Skip to content

Dlaczego nie powinienem używać przycisku „Zamknij wszystko”? Czy zamykanie aplikacji w tle jest złe?

26 de wrzesień de 2022

Desperacja to powszechne uczucie, gdy telefon zaczyna działać powoli i potrzebujesz natychmiastowości. Ale… co robisz w takich przypadkach? Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy wymuszają zamknięcie wszystkich aplikacji w nadziei na uzyskanie szybkości; informujemy, że to nie zawsze jest to stosowne. Co prawda nie chodzi o zapomnienie o wspomnianym przycisku, który może się przydać więcej niż jeden raz, ale też nie zaleca się nadużywania tej funkcji.

Co powoduje, że aplikacje są wymuszane i dlaczego nie należy używać przycisku „zamknij wszystko”?

Gdy telefon działa z większym opóźnieniem funkcji, zwykle przechodzimy do przycisku wielozadaniowości, wciskamy wszystkie i doświadczamy uczucia rozjaśnienia, aby powrócić do normy. Rzeczywiście, jest to przycisk, który oferuje możliwość zamknij wszystkie aplikacje jednocześnie siłą, na pierwszym planie i w tle.

Należy pamiętać, że po uruchomieniu Aplikacje są tymczasowo przechowywane w pamięci RAM, która tymczasowo przechowuje informacje, zapewniając optymalne uruchomienie. Z powyższego wynika, że ​​poprzez wymuszenie zamknięcia za pomocą przycisku „zamknij wszystko”, sprzęt musisz ponownie uruchomić już tranzytowane procesy, ponieważ informacje nie są przechowywane w pamięci RAM.

Częste korzystanie z tej opcji może spowodować nietypowe awarie w systemie; na mocy którego przerywamy algorytmktóry jest już zaprojektowany do zarządzania wszystkim, co wiąże się z przechowywaniem aplikacji w pamięci, bez naszej ingerencji.

Kiedy według firm technologicznych wygodnie jest wymusić zamknięcie aplikacji?

Według opinii ekspertów aplikacje powinny być zamykane na siłę kiedy wykazują niepowodzenia w swoim rozwoju, iw tych przypadkach ten sam system wskazuje, że coś jest nie tak. Nie jest dziwne, że przechodzisz do tego, gdy Twój telefon pada ofiarą złośliwego oprogramowania lub pamięć jest nasycona; tylko, że zaleca się najpierw spróbować czyszczenia.

Z drugiej strony jest również używany jako sposób na optymalizację zużycia baterii; zapobieganie uruchamianiu aplikacji, które nie są używane w rezultacie telefon jest pobierany znacznie szybciej. Co skłania nas do obserwacji, że zdarzają się sytuacje, w których skorzystanie z tej opcji nie jest nierozsądne lub ma to większe uzasadnienie.

Czy naprawdę źle jest korzystać z aplikacji w tle w celu uzyskania wydajności mobilnej?

W tym temacie nie ma „Wszystko albo nic”: Zdarza się, że wnioski mają różne etapy, mogą być nieaktywne, aktywne lub zawieszone. To wtedy, gdy mówimy, że jest w tle, w którym chociaż w tej chwili nie widzisz go na ekranie, utrzymuje uruchomione procesy automatycznie.

porady, aby zadbać o działanie urządzenia bez użycia przycisku zamykania wszystkiego

Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu; przydatne jest uruchamianie aplikacji w tle, co pozwala możesz wejść szybko, W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w przypadku forsowania. Ponadto wchodzisz w stan, w którym go wcześniej opuściłeś, zachowując informacje nienaruszone, ponieważ pozostają w pamięci RAM.

Powszechnym problemem jest zużycie baterii; W tym sensie programiści Androida i iOS określili, że istnieją aplikacje, które zużywają więcej energii baterii niż inne i to właśnie te muszą być zamknięte w tle. Nawet przy użyciu wariantów takich jak aktywować funkcję oszczędzania, wyłączyć lokalizację, niższe oświetlenie może być skuteczniejsze niż „zamknij wszystko”.

Kolejne pytanie dotyczy danych i dotyczy tego, że aplikacje działające w tle mogą wykorzystywać dane mobilne. Ta sytuacja ma wiele sposobów rozwiązania, na smartfonach Samsung możesz przejść do Ustawienia> pielęgnacja urządzenia> Bateria> Trzy punkty> Ustawienia> Zawieś nieużywane aplikacje.

W ten sposób przestaną zużywać dane po upływie ilość czasu bez ich używania, ale bez konieczności zamykania na siłę. Wsparcie Google daje nam również dobre sugestie dotyczące usuwania aplikacji, których nie używamy i które zużywają dane.

Jeśli ten proces nie działa, możesz także wypróbować Ustawienia> Opcje programisty> Ogranicz procesy w tle i tak dalej. zarządzać liczbą autoryzowanych aplikacji działać w tle. Nie zapominaj, że zastosowanie tych metod pozwoli zaoszczędzić wysiłek na Twoim urządzeniu mobilnym; ale pamiętaj, że nie powinieneś ich nadużywać, aby uniknąć awarii systemu.

dołącz do naszego kanału telegram