Skip to content

Czym są Thingboty i jak możemy się bronić przed tego typu wirusami?

1 de luty de 2021

Żyjemy w dobie technologii. Jesteśmy świadkami postępu, jaki poczynił na przestrzeni lat. Widzieliśmy, jak Internet i urządzenia którzy go używają, jak telefony komórkowe i komputery.

Ale nie wszystko się tutaj kończy. Internet, ramię w ramię z technologią, ułatwił nam życie. Teraz mamy Internet rzeczy. Urządzenia, które mamy w naszych domach, z których się łączą sposób cyfrowy i że możemy zarządzać przez Internet.

Na tę technologię czekaliśmy od dawna. Obiecuje, że ulepszy wszystkie nasze rzeczy i sprawi, że będą działać wydajniej i Google postawił na tę technologię.

Należy jednak zauważyć, że podobnie jak w przypadku tradycyjnego Internetu istnieją hakerzy, którzy będą próbowali tworzyć szkodliwe pliki wpływające na nasze urządzenia, takie jak złośliwe oprogramowanie, konie trojańskie i robaki. W przeciwieństwie do nich istnieje kilka różnych typów wirusów i dzisiaj porozmawiamy z Tobą konkretnie o jednym z nich: Thingbots.

Czym jest Thingbost?

Są rodzajem wirus który można uznać za tak silny jak trojan. Rozpoczynają ataki degeneracji usług.

Ta broń stała się ulubioną bronią hakerów. Odsetek tego typu ataków wzrósł z czasem. Jak to działa?

W zasadzie atakują każde urządzenie w naszym domu, które jest podłączone do Internetu. Te z kolei infekują pozostałe urządzenia, pozostawiając je w rękach hakerzy.

Używają śledzenia w Internecie, szukając otwartych usług, takich jak protokoły Telnet i Secure Shell, które są najpopularniejsze. Są to te, które umożliwiają dostęp do wiersza poleceń serwera i tym samym wykonują dowolny rodzaj administracji systemem.

Ten typ wirusa nie jest używany głównie do kradzieży twojego informacje osobisteale żeby przejąć kontrolę od hakerów. Ta kontrola może być bardzo duża w zależności od tego, ile urządzeń jest podłączonych do Internetu przedmiotów.

Ataki Thingbots

Ataki Thingbots bardzo zmartwili ludzi. Ten rodzaj ataków rośnie, pozostawiając Hiszpanię jako najbardziej narażony kraj na tego typu ataki.

Jednak ataki te nie mają konkretnego celu, ponieważ podobnie jak Hiszpania, Stany Zjednoczone, Singapur i Węgry również są ofiarami tych ataków. To pokazuje, że ataki są rozproszone po całym świecie.

Chociaż w ostatnich latach, takich jak początek 2017 r., Liczba ataków znacznie spadła, to zawsze były one wyższe niż w przypadku innych typów ataków. hakerzy. Przykładem może być Mirai, która rok wcześniej (2016) zyskała popularność dzięki włamywaniu się do kamer monitorujących lub routera.

Jak możesz się bronić przed tego typu atakami?

Najlepszą radą, jaką możemy Ci dać, aby bronić się przed takimi atakami, jest okresowa zmiana hasła Wi-Fi. Istnieją strony, które generują bardzo silne hasła, których możesz użyć.

Jeśli masz firmę, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zagwarantowanie nadmiarowości krytycznych usług, które mogą stać się ofiarami ataków. Możesz także łagodzić ataki dodanie większej liczby kontroli w systemach zachowywania poświadczeń z takimi systemami, jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Musisz także zaimplementować protokoły w swojej sieci do odszyfrować złośliwy ruch które zwykle są przesyłane w Internecie w postaci zaszyfrowanej. I wreszcie, wykonuj okresowe testy bezpieczeństwa na urządzeniach podłączonych do Twojej sieci lub używaj programów prewencyjnych, które wykrywają ataki. Możesz wejść do tego artykułu, jeśli chcesz wiedzieć, jak uniknąć kradzieży tożsamości i jak się przed nią bronić.

Internet to niebezpieczne miejsce

W Internecie istnieją różne typy hakerów i wirusów, które mogą zainfekować swoje urządzenia na wiele sposobów. Dlatego musisz zachować jak najlepszą ochronę i zachować ostrożność, umieszczając swoje dane osobowe na dowolnej stronie.

Również jeśli spędzasz dużo czasu w niebezpiecznych miejscach, mogą cię zmusić pobrać szkodliwe wirusy bez twojej uwagi. Jednym z najgorszych zagrożeń, jakie można znaleźć w sieci, są trojany, które łatwo zanieczyszczają komputer i kradną dane osobowe. Jeśli chcesz chronić swój komputer przed wirusami trojańskimi, zalecamy przeczytanie tego artykułu, w którym dowiesz się, jak im zapobiegać.

dołącz do naszego kanału telegram