Skip to content

Co to jest, do czego służy i jak działa Netscape Navigator?

3 de luty de 2021

Przez lata było ich wiele przeglądarki internetowe. Niektóre przetrwały przez lata, a inne straciły popularność do tego stopnia, że ​​praktycznie zniknęły.

Wśród tak dużego popytu i konkurencji musimy dobrze wybrać, której przeglądarki użyć i poznać jej cechy, aby zobaczyć, która najlepiej pasuje do tego, czego chcemy.

Jak dotąd najczęściej używanym, znanym i preferowanym przez wielu jest Google Chrome. Jednak Mozilla Firefox to także kolejna przeglądarka, która choć istnieje od jakiegoś czasu, nadal jest ulubioną przez niektórych użytkowników.

Oprócz tego jest między innymi Internet Explorer, Opera, Safari. Dlatego istnieje wiele przeglądarek z różnymi opcjami, funkcjami i usługami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, które przeglądarki są szybsze i wydajniejsze oraz z których możesz korzystać, może Cię zainteresować ten artykuł na ten temat.

Z tego artykułu dowiesz się o innym z nich, Netscape Navigator. Jeśli jeszcze o tym nie słyszałeś, zapraszamy do lektury tego artykułu, abyś wiedział, o czym jest. A jeśli słyszałeś już o Netscape Navigator i chciałbyś dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, ten artykuł również Cię zainteresuje.

Co to jest Netscape Navigator i do czego służy?

Netscape Navigator to przeglądarka, która stała się popularna w 1994 roku, kiedy została wydana przez Netscape Communications. To zostało wydane jako konkurs dla Internet Explorera, jednak szybko straciło popularność.

Ponieważ nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, AOL zdecydował się go kupić w 1999 roku, najwyraźniej dlatego, że uważał, że może ożywić ten pomysł. Jednak w 2008 roku projekt ten został przerwany.

Później programiści zaczęli pracować Mozilla Firefox ponieważ ta nowa przeglądarka odziedziczyła patenty po Netscape Navigator.

W przeciwieństwie do poprzedniego, Mozilla Firefox cieszyła się większą popularnością do tego stopnia, że ​​jest nadal używana. Jeśli go nie masz, a chciałbyś go uzyskać, w tym linku pokażemy Ci, jak bezpłatnie pobrać i zainstalować Mozilla Firefox do najnowszej wersji w języku hiszpańskim.

Nawet jeśli, Netscape Navigator Był prawdziwym pionierem, jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, więc wywarł ogromny wpływ na tę dziedzinę i był pod tym względem innowacją.

Choć jasne jest, że wtedy liczba osób korzystających z internetu była znacznie mniejsza niż obecnie, w rzeczywistości mówi się, że było ich około 50 milionów, ale w tamtym czasie Netscape Navigator był dość ważny w branży.

Ponadto otworzył drogę wielu przeglądarkom, które znamy i używamy dzisiaj, i wniósł wielki wkład, taki jak dostęp dla wszystkich osób do nawigacji, ponieważ przed 1994 r. Mogła być używana tylko przez zamknięte społeczności.

Jak działał Netscape Navigator?

Netscape Navigator

Oprócz wszystkich powyższych, korzystanie z Netscape Navigatora miało również wiele zalet w zakresie szybkości, bezpieczeństwa, kompatybilności i łatwości użytkowania.

W przypadku szybkości była to naprawdę jedna z jego głównych cech. Jego silnik renderujący ładował jednocześnie obrazy i tekst, w przeciwieństwie do innych popularnych przeglądarek, które najpierw ładują tekst, a następnie obrazy.

Zapewniło to optymalne wrażenia, jeśli chodzi o korzystanie z Internet. Nawet będąc jednym z pionierów, miał doskonałą prędkość i szybkość. W rzeczywistości przechował pamięć podręczną, aby w przyszłym wejściu na stronę wszystko ładowało się łatwiej.

Dalej. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, używał szyfrowania SSL, akronimu dla „Secure Socket Layer” lub „Warstwa bezpiecznej koronki” w języku hiszpańskim, która chroni poufne informacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akronimie SSl, TLS, HTTPS i jakie są różnice, tutaj powiemy.

System ten był odpowiedzialny za weryfikację tożsamości obu stron przed wysłaniem tego typu poufnych informacji, takich jak hasła lub informacje bankowe. Używał także dwóch technologii do ochrony komputera i danych, takich jak oprogramowanie antyszpiegowskie i oprogramowanie reklamowe.

Pod względem kompatybilności zintegrował CCS, JavaScript i wsparcie dla standardów HTML co pomogło być na bieżąco lub być na bieżąco z trendami projektowymi. Otwieranie plików PDF i Flash było również możliwe dzięki programom takim jak Adobe Flash Player i Acrobat Reader. Jeśli chcesz włączyć i aktywować Adobe Flash Player w Google Chrome, możesz to zrobić za pomocą tego linku.

I wreszcie, jeśli chodzi o łatwość użytkowania, był łatwy do pobrania i miał czysty i prosty wygląd. Działał również za pomocą poleceń głosowych i gestów myszy.

dołącz do naszego kanału telegram