Saltar al contenido

Jak całkowicie usunąć moje konto WhatsApp i numer telefonu?

24 de diciembre de 2021

Jedną z najczęściej używanych aplikacji na świecie jest niewątpliwie WhatsApp. W tym momencie wszyscy możemy wiedzieć, do czego to służy, jakie ma dobre i złe rzeczy, chociaż ostatnio poprawia się coraz bardziej w ciągu miesięcy. Wciąż pamiętam, że WhatsApp, który prawie nie pozwoliło nam na wysyłanie wiadomości, audio, zdjęć i niewiele więcej.

Obecnie dysponujemy niezwykle kompletną aplikacją, w której możemy nie tylko robić to, o czym wspomniałem powyżej, ale także wykonywać połączenia i wideorozmowy, eliminując tym samym SMS-y i wiadomości na zawsze. tradycyjne połączenia.

Chociaż WhatsApp jest jedną z najlepszych aplikacji, jeśli nie najlepszą, do utrzymywania kontaktu z naszymi bliskimi przez cały czas, najlepsze ze wszystkiego jest oczywiście to, że będąc całkowicie darmowym, możemy z niego korzystać tyle, ile chcemy i w określony sposób , jednak chcemy, co jest dużym postępem w porównaniu do czasu temu, kiedy mieliśmy tylko ograniczone SMS-y, które były nie tylko ograniczone w znakach, ale były też nieco drogie.

dzisiaj wysłanie WhatsApp nic nie kosztuje i możesz udostępniać setki rzeczy, obrazów i filmów, audio, a nawet wykonywać połączenia, wszystko to jest możliwe dzięki prostej aplikacji.

Usuń konto WhatsApp

Ale z jakiegoś powodu być może będziesz musiał usuń swoje konto WhatsApp. Jak powiedziałem, przyczyn może być wiele, ale sposób na usunięcie konta nie jest zbyt skomplikowany ani nie ma ich wielu, tylko jeden sposób na usunięcie konta WhatsApp na zawsze iw ciągu kilku minut otrzymasz cały proces gotowy Oczywiście w tym artykule poprowadzimy Cię krok po kroku, abyś się nie zgubił i mógł zapomnieć, że miałeś konto w tego rodzaju sieciach społecznościowych.

Usuń konto WhatsApp

 • Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, to oczywiście otwarcie aplikacji, po jej otwarciu przejdziemy do menu w prawym górnym rogu.
 • Teraz musisz przejść do części Ustawienia, gdy już tam przejdziemy do miejsca, w którym jest napisane Rachunek i w tym miejscu znajdujemy opcję, która mówi Usuń konto.
 • Po prostu klikniesz tę opcję, wpiszesz numer telefonu i voila, konto zostało usunięte.

Jak zobaczysz ten proces? dezaktywować konto WhatsApp W rzeczywistości jest to dość proste, jeśli musisz pamiętać, że oznacza to trwałe usunięcie konta, musisz je ponownie aktywować, a czaty zostaną utracone itp. Nie chodzi też o to, że jest to coś zbyt dramatycznego, prawdę mówiąc, bo przecież masz kontakty zapisane na swoim telefonie komórkowym lub koncie Gmail, jeśli chcesz później odzyskać swoje konto, możesz to zrobić.

Ale w ten prosty sposób możesz zrobić, aby usunąć konto WhatsApp szybko i jak zobaczysz, wykonanie tego procesu zajmie Ci tylko kilka sekund. W każdym razie, jak zawsze, jeśli masz wątpliwości, możesz je zostawić w komentarzach nieco poniżej.

Wszystkie zalety?

Oczywiście, pomimo tego, że jest to doskonała usługa i aplikacja na wysokim poziomie, nie wszystkie z nich są zaletami i jak to często bywa, zawsze są osoby trzecie o złych intencjach, dlatego tak duża liczba oszustw, które mają przeprowadzone wokół WhatsApp są po prostu niezliczone, to normalne, że po doznaniu jakiegoś oszustwa związanego z aplikacją, nie chcesz już jej używać, nawet jeśli jej twórcy nie są winni ani nie mają nic wspólnego z tym, co Stało Ci się, jednak jest to zrozumiałe.

Oprócz tego możesz chcieć zamknąć swoje konto, ponieważ być może nie będziesz już używać swojego numeru padłeś ofiarą oszustwa lub spam jest tobą zmęczonyBez względu na powody, w tym artykule pokażemy Ci, jak powinieneś zrobić, aby trwale usunąć swoje konto.

Do rozważenia

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że wszystko jest trwale wymazane i że kopie zapasowe wiadomości, obrazów, wszystkiego, co masz związane z Twoim kontem WhatsApp Zostanie on usunięty na zawsze bez możliwości jego odzyskania, a poza tym Twoi znajomi przestaną mieć Cię jako kontakt na swojej liście agendy, więc oczywiście nie będą mogli już nigdy więcej się z Tobą komunikować za pośrednictwem tej aplikacji.

Jak usunąć konto WhatsApp?

Jedyne, co musisz zrobić jest otwarcie WhatsApp, to musisz przejść do menu ustawień a następnie przejść do konta i jest opcja usunięcia mojego konta, musisz podać swój numer międzynarodowy, a następnie po prostu kliknąć Usuń moje konto.

Pamiętaj przede wszystkim, że usunięcie konta jest nieodwracalne, nie można go ponownie aktywować po usunięciu, zapomnij o kontaktach WhatsApp, grupach, historii czatów i wszystkich informacje z nim związane.szybko usuń konto

Powody

Oczywiście możesz mieć wiele różnych powodów usuń swoje konto WhatsAppWszystkie z nich mogą oczywiście być prawidłowe, ale najlepsze jest to, że starasz się tego nie robić i atakujesz problem z innego punktu widzenia. Jeśli masz problemy ze spamem Lub po prostu ktoś Ci przeszkadza, najlepiej byłoby zablokować tę osobę i nie musieć usuwać konta WhatsApp.

Jeśli padłeś ofiarą jakiegoś oszustwa lub czegoś podobnego, idealnym rozwiązaniem byłoby spróbowanie od teraz zachowaj środki ostrożności i nie pobieraj rzeczy z linków, które nie są dokładnie tymi oficjalnymi, z tego powodu należy być bardzo ostrożnym i ostrożnym.

Dlatego musisz pamiętać, że każdy problem, który masz, można rozwiązać bez usuwania konta WhatsApp, jeśli chcesz kontynuować, znasz już konsekwencje, które stawiasz czoła, eliminując go.

Jak na stałe zlikwidować konto WhatsApp?

Jeśli chcesz usuń swoje konto WhatsApp, musisz wykonać następujące czynności krok po kroku:

 • Otwórz WhatsApp.
 • Przejdź do Więcej opcji, Ustawienia, Konto, Usuń moje konto
 • System poprosi Cię o podanie numeru telefonu w pełnym formacie międzynarodowym i kliknięcie Usuń moje konto
 • W tym momencie musisz wybrać powód usunięcia konta

Musisz wziąć pod uwagę, że wykonując tę ​​czynność, usuń następujące elementy:

 • Twoje konto
 • Twoja historia wiadomości
 • Twój pobyt w grupach WhatsApp
 • Kopie zapasowe Twoich treści na Dysku Google
 • Dostęp do Twojego konta po 90 dniach
 • Twoje dane osobowe udostępniane innym firmom Facebooka

Jak usunąć wiadomość WhatsApp wysłaną przez pomyłkę?

Z drugiej strony w WhatsApp mamy możliwość, jeśli żałowaliśmy wysłanej wiadomości, usunąć je dla wszystkich lub tylko dla nas. Pamiętaj, tak, wiadomość powiadomi innych użytkowników o akcji. W tym celu musimy postępować zgodnie z tą procedurą:

 • Otwórz WhatsApp i przejdź do czatu z wiadomością, którą chcesz usunąć
 • Naciśnij i przytrzymaj wiadomość. Możesz także wybrać wiele wiadomości i usunąć je jednocześnie
 • Dotknij Usuń u góry ekranu za pomocą ikony i wybierz Usuń dla wszystkich

Pamiętaj, że po wysłaniu wiadomości masz tylko kilka minut wiadomość, aby móc ją usunąćOprócz tego, że jeśli ktoś widział wiadomość zanim ją usuniesz, mimo że już się nie pojawi, będzie już wiedział, co mówi.

Z drugiej strony tak chcesz usunąć wiadomości tylko dla siebie, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz WhatsApp i przejdź do czatu z wiadomością, którą chcesz usunąć
 • Naciśnij i przytrzymaj wiadomość. Możesz także wybrać wiele wiadomości i usunąć je jednocześnie
 • Stuknij Usuń u góry ekranu za pomocą ikony i wybierz Usuń dla mnie

usuń konto WhatsApp

Jak usunąć rozmowy WhatsApp?

Inna opcja, którą mamy w tego typu przypadkach, dotyczy bezpośrednio usuń całe rozmowy. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 • W zakładce Czaty naciśnij i przytrzymaj czat, który chcesz usunąć
 • Pojawią się opcje i wybierz Usuń

Pamiętaj, że jeśli chcesz usunąć czat grupowy, najpierw musisz opuścić grupę i dopiero wtedy możesz go usunąć. W ten sposób:

 • W zakładce Czaty naciśnij i przytrzymaj czat, który chcesz usunąć
 • Stuknij w Więcej opcji i przejdź do Wyjdź
 • Następnie powtórz pierwszą czynność
 • Pojawią się opcje i wybierz Usuń

Jeśli udajesz usuń wszystkie czaty jednocześnie aby nie było ich śladu, postępuj zgodnie z tą procedurą:

 • W zakładce Czaty przejdź do Więcej opcji, Czaty, Historia czatów
 • Następnie kliknij Usuń wszystkie czaty

Pamiętaj, że chociaż czaty indywidualne zostaną usunięte z karty Czaty, a także aktualizacje statusu, w przypadku czatów grupowych będą one kontynuowane wyskakujące w zakładkach Czaty Cóż, nadal jesteś ich częścią.

Jeśli chcesz opróżnij konkretny czat, musisz wykonać następujące kroki:

 • W zakładce Czaty naciśnij i przytrzymaj czat, który chcesz opróżnić
 • Przejdź do Więcej opcji, Więcej, Pusty czat, Pusty

Wreszcie, jeśli udajesz opróżnij wszystkie czaty w tym samym czasie, zrób to tak:

 • W zakładce Czaty przejdź do Więcej opcji, Czaty, Historia czatów
 • Następnie kliknij Opróżnij wszystkie czaty

łatwe usuwanie numeru WhatsApp

Jak zablokować moje konto WhatsApp, jeśli mój telefon został skradziony?

Jeśli masz ukradłeś telefon komórkowy lub go zgubiłeśW międzyczasie zalecamy wykonanie następujących kroków:

Po pierwsze nic nie blokuje karty SIMTo łatwa rzecz, jeśli skontaktujesz się z operatorem komórkowym, prosząc go o to. Po zakończeniu tego kroku każdy, kto znajdzie telefon, nie będzie mógł zweryfikować WhatsApp, aby wejść na Twoje konto użytkownika.

Potem są dwie możliwości: całkowicie zablokuj aplikację:

 • Użyj nowej karty SIM z tym samym numerem telefonu, aby aktywować WhatsApp na nowym telefonie, blokując stary
 • Wyślij wiadomość e-mail do WhatsApp zawierającą frazę „skradziony / zgubiony telefon: proszę dezaktywować moje konto”, dodając podstawowe informacje, takie jak numer telefonu w pełnym formacie międzynarodowym

Teraz, poza tym, musisz wziąć pod uwagę pewne wyjaśnienia, które WhatsApp robi w tym zakresie. Pomagają nam poznać zakres decyzji o dezaktywacji konta, bez zablokuj to tak, jak właśnie nauczyliśmy:

 • Konto nie zostało całkowicie usunięte
 • Twoje kontakty nadal będą mogły zobaczyć Twój profil
 • Twoje kontakty będą mogły wysyłać Ci wiadomości, które będą w toku przez maksymalnie 30 dni
 • Jeśli ponownie aktywujesz swoje konto, zanim zostanie ono usunięte, otrzymasz oczekujące wiadomości na nowe urządzenie i pozostaniesz na czatach grupowych
 • Jeśli nie reaktywujesz swojego konta w ciągu 30 dni, zostanie ono całkowicie usunięte

dołącz do naszego kanału telegram