Skip to content

Jak korzystać z asystenta głosowego „Cortana” na Androidzie? – Łatwy i prosty

11 de grudzień de 2021

Jeśli jesteś osobą, która dużo korzysta z Microsoftu, na pewno znasz asystenta Cortany, a jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz się tak komfortowo z asystentem Google na swoim telefonie z Androidem to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Tutaj Powiemy Ci, jak możesz korzystać z Cortany W przypadku telefonów z systemem operacyjnym Android wyjaśnimy również, jak skonfigurować tego asystenta.

O czym należy pamiętać przed pobraniem „Cortany” na swoje urządzenie?

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz użyć innego asystenta głosowego na swoim osobistym telefonie z systemem operacyjnym Android, Microsoft ma asystenta o nazwie Cortana, który Jest dostępny domyślnie na urządzeniach z systemem Windows 10, a także na większości najnowszych konsol. Jednak wspomniany asystent ma własną wersję dla telefonów z systemem Android. A jeśli chcesz go pobrać, powiemy Ci, co powinieneś wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz.

Dostępne tylko w języku angielskim

Przed pobraniem asystenta głosowego Cortana na swój telefon osobisty, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to W tej chwili jest dostępny tylko w języku angielskim. Więc jeśli jesteś osobą, która nie radzi sobie zbyt dobrze z tym językiem, to narzędzie nie będzie zbyt przydatne.

Jak pobrać Cortanę na telefon z Androidem?

Jeśli zdecydowałeś się już korzystać z asystenta głosowego Cortany na swoim osobistym telefonie z Androidem, pobierz go lub zainstaluj musisz wykonać następujące kroki:

 1. Jakbyś chciał pobrać jakąkolwiek aplikację lub grę, przejdź do Sklepu Play na swoim telefonie.
 2. Tam wpisz w pasku wyszukiwania nazwę Cortany, po pojawieniu się aplikacji kliknij przycisk instalacji.
 3. Pobieranie rozpocznie się automatycznie, może to potrwać kilka sekund, ale będzie to w dużej mierze zależeć od szybkości Internetu w tym czasie.
 4. Kiedy masz Prawidłowo zainstalowano asystenta głosowego Cortana, to w przeciwieństwie do innych asystentów, takich jak Alexa, będziesz musiał ręcznie wprowadzić wszystkie informacje, które chcesz, aby Cortana miała o tobie.
 5. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga asystentowi w pełniejszy sposób poznać Twoje dane, takie jak między innymi ulubione jedzenie, miejsca, które najczęściej odwiedzasz. W ten sposób Cortana będzie przedstawiać sugestie oparte na wszystkich Twoich preferencjach.

wirtualna asystentka cortana

Jakie kroki należy podjąć, aby korzystać z Cortany na urządzeniu z Androidem?

Po pobraniu i wprowadzeniu niezbędnych informacji do asystenta głosowego Cortany na swoim osobistym telefonie, korzystanie z niego jest bardzo proste, wystarczy zlokalizować aplikację w telefonie i nacisnąć ją, aby ją otworzyć, gdy znajdziesz się w aplikacji, należy kliknąć na kompas znajdujący się w lewym dolnym rogu, a następnie otworzyć menu o nazwie odkryj. Dzięki niemu możesz ustawić umiejętności, utwórz jakąś listę ze swoimi zadaniami między innymi. A jeśli chcesz korzystać z asystenta przez słuchawki, wystarczy kliknąć ikonę w postaci słuchawek, która znajduje się w drugim prawym dolnym rogu.

Jeśli chcesz porozmawiać z Cortaną, po prostu otwórz aplikację i kliknij przycisk mikrofonu, a następnie po prostu mów, wydając polecenie, takie jak:

 • Otwórz aplikację WhatsApp.
 • Pokazuje najnowsze wiadomości ze świata.
 • Aktywuj lub włącz Bluetooth.
 • Dodaj alarm, który zabrzmi za dwie godziny.

użyj cortany na swoim urządzeniu z Androidem

Tak proste jest korzystanie z asystenta Cortany W telefonie z systemem operacyjnym Android, następnie podpowiemy, jak skonfigurować go jako domyślny w telefonie.

Ustaw jako domyślny asystent głosowy

Zazwyczaj po pobraniu aplikacji Cortana i otwarciu jej po raz pierwszy, aplikacja pyta, czy chcesz ustawić ją jako domyślnego asystenta głosowego w telefonie. Jeśli z jakiegoś powodu odrzuciłeś tę małą reklamę, nie martw się, oto jak to zrobić Powiemy Ci, jak możesz to ponownie skonfigurować.

 1. Znajdź aplikację Cortana i kliknij ją, aby ją otworzyć.
 2. Po otwarciu kliknij menu znajdujące się w prawym górnym rogu.
 3. Następnie możesz zobaczyć różne opcje, wybierz tę, która mówi konfiguracja.
 4. Następnie wybierz ustawienia telefonu komórkowego.
 5. Na koniec kliknij ustaw lub umieść Cortanę jako domyślnego lub domyślnego asystenta.
 6. Następnie naciśnij krótko, a następnie zaakceptuj.
 7. Gotowe, to takie proste ustaw Cortanę jako domyślnego asystenta lub domyślnie na telefonie z Androidem.