Skip to content

Do czego służy, do czego służy i jak działa aplikacja SuperSU Pro? – Kompletny przewodnik

15 de kwiecień de 2021

Wszyscy mamy swoje urządzenia z Androidem, ale tylko niewiele osób wie o doświadczeniu posiadania zrootowanego telefonu komórkowego lub z dostępem do roota, jest to narzędzie, które pozwala nam swobodnie korzystać z większości opcji i uprawnienia, które domyślnie mają nasze urządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo całego systemu.

Ale w dzisiejszych czasach bardzo często używa się roota, a przy tym konieczne jest korzystanie z różnych aplikacji, wśród nich jest aplikacja „SuperSU”, która zapewni nam lepsze wrażenia jeśli chodzi o uprawnienia domyślne.

Co to jest SuperSU?

Ta aplikacja o nazwie SuperSU to nic innego jak plik menedżer, który daje nam dostęp do uprawnień superużytkownika Na urządzeniach z systemem operacyjnym Android w ten sposób możemy mieć możliwość korzystania z aplikacji roota na telefonach komórkowych, które zostały już zrootowane.

Jest to aplikacja stworzona przez chainfire i jedną z opcji, które daje nam ta aplikacja, są wszystkie uprawnienia dostępu do całkowitej pamięci terminala na naszym urządzeniu, możliwa jest nawet aktualizacja oprogramowania układowego bez potrzeby utraty katalogu głównego telefonu komórkowego.

Dla osób, które nie wiedzą zbyt wiele na ten temat tutaj jest krótki opis, z rootem mamy „specjalne” pozwolenie na działanie w niektórych aplikacjach naszego urządzenia, np. Możemy usuń wszystkie aplikacje, które są domyślnie zainstalowane w systemie, czego nie możemy zrobić na niezrootowanych telefonach komórkowych.

Do czego dokładnie służy aplikacja SuperSU Pro?

Jak wspomniałem wcześniej, ta aplikacja jest menedżerem roota, który daje nam uprawnienia do działań, które wcześniej były niemożliwe, stąd jej nazwa pochodzi, ponieważ stajemy się SUPER UŻYTKOWNICY.

Możliwość poznania lub odmówienia uprawnień w aplikacjach, które w normalnych warunkach nie są dozwolone. Tutaj pokazujemy większość rzeczy, które ta aplikacja pozwala nam robić na naszych urządzeniach.

 1. Usuń chwilowo uprawnienia roota.
 2. Powiadomienia związane z dostępem do aplikacji.
 3. Trwale usuń uprawnienia roota.
 4. Przekształć aplikacje zewnętrzne w aplikacje systemowe.
 5. Ma działanie w trybie ducha.
 6. Usuń aplikacje systemowe z telefonu komórkowego.
 7. Ma co najmniej 4 różne motywy.
 8. Możesz hibernować aplikacje.
 9. Ma znacznie szybszy dostęp w trybie superużytkownika.
 10. Tryb przetrwania OTA.
 11. Umożliwia konfigurację rekordów według aplikacji.
 12. Ochrona za pomocą szpilki.

Jak działa aplikacja SuperSU Pro?

Jak już wspomniano, Jego główną funkcją jest nadawanie uprawnień wszystkim aplikacjom i ogólnie systemowi twojego telefonu komórkowegoOczywiście po prawidłowym zrootowaniu.

Wszystko to jest równoznaczne z uruchomieniem systemu Windows jako administrator, jeśli wiesz trochę o komputerach, zrozumiesz, o co mi chodzi. Po prawidłowym pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na telefonie komórkowym.

Wchodząc do niego, pierwszą rzeczą, którą nam pokaże, jest rodzaj listy ze wszystkimi aplikacjami, które używają tego typu uprawnień. Konieczne jest naciśnięcie przynajmniej jednej ze wszystkich opcji w czasie krótszym niż 15 sekundJeśli nie, aplikacja natychmiast odmówi dostępu roota do twojego telefonu komórkowego.

co to jest supersu i jak to działa

Jeśli zaakceptowaliśmy, cóż, wybraliśmy przynajmniej jedną z aplikacji, to wraz z logo i nazwą tej aplikacji zmieni kolor na zielony, Jeśli żadna akcja nie została podjęta, zmieni kolor na czerwony.

W tym miejscu możemy zmienić wszystkie uprawnienia, o które aplikacja poprosiła po raz pierwszy. Zarówno to, jak i wszystkie inne funkcje, które zapewnia ta aplikacja, pozwalają nam uczynić nasz dostęp do roota o wiele bardziej wygodnym i płynnym.

Czy istnieje ryzyko używania SuperSU Pro?

Zawsze przy korzystaniu z tego typu aplikacji istnieje ryzyko, bo musisz bądź bardzo ostrożny z przyznawanymi uprawnieniami i pobieraniem aplikacji na swoim urządzeniu, ponieważ bardzo możliwe jest pobranie pewnego rodzaju złośliwego oprogramowania podczas korzystania ze sklepów firm trzecich lub linków zewnętrznych

W ten sposób wszystkie twoje pliki i sprawy osobiste są zagrożone. Oczywiście niezbędna jest krótka wiedza, aby nie narażać systemu naszych urządzeń z Androidem.