Skip to content

Co to jest Grafika Google, do czego służy i jak działa? – Szukaj za pomocą obrazów w Google

9 de kwiecień de 2021

Obecnie istnieje wiele postępów w technologii pozwalają na wykonanie wielu zadań w krótkim czasie i przy mniejszym wysiłkutak jest w przypadku narzędzi dostarczanych przez Google, ponieważ za ich pomocą można wykonywać różne czynności. Spośród wielu narzędzi, które ma Google, porozmawiamy z tobą w tym wpisie Google Images.

Jeśli nie masz wiedza w tym narzędziu, Być może zastanawiasz się, czym jest Grafika Google, do czego służy i jak działa. Cóż, kontynuuj czytanie i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym przydatnym narzędziu, aby skutecznie wyszukiwać w Google.

Co to jest Grafika Google?

Jest to aplikacja stworzona przez Google, która działa na zasadzie sztucznej inteligencji (AI), jej celem jest dostarczanie informacji o obrazach i / lub obiektach, które je zawierają. Opracowany algorytm pozwala na przykład poznać adres internetowy ze zdjęcia lub obrazu poprzez wyszukiwanie wsteczne.

Powinieneś także wiedzieć, że to narzędzie lub aplikacja jest dostępny w różnych wersjach aby dostosować się do smartfonów, tabletów lub komputerów osobistych. Oznacza to, że będziesz mieć możliwość korzystania z tej aplikacji zarówno na smartfonach, jak i urządzeniach PC.

Do czego służy Grafika Google?

Ten punkt jest jednym z najważniejszych i polega na tym, że za pomocą tego narzędzia można wykonywać różne wyszukiwania, między innymi umożliwia wyszukiwanie obiektów, miejsc lub osób. Oczywiście zaczynamy od tego, że Google ma w swojej bazie danych bardzo dużo informacji, którymi to narzędzie zasila i za pomocą których porówna elementy Twoich zdjęć z tymi obecnymi w sieci.

W tym sensie będziesz mieć możliwość zidentyfikowania wszystkich możliwych elementów na swoich obrazach podczas przeszukiwania Grafiki Google. Będziesz miał więc menedżera, który pozwoli ci wiedzieć, czego nie wiesz na zdjęciu; to znaczy, jeśli masz obiekt na obrazie, który chcesz wiedzieć, co to jest, możesz użyć narzędzia, które pokaże wyniki podobne do obiektu, którego szukasz.

Z drugiej strony, wyszukiwanie może być zlokalizowane (specyficzne dla obiektu) Możesz też użyć wyszukiwania ramek, w którym zaznaczasz cel ramką, na którą pozwala to narzędzie. W tym sensie twoje szanse na zdobycie tego, czego szukasz, rosną, ponieważ stawiasz konkretny cel.

Jak działa Grafika Google?

Jak wskazaliśmy wcześniej, narzędzie to działa na różnych urządzeniach i wersjach, takich jak komputery PC, smartfony z systemem Android, iPhone’y, tablety. Ważne jest, aby w każdej z tych wersji mieć odpowiednie narzędzie. Następnie wymieniamy wymagania i procesy niezbędne w każdym przypadku do uzyskania satysfakcjonującego wyszukiwania:

Na Androida, PC, iPhone lub Tablet

Aby przeprowadzić wyszukiwanie na urządzeniu z systemem Android, musisz mieć najnowszą wersję narzędzia Google, dodatkowo musisz mieć zainstalowany Aplikacja Google lub Google Chrome. Będziesz mógł wyszukiwać obrazem w wynikach wyszukiwania, w tym celu musisz wykonać następujące kroki:

  • Otwórz aplikację Google lub Chrome
  • Przejdź do Grafiki Google
  • Wybierz obraz, który chcesz wyszukać i dotknij tego samego
  • Naciśnij i przytrzymaj obraz, a następnie kliknij Google dla tego obrazu.

Aby wyszukiwać za pomocą obraz strony internetowej, którą musisz otworzyć aplikację na swoim smartfonie z systemem Android i wyszukaj witrynę zawierającą obraz, który chcesz przeanalizować. Gdy znajdziesz się w witrynie, wykonaj następujące czynności:

przykładowy widok wyszukiwania za pomocą narzędzia Google Lens

  • Przytrzymaj obraz i wybierz opcję wyszukiwania z obiektywem Google
  • W tym momencie możesz wybrać obiekt na obrazie lub możesz wyszukać wymaganą przestrzeń na obrazie, klikając ikonę reprezentującą wyszukiwanie i zaznaczając w polu fragment, który chcesz przeanalizować
  • Przewiń w dół i przejrzyj wyniki wyświetlane przez aplikację.

Z drugiej strony możesz wyszukiwać, zapisywać i pobierać obrazy za pośrednictwem obrazów Google, a także przeprowadzać wymagane wyszukiwania za pomocą obrazów zapisanych w telefonie. Aby to zrobić, musisz użyć narzędzia Zdjęcia Google, wybrać obraz i przeprowadzić wyszukiwanie za pomocą Obiektywu Google lub otworzyć aplikację Google i kliknąć przycisk odkrywania, otworzyć Obiektyw Google i zrobić zdjęcie telefonem lub wybrać zapisane przez siebie .

Wreszcie możesz odwiedzić oficjalną stronę Google, aby uzyskać pomoc techniczną i rozszerzyć informacje otrzymane w tym wpisie, ważne jest, abyś mógł skorzystać z korzyści, jakie oferuje to narzędzie.

dołącz do naszego kanału telegram