Skip to content

Jak aktywować i używać klawisza „Fn” krok po kroku

17 de Maj de 2021

Co oznacza skrót „Fn”? Jaka jest funkcja klawisza „Fn” na klawiaturze? Jak włączyć i wyłączyć klawisz „Fn” na klawiaturze, aby go używać?

Klawiatura jest jednym z głównych narzędzi z dowolnego komputera stacjonarnego lub laptopa. Klawiatury mają różne funkcje, każda z tych funkcji leży w posiadanych klawiszach. Na przykład każdy z klawiszy od F1 do F 12 ma swoje odpowiednie funkcje.

Zazwyczaj klawiatury laptopów zawierają klawisz „Fn”. Klawisz „Fn” oznacza klawisz funkcyjny, więc jeśli znasz klawisz „Shift”, funkcja „Fn” będzie Ci bardzo znana.

Gdy klawisz „Fn” jest wciśnięty przez pewien czas możliwe jest odblokowanie dodatkowej operacji innych klawiszy na klawiaturze. Znalezienie tego klucza to klawiatury komputerów stacjonarnych, nie jest to tak powszechne.

Jeśli jesteś zainteresowany wiedzieć, jak działa „Fn”jakie narzędzie ma i jak je dezaktywować i aktywować, w miracomosehace przedstawiamy krótki przewodnik.

Do czego służy klawisz funkcyjny lub „Fn”?

Na klawiaturze znajduje się kilka skrótów, wiele z nich jest aktywowanych funkcjami pomocniczymi, po naciśnięciu klawisza „Fn” można uzyskać dostęp do tych funkcji pomocniczych. Aktywacja lub odwrócenie klawisza „Fn” spowoduje modyfikację różnych funkcji w innych klawiszach.

Plik funkcje drugorzędne To, które są aktywowane, zależy od typu danej klawiatury, marki i producentów wpływających na określone kryteria. Niektóre funkcje aktywowane klawiszem „Fn” to:

  • Klawiatura cyfr. Klawiatura numeryczna lub klawiatura numeryczna umożliwia szybkie wprowadzanie liczb. Te klawiatury zazwyczaj nie są dołączane do laptopów, więc aktywowanie ich klawiszem „Fn” to świetny sposób na uzyskanie do nich dostępu.
  • Ustawienia w systemie. Niektóre z tych ustawień to: regulacja jasności ekranu, włączanie i wyłączanie, modyfikowanie głośności, konfigurowanie głośników i dźwięków.
  • Funkcja nawigacji. Przy aktywnym klawiszu „Fn” można poruszać się po różnych dokumentach na komputerze. Mogą to być: skok na początek dokumentu, wyjście z dokumentu, zwiększenie rozmiaru liter, dodanie znaków specjalnych i inne.

Kroki, aby aktywować funkcję alternatywną

Aktywuj lub wyłącz klawisz „Fn” Jest to niezwykle proste, w tym celu wystarczy umieścić go na klawiaturze, zwykle znajduje się w lewym dolnym rogu, pod klawiszem Ctrl.

istnieć dwa sposoby aktywacji i używania klawisza funkcyjnego. Pierwszym sposobem jest naciśnięcie klawisza „Fn”, a następnie klawiszy, które umożliwiają dostęp do działań drugorzędnych, takich jak „Fn” i gwiazdka

. Jeśli używasz tego klawisza przez długi czas i regularnie, najlepiej pozostawić go aktywowanego. W ten sposób nie będziesz musiał naciskać go dla każdej funkcji specjalnej. Aby aktywować klawisz funkcyjny i uzyskać dostęp tylko do specjalnie przypisanych klawiszy

musisz nacisnąć klawisz „Fn” i klawisz Caps Lock.

nauczyć się używać klawisza fn na klawiaturze Aby go dezaktywować, musisz powtórzyć proces. W przypadku, gdy się nie aktywuje,możesz spróbować nacisnąć blokadę numeru

, w tym samym czasie co „Fn”. Należy jednak pamiętać, że w niektórych klawiaturach, w zależności od dostawcy, ten klawisz może być domyślnie włączony.

Uzyskaj dostęp do różnych funkcji za pomocą „ Fn ” Pewnego razuaktywowałeś klawisz „Fn” na klawiaturze

  • , można go łączyć z innymi, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji. Niektóre z tych kombinacji to: Klawisz „Fn” plus klawisz „F1”.
  • Dzięki tej kombinacji możesz aktywować i dezaktywować panel dotykowy swojego laptopa niezależnie od wersji systemu Windows, który ma. Klawisz „Fn” plus klawisz „F2”.
  • Ta kombinacja klawiszy umożliwia włączanie lub wyłączanie w zależności od tego, co chcesz, głośników lub słuchawek komputera. Klawisz „Fn” plus klawisz „F3” lub „F4”.

Naciskając klawisz „Fn” oraz klawisz „F3” lub „F4” można zmniejszać i zwiększać głośność komputera, w tym celu wystarczy kilkakrotnie nacisnąć przycisk.