Skip to content

Jak bezpieczne są pary Facebok? – Poznaj bezpieczeństwo randek na Facebooku

31 de styczeń de 2021

Randki na Facebooku to dobra alternatywa na czas odosobnienia, więc unikasz kontaktu fizycznego i możesz znajdź partnera za pośrednictwem sieci społecznościowej Facebook. Chociaż istnieje wiele plotek na temat bezpieczeństwa, jakie zapewnia, jest to platforma, która obecnie otrzymuje dużą liczbę wyświetleń.

Ta aplikacja została uruchomiona ponad rok temu i jest dostępna w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, oprócz Stanów Zjednoczonych. W ten sposób i za pośrednictwem aplikacji można umówić się na spotkania za pośrednictwem połączeń wideo w Messengerze.

Należy jednak zauważyć, że chociaż prywatność Facebook Dating nie jest uważana za tak bezpieczną, jej założyciel Mark Zuckerberg powiedział, że ta przestrzeń na Facebooku została zaprojektowana „z myślą o prywatności i bezpieczeństwie od samego początku”. Z kolei osoby, które mają dostęp nawet do par na Facebooku, to te, które zakładają konto.

Odkryj bezpieczeństwo randek na Facebooku

Chociaż pary na Facebooku mogą być używane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jest ona niezależna od zwykłego konta na Facebooku. Jest to uważane za środek bezpieczeństwa, ponieważ jeśli nie masz konta, nie będziesz mieć do niego dostępu.

Podobnie platforma ta blokuje użytkowników, którzy nie zachowują się dobrze i zaczynają odczuwać dyskomfort.

W tym samym czasie Nie możesz wysłać więcej niż jednej wiadomości do drugiej osoby, które w tym przypadku jest znane jako „spotkanie”, jeśli wcześniej nie odpowiedziałeś na wiadomość, aby uniknąć niedogodności.

Należy zaznaczyć, że możesz podjąć decyzję o tym, z kim chcesz się umówić i dzięki temu nie musisz czekać, aż pojawią się w kolejce.

Ponadto w ramach bezpieczeństwa par na Facebooku należy wspomnieć, że aplikacja zawiera tylko osoby, które są dodawane do Facebooka jako odniesienie do randek.

Dodatkowo, gdy nie chcesz już być częścią tej aplikacji możesz przejść na emeryturę i możesz spać spokojnie, ponieważ wszystkie Twoje informacje zostaną usunięte z platformy.

Użytkownik może pomóc w zachowaniu prywatności

Uzupełnij profil Facebook Couples

W związku z powyższym należy wziąć pod uwagę, że jest to ten sam użytkownik, który ma możliwość zadbania o prywatność, o ile nie zapewnia zbyt wiele Informacja w swoich sieciach.

Należy również rozumieć, że Facebook wykonuje procedurę usunąć swoje dane, ale to sam użytkownik może narazić się na ryzyko w odniesieniu do swojej prywatności. Udostępniając informacje publicznie, umożliwiając każdemu dostęp do nich.

Unikaj dodawania zbyt wielu informacji

Jest to zalecane nie dodawaj zbyt wielu informacji na różnych platformach mediów społecznościowych, takich jak: numer kontaktowy, adres e-mail, miejsce zamieszkania, praca i inne informacje.

Ponieważ mogą one powodować jakiś problem, z kolei zaleca się, aby nie umieszczać plików jako zdjęcie profilowe zdjęcie, którego używałeś na innych platformach mediów społecznościowych.

Kolejną rekomendacją jest próba podtrzymania rozmowy z wizytą tylko poprzez aplikację, w ten sposób unikasz podawania numeru telefonu komórkowego reszcie ludzi. W ten sposób nie będziesz narażony na kontakt z innymi użytkownikami, ponieważ możesz zostać uznany za podatną na ataki ofiarę danych osobowych.

Jednak wielu użytkowników zaniedbało aplikację Facebook i dlatego Facebook Dating ma czasami niewielu użytkowników.

W rzeczywistości wiele osób nie ufa bezpieczeństwu, jakie mogą mieć dzięki Facebookowi. Wynika to z wcześniejszych błędów aplikacji, w których prywatność użytkowników została ujawniona, pozostawiając ludzi w stanie podatności. Samo w sobie można uznać, że ta aplikacja ma wielki błąd prywatności.

Kolejnym błędem, który może zagrozić bezpieczeństwu randek na Facebooku, jest to, że nadal nie ma sposobu, aby móc wierzyć w rzeczywistość daty. Tożsamości drugiej osoby nie można z całą pewnością ustalić.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Jakie masz inne zalecenia dotyczące lepszego wykorzystania randek na Facebooku? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak flirtować na Facebooku Pary? – Najlepsze sztuczki do flirtu na Facebooku