Obecnie ze względu na warunki ekonomiczne, w jakich żyjemy oraz z powodu rosnącej zmienności; Niezwykle ważne jest, aby rozszerzyć zakres aktywów w celu sfinansowania przedsięwzięcia przedsiębiorczego. To tam umorzenie akcji uprzywilejowanych pomaga większości inwestorów w posiadaniu kapitału, który oni sami pozwalają na zwiększenie dochodów lub aktywa; w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa akcji zwykłych.
Akcje uprzywilejowane
Te akcje uprzywilejowane, zwane również akcjami uprzywilejowanymi, to tytuły nadawane akcjonariuszowi; co daje pewne prawo do firmy lub spółkę, zapewniając wartość dodaną do Twojego udziału w inwestycji. Akcje te zapewniają pewne przywileje w porównaniu z akcjami zwykłymi.
Należy zaznaczyć, że osoba z umorzeniem akcji uprzywilejowanych może uzyskać zbiórkę dywidend od spółki w którym dokonałem inwestycji. W rzeczywistości akcjonariusze mogą obliczyć swoje finanse na podstawie wartości swojej inwestycji. Dlatego preferowani uczestnicy gromadzą rodzaj dochodu zmiennego i stałego z majątku. Istnieje jednak wiele rodzajów akcji uprzywilejowanych.
Na przykład są łączny; w tych przypadkach niewypłacone dywidendy mogą się kumulować, tak aby wypłata nastąpiła w przyszłości. Nie ogranicza to jednak akcjonariusza do jego pierwszeństwa w pobieraniu dywidendy z akcji zwykłych.
Innym preferowanym zapasem jest nie kumuluje się; w nich dywidendy niewypłacone w określonym czasie nie są gromadzone w kolejnych wypłatach. Przykładem niekumulowanych akcji uprzywilejowanych są emitowane przez banki.
Z drugiej strony akcje uprzywilejowane kabriolety to te, w przypadku których istnieje możliwość zamiany inwestycji na akcje zwykłe. Podczas, gdy akcje wymienne są zamienne; co umożliwia emitentowi zamianę tych akcji na długi.
Wreszcie istnieją akcje uprzywilejowane miesięczne czynsze które są akcjami hybrydowymi pomiędzy długiem podporządkowanym a akcjami uprzywilejowanymi. Są też działania uczestnikówW szczególnych sytuacjach daje to akcjonariuszom prawo do dodatkowych zysków spółki, oprócz odpowiednich dywidend.
Wady wykupu akcji uprzywilejowanych
- Prawa własności. Jedną z wad akcji uprzywilejowanych jest to, że ich posiadacze są pozbawieni prawa głosu; wewnątrz firmy lub firmy.
- Stała dywidenda. Kolejnym ograniczeniem jest to, że uczestnicy mają stałą dywidendę; który jest taki sam jak wydawany podczas przetwarzania praw uprzywilejowanych. A jeśli z jakiegoś powodu przyszła spółka wyemituje wyższą dywidendę; korzyść ta nie dotyczy akcjonariuszy uprzywilejowanych.
- Ograniczona płynność. Są to inwestycje długoterminowe; które są powszechnie nabywane przez inwestorów instytucjonalnych i które są zbywalne na rynku w celu kupna i sprzedaży. Co jest niekorzystne, ponieważ nie ma ich na giełdzie; a jego zdolność do zamiany na gotówkę jest zerowa.
Korzyści z umorzenia akcji uprzywilejowanych
- Poprawność. Te działania nie mają daty ważności. Chociaż w piątym roku podmiot emitujący może wygenerować klauzulę; tak, aby tytuły mogły zostać umorzone w celu przywrócenia wartości udziałów.
- Dywidendy. Jedną z korzyści oferowanych przez akcje uprzywilejowane jest to, że przy pobieraniu dywidend pierwszeństwo ma wypłata tych akcji w stosunku do akcji zwykłych.
- Wypłata aktywów. Jeżeli spółka znajduje się w stanie upadłości, akcjonariusze uprzywilejowani zbierają się po wierzycielach; tj. przed wspólnikami.
Preferowani uczestnicy mają wiele zalet, ale także pewne wady. Jednak teraz, gdy znasz już niektóre z nich, możesz podjąć najlepszą decyzję; a tym samym dokonaj najlepszej inwestycji.