Skip to content

Co to jest Minecraft i dlaczego ta gra jest tak popularna?

29 de styczeń de 2021

Minecraft stał się obecnie jedną z najpopularniejszych aktywności wśród dzieci, nastolatków i młodych dorosłych. Dzieje się tak dzięki strategicznemu projektowi, dzięki któremu oferuje nie tylko wspólną alternatywę zabawa; ale także konkretny składnik personalizacja.

Zasadniczo Minecraft przedstawia scenariusz, w którym jednostki mają możliwość stworzenia własnej wirtualnej przestrzeni. Dodanie nieskończonej liczby obiektów lub postaci, takich jak pojazdy i zwierzęta, ale także zrobienie tego z animowanego punktu widzenia, ponieważ wszystkie rzeczy w grze mają geometryczną strukturę, która przypomina kostki.

Początkowo Minecraft był sprzedawany jako dydaktyczna gra kształtów, w której dzieci mogły zbudować dowolną figurkę, korzystając jedynie z wyobraźni. Jednak gra stała się trendem i jej wersje zaczęto tworzyć na niektórych urządzeniach elektronicznych, takich jak Play Station, tablet, smartfon i oczywiście komputer.

Co to jest Minecraft i dlaczego ta gra jest tak popularna?

Wszystko zaczyna się, kiedy Mojang AB, korporacja komputerowa, której właścicielem jest Szwed Markus Persson; uruchamia grę w połowie roku 2009. Zawartość spodobała się tak bardzo, że stała się głównym narzędziem rozrywkowym dla internautów, co wymagało pewnych ulepszeń i wersji na urządzenia mobilne z systemem Android.

Do tej pory powstały więcej niż osiem wersje odpowiadające wprowadzeniu nowego sprzętu elektronicznego, a także postępowi technologicznemu. Największą zaletą Minecrafta jest niewątpliwie możliwość kreowania własnej przestrzeni, a jednocześnie dostęp do różnorodności przestrzeni tworzonych przez innych, kochających platformę użytkowników.

Chociaż należy zauważyć, że w grze Minecraft istnieją inne narzędzia, które wyróżniają rozszerzenie wszechstronność gier. Na przykład możliwość wcielenia się w widza, w którym użytkownik zasadniczo obserwuje, jak rozwija się jego wirtualne środowisko, bez ingerencji. Ale jeśli należysz do osób, które lubią przygody, możesz odkrywać różne wszechświaty zaprojektowane z wieloma motywami.

Kreatywność będzie kolejną bronią, za pomocą której możesz stworzyć własne imperium. Jednocześnie będziesz musiał opracować dobre strategie, aby przetrwać pewne niespodzianki, które będzie przygotowywana przez grę, takie jak nagłe pojawienie się nowych nieznanych stworzeń, które mogą zagrozić Twojemu istnieniu.

Struktura Minecrafta według czterech wersji gry

Witryna Minecraft

Najprostszą formę wirtualnego świata w Minecrafcie wyznacza rodzaj scenariusza, który został nam udostępniony i który możemy modyfikować zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Oczywiście licząc na ograniczoną liczbę kostek. Który w tym przypadku reprezentowałby postacie i przedmioty. Zwykle jest to początkowy etap. Jeśli chcesz, możesz przenieść świat Minecraft lub mapę z jednego urządzenia na drugie.

Byłaby to najbardziej zabawna i złożona część gry. Ponieważ w miarę postępu będziemy musieli to zrobić nowe zasoby, takie jak broń aby chronić nas przed niektórymi stworzeniami, które mogą zagrozić naszemu przetrwaniu.

W przypadku utraty wszystkich dostępnych żyć możesz skorzystać z trybu obserwatora. Kontynuować obserwację tego, co dzieje się na twojej scenie. W szczególności nie podejmiesz żadnych działań. Jeśli nie, to oceniasz środowisko po przegranej.

Tam jest sekcja kreatywna w którym użytkownik może dowolnie budować swoją przestrzeń, nie będąc zagrożonym przez jakiekolwiek stworzenia. Jest to więc najłatwiejsza lub najprostsza wersja gry. Cóż, w zasadzie użytkownik musiałby ograniczyć się do stworzenia scenariusza.

W przypadku «Sekcja przygodowa»użytkownik może odważyć się zapytać o przestrzenie stworzone przez innych. Oczywiście nie będziesz mógł ich modyfikować, jeśli nie masz niezbędnych zasobów. Chociaż jest to dla tych, którzy są w pobliżu przez długi czas i zdobyli wystarczającą ilość narzędzi.

Jednocześnie Minecraft oferuje różne opcje w zależności od twojej wiedzy o grze i rodzaju doświadczenia, którego chcesz doświadczyć.

Możesz być także zainteresowany, Jak grać w trybie wieloosobowym lub z dwiema lub więcej osobami w grze Minecraft?