Skip to content

Czym jest Odyn i do czego służy? Jak możesz go używać na telefonie komórkowym

16 de sierpień de 2022

Jeśli masz telefon Samsung, to możliwe, że w pewnym momencie Czy słyszałeś kiedyś o Odyna?, oprogramowanie opracowane przez koreańską firmę, które może służyć do instalowania ROM-ów lub oprogramowania układowego na własnych urządzeniach. Ale jego opcje na tym się nie kończą, ponieważ pozwala również cieszyć się innymi funkcjami, takimi jak dostęp do roota, flashowanie odzyskiwania, flashowanie zmodyfikowanych ROM-ów, tworzenie partycji i instalowanie jąder. Oznacza to, że jeśli masz trochę umiejętności w tej dziedzinie, jest to platforma obowiązkowa.

Ale czym jest Odyn i do czego służy?

Cóż, zacznijmy więc od pierwszej rzeczy, która jest w pewien sposób oficjalną prezentacją Odina, oprogramowania, które choć nigdy nie zostało oficjalnie uznane przez ludzi Samsunga, Został opracowany przez Koreańczyków. Wielu twierdzi, że wszystko zaczęło się od wycieku z azjatyckiej firmy i że było to oprogramowanie używane przez własnych inżynierów firmy do naprawy starszych telefonów Galaxy.Odin można pobrać bardzo łatwo.

Teraz, gdy już wiemy, o co chodzi w Odyna, wierzymy, że w drugiej kolejności będziemy musieli zobaczyć, do czego to służy, czyli jakie korzyści możemy uzyskać z posiadania tego oprogramowania i musimy powiedzieć, że zanim to nastąpi platforma tysięcy opcjichociaż jeśli konieczne było podkreślenie niektórych, wyróżniają się procedury, takie jak flashowanie ROM, instalowanie nowego odzyskiwania itp.

Innymi słowy, jeśli mamy Odina, możemy na przykład zainstalować ROMy opracowane przez strony trzecie, które pozwolą nam dostosować nasze urządzenia Samsung, nie tracąc z oczu faktu, że służy to również uniknięciu konieczności czekania na oficjalne aktualizacje. Jeśli chcesz dokonać modyfikacji w jądrze powinieneś je również mieć, lub zmodyfikować Recovery z ClockWorkMod a następnie zainstalować CyanogenMod.

Jak mogę używać Odina?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, Odyn ma wiele potencjalnych zastosowań, które możemy mu nadać, a zatem sposób, w jaki go wykorzystamy, zależy od celów, do których dążymy, czegoś, czego nigdy nie możemy pominąć. W każdym razie zawsze musimy zacząć od aktywacji opcji debugowania USB w naszym Samsungu z Ustawień, aplikacji, Rozwój i wreszcie debugowanie USB.

pobierz odin mobile

W przypadku, gdy opcje rozwoju nie są dostępne w wyżej wymieniony sposób, musisz wiedzieć, że niektórzy mają to w Ustawieniach, O telefonie, Numer kompilacji i tam musimy wykonać kilka kliknięć, aż zostań programistąco następnie pozwoli nam na debugowanie USB.

Gdy zakończymy poprzedni krok, następny dotyczy bezpośrednio wprowadzenia naszego urządzenia w tryb pobierania, dla którego musielibyśmy aktywować kombinację utworzoną przez przyciski Strona główna + Zasilanie + Zmniejszenie głośności. Oczywiście, jeśli chcemy, aby Odin rozpoznał nasz telefon, najpierw będziemy musieli mieć zainstalowane sterowniki na komputerze, więc należy zainstalować Samsung Kies.

Kiedy już udało Ci się przełączyć smartfon w tryb pobierania, następną rzeczą jest podłączenie go bezpośrednio do naszego komputera, coś, co możemy zrobić bez problemów za pomocą oryginalnego kabla USB. Jeśli poprawnie zainstalowałeś sterowniki, o których mówiliśmy wcześniej, powinieneś zobaczyć port ID: COM w kolorze jasnoniebieskim!. Stamtąd duża część tego, co zobaczymy, będzie zależeć bezpośrednio od modyfikacji, które zamierzamy wprowadzić, ale prawie we wszystkich przypadkach przejdziemy przez zieloną skrzynkę.

użyj mobilnego odin

Główne opcje Odin

  • Ponowna partycja: Jest to prawdopodobnie jedna z funkcji Odin, z której korzysta większość użytkowników, biorąc pod uwagę, że podczas instalowania pamięci ROM otrzymujemy ją czystą, bez wcześniejszych aplikacji lub dostosowywania i danych użytkownika. Oczywiście musisz wiedzieć, że nie jest dostępny dla wszystkich ROM-ów, ale tylko dla niektórych, więc nie zdziw się, jeśli to nie zadziała.
  • Automatyczne ponowne uruchomienie: Jest to jedna z opcji, która jest domyślnie aktywna, o której musimy powiedzieć, że po zakończeniu procesu restartuje urządzenie.
  • F. Czas resetowania: kolejna opcja, z której najodważniejsi z pewnością będą wiedzieć, jak skorzystać, ponieważ to, co robi, to resetowanie migającego licznika do 1 lub 0, aby jeśli chcesz zapewnić gwarancję, możesz to zrobić bez problemów.
  • blokada błysku: funkcja lub opcja, z którą powinniśmy być dość ostrożni, biorąc pod uwagę, że została opracowana w taki sposób, że zamyka bootleader, jeśli jest otwarty.
  • dumping: jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja umożliwia zrzut lub zrzut.
  • Telefon EFS Czysty: Jest to opcja, która pozwoli nam usunąć z terminala niektóre podstawowe dane, takie jak IMEI, chociaż podobnie jak wiele innych, powinniśmy z niej korzystać tylko wtedy, gdy dokładnie wiemy, co robimy.
  • Aktualizacja bootloadera telefonu: funkcja, która oferuje możliwość flashowania bootloadera przez nadpisanie go, chociaż wygodnie jest zostawić ją na boku, ponieważ możemy uzyskać dostęp do trybu pobierania/odzyskiwania za pomocą klawiszy.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Odyn i? po co to jest? Musisz więc wiedzieć, że mówimy o jednym z najczęściej zadawanych pytań, które zwykle zadają nam użytkownicy telefonów z Androidem. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że nawet jeśli masz jeden z tych terminali od lat, możliwe, że nigdy nie słyszałeś o Odinie, więc dzisiaj go przeanalizujemy.

Zanim przejdziemy do szczegółów, musimy podkreślić w tym sensie, że gdy myślimy o aktualizacjach urządzeń mobilnych Samsung, możemy znaleźć wszystkie nowości w tym segmencie. Odyn to wymóg, o którym należy pamiętać. Z tego powodu dzisiaj idziemy ze wszystkimi szczegółami na temat tego, czym jest Odyn i do czego służy, więc czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Odin instalacja aplikacji mobilnej

Czym jest Odyn i do czego służy?

Kiedy mówimy o Odinie, mamy na myśli głównie program Windows na komputer PC, który został opracowany w celu ręcznego zainstalowania oficjalnego oprogramowania Samsung na telefonie. Dzięki Odin będziesz mógł zainstalować system operacyjny Android na swoim smartfonie Samsung, więc jest to niezbędne narzędziena przykład, jeśli chcesz go ponownie uruchomić.

Niektóre z głównych funkcji tego programu mają bezpośredni związek z możliwością flashowania pamięci ROM, przechodzenia w tryb odzyskiwania, używania jądra lub tworzenia partycji systemowych. Przydatne jest nawet wprowadzenie zmian w systemie operacyjnym Twojego smartfon Samsung. Z tych wszystkich powodów uważamy, że jest to narzędzie, które powinni mieć wszyscy użytkownicy Samsunga.

W rzeczywistości Odin jest używany we wszystkich centrach oprogramowania, które działają na terminalach Samsung. Dlatego, jeśli zamierzasz szukać oficjalnego oprogramowania koreańskiego, musisz zacząć tutaj. Jednocześnie uważamy za istotne w tego typu sytuacji, aby wszelkie pytania dotyczące Odina przejrzeć w naszych artykułach informacje na jego temat, wcześniej przesłaliśmy.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o Odinie?