Skip to content

Jak aktywować mikrofon w TeamViewer? – Transmisja ekranu dydaktycznego

9 de luty de 2022

TeamViewer to oprogramowanie zaprojektowane do daj zdalny dostęp i kontrolę nad swoim sprzętem. Mogą pobierz TeamViewer z jego oficjalnej strony i uzyskaj wszystkie informacje i aktualizacje aplikacji. TeamViewer jest bezpłatny, gdy jest używany do celów niekomercyjnych. Możesz jednak uzyskać dostęp do bezpłatnej wersji próbnej jej komercyjnej wersji. Dzięki niemu możesz prowadzić czaty z dowolnego miejsca, a także wysyłać wiadomości audio za pomocą mikrofonu komputera.

Jak poprawnie skonfigurować dźwięk w TeamViewer?

Kiedy używamy TeamViewer do czatu, niektóre wiadomości mogą być niekompletne, ponieważ są musisz posłuchać dźwięku, aby uzyskać pełne zrozumienie. Wtedy dźwięk staje się niezbędny. Wykonując następujące kroki, możesz łatwo skonfigurować dźwięk TeamViewer:

 1. W głównym oknie TeamViewer wybierz „Dodatki”.
 2. Wybierz opcje’.
 3. Kliknij „Zdalne sterowanie”.
 4. Kliknij „Odtwarzaj dźwięki i muzykę z komputera”.
 5. Upewnij się, że te działania są również wykonywane na drugim komputerze

Jak umieścić dźwięk i nagrać w sesjach z TeamViewerem?

Jedną z zalet TeamViewer jest możliwość spotkań interfejs audio jest włączony bezpośrednio; więc nie musisz wychodzić na zewnątrz, aby to ustawić. Wystarczy dotknąć opcji „ustawienia” w udostępnianiu ekranu i kliknąć „udostępniaj dźwięki i muzykę z komputera”. W ten sposób możesz słuchać dźwięku z obu komputerów.

Możesz nagrywać swoje sesje, naciskając przycisk nagrywania przed rozpoczęciem aktywności. Aby cieszyć się tymi funkcjami, nie możemy pomóc, ale zalecamy, aby zawsze instalować TeamViewer z komputera z jego strony głównej i unikać pirackich wersji.

Zoptymalizuj prędkość

Generalnie w filmach i science fiction obserwujemy przyjemną płynność, z jaką rozwijają się rozmowy. Nie zawsze odpowiada to rzeczywistości i niejednokrotnie spotykamy się z nieprzyjemnymi opóźnieniami i niewygodnymi skokami kursora. Można to poprawić, optymalizując prędkość. Wystarczy kliknąć „widok”, a następnie „optymalizuj prędkość”. Jednak te ustawienia mogą odwrócić uwagę od kolorów wykresów i nadać im niepożądaną skalę szarości. Aby zminimalizować ten problem można zredukować kolory do 256, a skale będą nieco bardziej atrakcyjne.

optymalizacja szybkości reakcji mikrofonu teamviewer

automatyczne nagrywanie

Możesz także nagrywać swoje sesje automatycznie. Jest to bardzo przydatne, jeśli jesteś jednym z tych, którzy zwykle zapominają włączyć opcję nagrywania. Aby to zrobić, przejdź do „dodatków”, wybierz „opcje”, a następnie „pilot”. Tam kliknij „automatyczne nagrywanie”, a nie będziesz musiał się martwić o swoje możliwe zapomnienie na początku każdej sesji. Niektóre z tych funkcji mogą nie działać w pełni. Jeśli tak się stanie, zalecamy odinstalowanie TeamViewer i ponowne zainstalowanie go zgodnie z instrukcjami na jego stronie internetowej.

Jakie są kroki, aby aktywować mikrofon i słuchać zdalnego dźwięku?

TeamViewer to doskonałe narzędzie dla użytkowników, którzy potrzebują regularnych spotkań i muszą komunikować się za pomocą opcji audio. Bo muszą poprawnie aktywować mikrofon. Pierwszym krokiem jest ustawienie dźwięku w sposób opisany powyżej. Następnie musisz wykonać następujące kroki, aby zweryfikować prawidłowe korzystanie z mikrofonu:

 1. Isć na spotkania’.
 2. Po prawej stronie panelu przejdź do „Domyślne spotkania”.
 3. Zaznacz „Udostępnij muzykę i dźwięki z komputera”.
 4. Po lewej stronie panelu zaznacz opcję „Konferencja audio”.
 5. Kliknij „Odtwarzanie głosu z głośnika”.
 6. Zaznacz „Standardowe urządzenie odtwarzające”.
 7. Przejdź do „Wprowadzanie głosowe”, a następnie „Mikrofon”.

Jak naprawić problemy w TeamViewer z dźwiękiem i mikrofonem?

W przypadku awarii mikrofonu wybierz „karta dźwiękowa”, a następnie „mikrofon”. Naciśnij „ok”, aby zapisać zmiany. Udaj się ponownie do TeamViewer i uruchom ponownie, aby sprawdzić, czy zarówno dźwięk, jak i mikrofon działają prawidłowo. Jeśli po wykonaniu kroków dla nadal występują problemy z ustawieniami dźwięku i mikrofonu w przypadku niektórych aplikacji, takich jak VLC, możesz postępować w następujący sposób:

 1. Wpisz ustawienia VLC.
 2. Kliknij „Narzędzia”.
 3. W „Preferencjach” naciśnij „Audio”.
 4. Wybierz „Wyjście”.
 5. W menu rozwijanym kliknij, aby ustawić moduł wyjściowy jako wyjście audio „Wave out”.
 6. Wybierz głośniki i naciśnij OK.

Wchodzenie w opcje

TeamViewer to jedno z najpopularniejszych narzędzi dla zdalne sterowanie innym sprzętem. Jego łatwe pobieranie i łatwa obsługa sprawiają, że jest wysoce zalecany. Ale nie powinieneś przeoczyć, że Twoje sesje mogą zostać rozpoczęte przez nieautoryzowane osoby, więc powinieneś ustawić stałe hasło w TeamViewer, aby zagwarantować sobie prywatność.

rozwiązanie problemów z dźwiękiem i mikrofonem teamviewera

Niemniej jednak, istnieje kilka opcji, których można użyć zamiast TeamViewer. Wśród nich mamy TigerVnc, który jest kompatybilny z Linuksem. Jest również darmowy i open source. Inną alternatywą jest Ammyy Admin. Specjalnie zaprojektowany dla dużych firm. Znany z łatwej obsługi do zdalnego zarządzania sieciami i serwerami.

dołącz do naszego kanału telegram