Skip to content

Facebook Lite: Co to jest, ile waży i różni się od zwykłego Facebooka? Zalety i wady

27 de marzec de 2022

Niewiele jest osób, które nie są świadome istnienia alternatywnej aplikacji dla Facebooka, uwaga, że ​​nadal jest oficjalna, ale różnica polega na tym, że Facebook Lite jest znacznie lżejszy z aplikacją, którą zwykle posiadamy na naszych urządzeniach mobilnych. Być może niektórzy zastanawiają się, czy ta wersja jest lepsza od tradycyjnej, jednak tutaj chodzi o podkreślenie, do czego została stworzona, jej zalet i wad.

Przedmiotowa aplikacja została opracowana dla telefony, które mają niewiele zasobów aby w ten sposób mogli korzystać z aplikacji bez problemów związanych z jej brakiem płynności, bo jak wiemy Facebook nie jest najlżejszą aplikacją na świecie.

Zalety i korzyści pobierania Facebook Lite

Przede wszystkim jest to dość lekka wersja Facebooka, co oznacza, że ​​zajmuje znacznie mniej miejsca niż druga aplikacja, musimy liczyć się z tym, że możemy zaoszczędzić do 80% miejsca do przechowywania z tą aplikacją.

Spośród niektórych funkcji, o których wspomina jego oficjalna strona, podkreślamy jego super szybką instalację, a do działania wymaga tylko co najmniej 2,2 na Androidzie.

poza tym zużywają mniej danych mobilnychponieważ pokazuje nam bardziej skompresowane zdjęcia, z niższą rozdzielczością, ale w słabszych urządzeniach mobilnych różnica nie jest zauważalna, więc w tym przypadku wizualnie jest najlepiej, ale pod względem zużycia zasobów jest tysiąc razy lepszy.

Zużywa mniej baterii, ponieważ potrzebuje mniej zasobów do pracy, więc możesz dodać mu całkiem sporo czasu pod względem autonomii na cały dzień. Z Facebook Lite nie musisz mieć zainstalowanego MessengeraJeśli nie podoba Ci się pomysł posiadania dwóch aplikacji na Facebooka, to wersja Lite jest tą, którą powinieneś zainstalować na swoim telefonie. Jeśli więc uważasz, że te zalety zrobiły na Tobie wrażenie, możesz pobrać tę wersję i zacząć z niej korzystać już teraz.

Czego brakuje Ci na Facebooku, jeśli pobierasz i używasz Facebook Lite?

Pod względem interfejsu różnica jest dość wyraźna, Projekt Facebook Lite jest „słaby” w porównaniu do oryginalnej aplikacji, ale bez wątpienia jest to coś, co wcale nie jest ważne, ponieważ to, co nas interesuje, to właśnie możliwość korzystania z aplikacji, zobaczenie, co robią nasi znajomi, lubią to itp. Motyw estetyczny jest najmniejszy, jest bardzo podobny do wersji, która ładuje się w przeglądarce na telefony komórkowe.

Innymi, nieco negatywnymi punktami, jest czas potrzebny do załadowania obrazów; Zwykle otwieranie zdjęć zajmuje dużo czasu, niezależnie od tego, czy są to zdjęcia osobiste, czy te naszych kontaktów w aplikacji.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby go pobrać, musisz przyzwyczaić się dotrochę bałaganić z brakiem płynności tak bardzo, że nawet; czasami więcej niż jeden raz obraz zostanie całkowicie zamrożony bez reakcji, dopóki plik nie zostanie całkowicie pobrany.

Coś, czego również nie będziesz w stanie zrobić w Facebook Lite, to odtwarzaj filmy z osi czasu. Jeśli chcesz docenić jego zawartość, najprawdopodobniej zobaczysz na ekranie małą miniaturkę, a jeśli chcesz ją zobaczyć, wystarczy kliknąć na nią i zobaczyć ją na pełnym ekranie.

Wreszcie, kolejnym faktem, który należy wziąć pod uwagę, są jego ikony Polubienia i komentarze. Projekty każdego z nich są całkowicie proste; Dodatkowo jego sygnalizacja tekstowa została w tej wersji całkowicie wyeliminowana, nie będzie informować o dokładnej liczbie polubień czy komentarzy.

jakie są wady facebook lite

Być może myślisz, że jest tak przestarzały, biorąc pod uwagę wszystkie godne uwagi cechy, które zostały wymienione; ale nadal tak uważamy to doskonała alternatywa.

Ogromna ilość pozytywne rzeczy, które masz w porównaniu z kilkoma negatywami, bez wątpienia jest to świetny powód, aby go zainstalować. Bez wątpienia osoby, które mają telefony komórkowe o niskim lub średnim zasięgu, czy to Android czy iOS, mają możliwość pobrania jej w najnowszej wersji.

Również dla osób, które nie korzystają zbyt często z sieci społecznościowej i mają ją na wszelki wypadek, dla oszczędzaj dane mobilne; miejsce, bateria, co powiesz na czatowanie bez pobierania Messengera, Facebook Lite jest tym, czego potrzebujesz.

dołącz do naszego kanału telegram