Skip to content

Gmail: co to jest, jak działa i do czego służy ta usługa poczty e-mail?

26 de lipiec de 2021

Konta e-mail Gmail są jednymi z najbardziej przydatnych kont, jakie istnieją w Internecie. Działa to jako łącze między wszystkimi funkcjami Google, takimi jak klasa, Kalendarz, Chrome. Z drugiej strony jest to konto e-mail z większą liczbą zarejestrowanych użytkowników.

Do czego służy konto e-mail Gmail?

Konto Gmail pozwala nam wysyłać e-maile do naszych znajomych, firm lub kolegów z klasy. Mogą mieć załączniki do 20mb takie jak dokumenty Word, zdjęcia i dokumenty PDF.

Ponadto to konto działa jako Twoja tożsamość online. wschód jest zwykle wymogiem do rejestracji na różnych platformach internetowych, takich jak paypal, Facebook i YouTube.

Za pomocą tego e-maila będziesz mieć możliwość zapisania kopii zapasowej swoich kontaktów, aplikacji telefonu i zakładek przeglądarki na swoim koncie Google. To pozwala na użycie te same informacje jednocześnie.

Naucz się korzystać ze wszystkich funkcji poczty Gmail

Platforma Gmail brakuje szczegółowego samouczka dla różnych aplikacji, które mają być w nim używane, z tego powodu poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

Tworzyć grupę

W tym celu wykorzystamy platformę Kontakty Google. Na tej platformie, gdy tylko wejdziemy, znajdziemy wszystkie kontakty, które mamy na naszych urządzeniach. Wśród nich e-maile, z których ostatnio korzystaliśmy.

Raz tam stworzymy nową etykietę, klikając odpowiednią opcję na liście po lewej stronie ekranu. Zapiszemy etykietę, która będzie wyświetlana na górze listy.

Teraz musimy kliknąć pole wyświetlane po lewej stronie kontaktów które chcemy dodać do grupy. Następnie wybierzemy przycisk „zarządzaj etykietami”, który pojawia się jako strzałka skierowana w prawo.

Znajduje się na liście, wybierzemy etykiety, które chcemy skojarzyć z tym kontaktem, następnie wybieramy zastosuj i gotowy.

Wysyłać emaile

Aby to zrobić, musimy kliknąć przycisk „+ napisz”To pojawia się po lewej stronie u góry ekranu. Otworzy się małe okno, gdzie możemy umieścić odbiorcę klikając na „stop”.

Następnie wstawimy temat e-maila i przystąpimy do pisania. Na dolnym pasku znajdują się różne opcje dołączania wiadomości e-mail lub zmiany używanego stylu czcionki. Możemy nawet złożyć własny podpis.

Dodaj nowe kontakty

Łatwo to zrobić za pomocą strony „kontakty” Google o którym wspomnieliśmy wcześniej. W nim, podobnie jak przycisk tworzenia w Gmailu, znajdziesz przycisk z napisem „+ Utwórz kontakt”.

Tam zaczniemy zapisywać wszystkie istotne dane danej osobie. Należy zauważyć, że to samo możemy zrobić z telefonu za pomocą domyślna aplikacja na urządzenia z systemem Android i zsynchronizuj go z naszą pocztą Gmail.

skrzynka konferencyjna

Uporządkuj swoją skrzynkę odbiorczą

Skrzynka odbiorcza podzielona jest na 3 zakładki „Główne, Społeczności i Promocje”. Jeśli chcemy przenieść rozmowę z jednej karty na drugą Musimy zaznaczyć tę wiadomość, klikając pole po lewej stronie.

Po wybraniu wiadomości zostanie aktywowane menu u góry, w którym możemy przenieść rozmowę, dodać tagi, zarchiwizować ją lub oznacz to jako spam.

Tagowanie i filtrowanie treści

Po dodaniu tagu, jak wspomnieliśmy powyżej, możemy zacząć filtrować wiadomości tej etykiety. W tym celu użyjemy paska wyszukiwania u góry.

W nim możemy filtrować e-maile przez imię i nazwisko, odbiorcę lub wydawcę wpisując w nim swój adres e-mail. Ponadto możemy kliknąć „pokaż opcje wyszukiwania”, aby filtrować wiadomości według zakresu dat lub e-maili z załącznikami.

Zasady stosowane przez Gmaila dla swoich użytkowników, o których warto wiedzieć

Ponieważ Twoje konto e-mail stanowi ważną część Twojej tożsamości w Internecie, musimy pamiętać, jakie zasady mogą wiązać się z surowe kary lub usunięcie konta.

Korzystanie z wielu kont

Ilość danych, które możemy przechowywać w bezpłatnej wersji aplikacji Gmail, jest ograniczona. Mogą to być sankcje, które mogą zastosować strony trzecie o naszym adresie e-mail (jako blokada tymczasowa).

W tym sensie Google potępił korzystanie z wielu kont w celu obejścia tych ograniczeń. Odkrycie przy użyciu skarg osób trzecich lub dochodzenia wewnętrznego może skutkować: Blokada konta Gmail.

poczta oszustwa tożsamości

Oszustwo związane z tożsamością

Google bezwzględnie potępia próby pozyskania przez użytkowników danych bankowych ich odbiorców. Ponadto kradzież tożsamości oraz kradzież poczty e-mail lub kont finansowych może prowadzić nie tylko do usunięcia konta, ale również konsekwencje prawne.

Spam i poczta masowa

Jeśli wysyłamy e-maile do grupy osób w tym samym czasie i niektórych lub kilka z nich kwalifikuje to jako spam, ryzykujemy, że algorytm Google zaklasyfikuje nasze przyszłe e-maile jako „spam”.

Brak aktywności na koncie

Jeśli nie uzyskujemy dostępu do naszego konta co najmniej 1 raz na 2 lata możemy stracić wszystkie wiadomości które w nim były. Z tego powodu konto e-mail musi być aktywnie wykorzystywane.