Skip to content

Ile danych mobilnych zużywa TikTok i jak je dawkować?

29 de czerwiec de 2021

TikTok stał się rewolucją, jeśli chodzi o świat sieci społecznościowych. Jednak w swoich filmach ma jakość, która przez większość czasu niesie ze sobą wysoki poziom zużycie danych mobilnych w telefonach.

Istnieją jednak sposoby, aby przejść, gdy jest to konieczne zachować ilość danych mobilnych z których masz. Możesz więc używać TikTok tak, jak zwykle, ale upewniając się, że nie marnujesz danych mobilnych w tym procesie.

Z tego powodu pokażemy Ci prosty przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić oszczędzaj dane mobilne ze swojego telefonu telefon komórkowy podczas korzystania z TikTok oraz szereg wskazówek i wskazówek, które uzupełnią te informacje.

Jakie jest wykorzystanie danych TikTok na moim telefonie?

Jak wspomniano na początku artykułu, zużycie danych będzie zależeć od sposobu korzystania z tej aplikacji. Jednak średnie dzienne zużycie danych na telefonie z Androidem lub iOS wynosi około 70 MB na pięć minut użytkowania. Oznacza to, że w ciągu 1 godziny na Tik Tok możesz zużyć ponad 700MB.

Twórcy Tik Tok automatycznie wdrożyli obniżanie jakości filmów podczas korzystania z aplikacji bez Wi-Fi, aby nie wchłonąć ogromnej liczby megabajtów.

Ustalenie dokładnej ilości danych, które TikTok może wykorzystać na twoim telefonie komórkowym, będzie zależeć bezpośrednio od jak często korzystasz z tej aplikacji za pośrednictwem usługi danych. Dlatego im więcej czasu spędzasz w aplikacji, korzystając z jej usług, tym więcej danych na Twoim telefonie komórkowym zużyje.

Musisz więc wziąć pod uwagę, że zużycie danych w TikTok zależy również od wykorzystanie, które dajesz usługom aplikacyjnym. Oznacza to, że jeśli korzystasz z aplikacji tylko do oglądania filmów, zużycie danych mobilnych nie będzie tak wysokie.

Teraz, jeśli używasz danych mobilnych swojego urządzenia, aby zapisywać filmy TikTok w swojej galerii, przesyłać własne filmy na platformę, przeprowadzać wyszukiwania lub używać efektów TikTok do edycji filmów, będziesz stale zużywa dane z Twojego urządzenia i podwyższone.

Z drugiej strony, jeśli chcesz znać dokładną ilość danych który pochłonął w szczególności korzystanie z TikTok, masz sposoby na poznanie zużycia danych mobilnych przez aplikacje na telefonie, aby uzyskać do nich dostęp.

Jak aktywować funkcję oszczędzania danych w TikTok?

W prosty sposób, aby aktywować to narzędzie, musisz przejść do swojego profilu Tik Tok i kliknąć punkty, które pojawiają się u góry, a następnie aktywować przełącznik zapisywania danych.

Unikanie zużywania większej ilości danych podczas korzystania z ulubionych aplikacji i sieci społecznościowych to jeden z najlepszych sposobów prawidłowego zarządzania ilością danych mobilnych. W przypadku TikTok jednym z najlepszych sposobów na zapisanie danych telefonu komórkowego podczas korzystania z tej platformy jest aktywuj tryb oszczędzania danych dostępne dla TikTok.

W tym celu musisz wprowadzić swój profil TikTok i wybrać ikonę z trzema pionowymi kropkami, która znajduje się w prawym górnym rogu okna profilu. Po wyświetleniu odpowiedniego menu należy wybrać opcję „Ogólne”, a następnie opcję „Zapisywanie danych„.

Na koniec po prostu musisz aktywuj tryb oszczędzania danych TikTok, który domyślnie jest dezaktywowany i to wszystko. W ten sposób aktywujesz tryb mobilnego oszczędzania danych TikTok, aby zużywać tylko niezbędne dane podczas przeglądania platformy.

Kiedy je aktywujesz, zauważysz, że jakość, z jaką filmy są odtwarzane w twoim oknie domowym, będzie niższa, w ten sposób TikTok zapisuje dane mobilne.

Jak działa tryb oszczędzania danych w TikTok?

Jedną z najlepszych funkcji Tik Tok jest zapisywanie danych który znajduje się na tej samej platformie. Działa tak, że dane mobilne nie są szybko zużywane podczas korzystania z aplikacji z megabajtami.

telefon z tiktok

Aktywuj tryb oszczędzania danych i pozwól Tik Tok za pomocą tej funkcji obniżyć jakość filmów, zmniejszając zużycie danych. Oznacza to, że na aktywację tego oszczędzania danych zostanie wydanych znacznie mniej megabajtów, około 30 MB na oglądanie filmów trwających 5 minut a dla tych, które trwają 1 godzinę, zużycie danych 360 MB.

Które funkcje TikTok zużywają najwięcej danych?

W porządku hierarchicznym funkcje, które zużywają najwięcej dane w Tik Tok to:

  • Prześlij wideo nagrane z tego samego TikTok przy użyciu dowolnego efektu.
  • Pobierz filmy z TikTok na swój telefon komórkowy (będzie to zależeć od czasu trwania filmu)
  • Szukaj profili lub popularnych nagrań audio.
  • Oglądaj filmy wiele razy od samego początku.
  • Nagrywaj bez publikowania, ponieważ dźwięk, który chcesz nagrać, należy najpierw pobrać.

Wskazówki dotyczące zapisywania danych telefonu podczas korzystania z TikTok

Najlepszą sztuczką na oszczędzanie danych mobilnych w TikTok jest użycie tej aplikacji wyłącznie podczas połączenia z siecią Wi-Fi. Jednak czasami nie jest to możliwe, dlatego zaleca się aktywację trybu oszczędzania danych mobilnych TikTok, aby uniknąć ich niepotrzebnego zużycia.

Z drugiej strony możesz aktywować limit zużycia danych mobilnych na swoim telefonie, dzięki czemu możesz cieszyć się TikTok bez obaw, ponieważ aplikacja zużywać dodatkowe dane mobilne kiedy go używasz.

Podobnie możesz też unikaj pobierania filmów z TikTok do urządzenia podczas korzystania z danych mobilnych. Jeśli widziałeś TikTok, który bardzo Ci się podobał, po prostu dodaj go do ulubionych, a gdy uzyskasz dostęp do sieci Wi-Fi, możesz go pobrać.

W ten sam sposób kolejną przydatną wskazówką dotyczącą oszczędzania danych mobilnych podczas korzystania z TikTok jest przycinanie, przycinanie i edytowanie filmów na platformie tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi. Do pobierania efektów nie zużywaj danych nadmiernie w aplikacji.