jednak stopniowo możemy stworzyć inteligentny dom. Jednym z tych interesujących ulepszeń są inteligentne wtyczki.

Inteligentne wtyczki to bardzo wszechstronny wynalazek, i pomagają nam kontrolować każde podłączone do nich urządzenie, dzięki czemu możemy je włączyć w razie potrzeby, nawet jeśli jesteśmy poza domem, mogą wykonywać swoją funkcję tylko wtedy, gdy wydamy polecenie, jak cudownie, prawda? Z Twojego telefonu stanie się Smart Home, a Ty będziesz sterować swoim inteligentnym domem.

W tym artykule porozmawiamy trochę o tego typu wtyczkach, zobaczymy, jak ich poprawnie używać, jak można je skonfigurować, a także zobaczymy, że są również doskonała opcja, jeśli chcemy przyczynić się do rozwoju naszej planety.

Czy inteligentna wtyczka wymaga dużo energii elektrycznej?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie inteligentnej wtyczki może pojawić się to pytanie, jeśli ten rodzaj wtyczki zużywa dużo energii elektrycznej, to normalne jest zadawanie sobie tego pytania, czy myślimy o dobrostanie planety, czy o kieszeni. Możesz mieć pewność i spokój, że nie, raczej jest odwrotnie, te inteligentne wtyczki zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

Z telefonu będziesz mieć kontrolę nad urządzeniami w domu, możesz je wyłączyć, a nawet zobaczyć, w tych, które oferują ci opcję, zobacz informacje o zużyciu przez podłączone urządzenie, dzięki temu możesz skorzystać z tego zasobu w rozsądny sposób.

Jak inteligentne wtyczki działają z Google Home?

Zamierzasz podłączyć inteligentne wtyczki do normalnego gniazdka, różnica polega na tym, że te wtyczki są dostarczane z odpowiednimi aplikacjami, które będą umożliwiają sterowanie dowolnym urządzeniem, które zostało do niego podłączone. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, dzięki aplikacji będziesz mieć kontrolę nad wyłączaniem lampy, włączaniem ekspresu do kawy lub wyłączaniem go, jeśli musiałeś wyjść w sytuacji awaryjnej.

Kolejną bardzo przydatną cechą tych inteligentnych wtyczek jest to, że możesz ułożyć harmonogram. Możesz zaprogramować te wtyczki tak, aby o określonej godzinie podłączone do nich urządzenia mogły się włączać lub wyłączać, np. jeśli zawsze wracasz do domu w nocy, możesz ustawić harmonogram, że o zmierzchu włączają się światła, więc nie nie wrócić do domu po ciemku.

Korzystaj z inteligentnych wtyczek i spraw, by Twój dom stał się inteligentnym domem

Jak prawidłowo używać inteligentnych wtyczek?

Najważniejsze jest sprawdź instrukcje producenta i upewnij się, że jest kompatybilny z Google Home i asystentem, dzięki czemu na pewno będziesz go prawidłowo używać. Zdecydowaną większość inteligentnych wtyczek można podłączyć do Wi-Fi, korzystając z pasma 2,4 GHz. Po połączeniu z Wi-Fi należy wykonać poniższe czynności, aby inteligentne wtyczki działały prawidłowo.

Oto jak się połączyć

To, co zamierzasz zrobić, to podłączyć inteligentną wtyczkę do normalnego gniazdka domowego. Włącz, jeśli nie robisz tego sam. Powinieneś mieć aplikację na swoim urządzeniu. Zsynchronizuj wtyczkę, a gdy to zrobisz, możesz zacząć jej używać. Przyjrzyjmy się jednak bardziej szczegółowo części konfiguracyjnej.

Zrób to, aby go skonfigurować

Jeśli masz już aplikację Google Home, w przeciwnym razie możesz pobrać Google Home i poczekać, aż się zainstaluje. Jeśli jest już zainstalowany, znajdź opcję Dodaj na głównym ekranie, kliknij Dodaj teraz, musisz wejść Konfiguruj urządzenie, masz zamiar wybrać producenta urządzenia. Sprawdź, czy wtyczka jest włączona, aby była widoczna w aplikacji. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić, jak skonfigurować moje urządzenie Google Home.

Jeśli już go masz, wystarczy go dodać, przypisać mu pokój. ORAZ możesz nadać mu nazwę, dzięki czemu łatwiej będzie Ci nim sterować z aplikacji lub za pomocą poleceń głosowych. Jeśli wtyczka jest już podłączona do Google Home, będziesz miał możliwość wprowadzenia wielu funkcji oferowanych przez producenta.

Gdzie sprzedajesz i ile kosztuje inteligentna wtyczka?

Jeśli interesowała Cię ta technologia, najprawdopodobniej będziesz chciał wiedzieć, gdzie możesz dostać jedną z tych wtyczek i za jaką cenę.

Na Amazon.com Możesz znaleźć wiele tych inteligentnych wtyczek, z jednego gniazdka lub, jeśli wolisz, z dwóch, kompatybilnych z Google Home, Amazon Alexa i innymi. Ceny są zróżnicowane. Innym miejscem, w którym można kupić te wtyczki, jest by Mercadolibre.plStąd możesz zobaczyć liczbę wtyczek, które musisz po prostu wybrać, ten, który najbardziej Ci się podoba i cenę, która najbardziej Ci odpowiada.

dołącz do naszego kanału telegram