Skip to content

Co to jest „Skype Web” i jak go używać na spotkaniach służbowych lub szkolnych?

29 de listopad de 2021

W ostatnich latach ludzie uznali za konieczne korzystanie z aplikacji do wykonywania połączeń lub spotkań w celach rodzinnych, zawodowych lub szkolnych. Skype Web to witryna w Internecie, na której możesz komunikować się z innymi, aby wiedzieć co to jest, jak się zarejestrować i poznać niektóre z jego zalet, musisz czytać dalej ten artykuł.

Jaki jest główny cel Skype Web w firmie Microsoft?

Skype to oprogramowanie, które może być używane do wykonywania połączeń, wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych z osobami, które są dla Ciebie najważniejsze w pracy i rodzinie. Tę aplikację można zainstalować na telefonie komórkowym, komputerze, a nawet na telewizorze.

Wiele aplikacji komunikacyjnych ma więcej niż jedną wersję do użytku na różnych typach sprzętu, różnica w przypadku Skype’a polega na tym, że jego wersja internetowa nie wymaga pobierania na urządzenie w celu korzystania z jego funkcji.

Chociaż większość użytkowników pobiera aplikację, istnieje znaczna populacja osób, które ze względu na miejsce na swoim komputerze i ponieważ nie lubią mieć tych aplikacji na stałe, ta opcja jest przydatna.

Dzięki tej wersji ludzie mogą korzystać z jej funkcji bez żadnych ograniczeń, tak jak po pobraniu aplikacji, mogą nawet wprowadzać zmiany na swoim koncie, takie jak między innymi zmiana hasła, danych swojego konta profilowego.

Jakie funkcje ma Skype Web i jak z nich korzystać?

Ta wieloplatformowa aplikacja ma wiele podobnych funkcji do swoich konkurentów; ma bezpieczeństwo szyfrowanie end-to-end, umożliwia wyszukiwanie plików multimedialnych w galerii czatu i jest kompatybilny z różnymi przeglądarkami. To sprawia, że ​​wielu użytkowników bierze to pod uwagę.

Jednak nie są to jedyne narzędzia, które posiada, ponieważ ma inne funkcje, które czynią go atrakcyjnym dla każdego użytkownika, który musi połączyć się ze swoimi nauczycielami, uczniami, współpracownikami lub potencjalnymi klientami Twojej firmy.

Nagranie rozmowy

Podobnie jak inne aplikacje, przez Skype możesz dzwonić które pozwalają zebrać wiele osób, które muszą poruszyć konkretny temat. W tych rozmowach możesz uczestniczyć jako gość lub gospodarz.

W drugim przypadku połączenia te można zaplanować i użyć narzędzia Spotkaj się teraz, w którym tworzone jest miejsce dla osób z kontami Skype lub bez, aby dołączyć do tej rozmowy.

W Skypie pozwalają nagrywać rozmowy co robisz, aby zachować reakcje wszystkich uczestników tego spotkania, jedynym warunkiem jest to, że wszyscy, którzy biorą udział w rozmowie, muszą mieć świadomość, że trwa nagranie.

Synchronizacja czatu

Synchronizacja czatu pozwala zobaczyć wszystkie rozmowy, które prowadzisz w aplikacji z dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy masz na nim pobraną aplikację, wystarczy otworzyć konto z tymi samymi danymi.

Spotkania na Skypie na laptopie

Dzięki temu masz dostęp do wiadomości i możesz z nich korzystać w dowolnym momencie, możesz nawet wysłać komentarz do znajomego, który nie ma dostępu do Internetu. Gdy ta osoba będzie mogła otworzyć aplikację, otrzyma Twoją wiadomość.

Panel powiadomień

W tej sekcji możesz zobaczyć wszystkie reakcje, wzmianki, wiadomości, tagi, które zrobiły na Twój temat inne osoby. W ten sposób będziesz na bieżąco z tym, co ludzie o Tobie myślą lub czują. Panel można również dostosować do własnych upodobań z pobranej aplikacji lub ze strony internetowej.

Jak zarejestrować się w Skype Web, aby z niego korzystać?

Najłatwiejszym sposobem korzystania ze Skype’a jest posiadanie konta Microsoft; ponieważ wiele osób ma już swoje konto, wystarczy je założyć, aby z niego skorzystać. Jeśli nie masz konta Microsoft, możesz zarejestrować się za pomocą konta w programie Outlook.

Aby się zarejestrować, wystarczy wejść na stronę internetową Skype i kliknij Utwórz konto, a następnie otworzy się okno rejestracji. Pierwszą opcją otwarcia konta jest numer telefonu, jednak jeśli nie chcesz korzystać z tych informacji, możesz to zrobić za pomocą niezajętego adresu e-mail. Następnie dodajesz hasło, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz zdjęcie profilowe.

Rozmowa przez Skype'a na spotkanie

Jakie są zalety Skype Web w porównaniu z wersją komputerową lub mobilną?

Najbardziej zauważalną korzyścią jest to, że jeśli masz aplikację pobraną na swój komputer i jesteś poza domem, ale musisz połączyć się z połączeniem, możesz to zrobić z dowolnego komputera. Lub jedyne, co musisz zrobić, to otworzyć konto, aby mieć dostęp do wszystkich informacji, które zarejestrowałeś.

Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz się martwić o miejsce, które ta aplikacja zajmie na urządzeniu, ponieważ będziesz korzystać ze strony internetowej i nie będziesz musiał instalować oprogramowania.

dołącz do naszego kanału telegram