Skip to content

Błąd rozwiązania: „Sygnał GPS został utracony” w Mapach Google i nie działa na moim Androidzie

18 de Maj de 2021

Wiele razy chcemy gdzieś wyjść lub podróżować, ale tak naprawdę nie wiemy, gdzie to jest, ani nie wiemy, czy to miejsce znajduje się blisko punktu odniesienia, w którym możemy się zlokalizować. Przydarzyło się to każdemu z nas, więc aby nie zgubić się w mieście, używamy aplikacji, które prowadzą nas do celu.

Jedną z najczęściej używanych aplikacji przez miliony ludzi są Mapy Google. Jest to aplikacja, która wyświetla mapy i GPS i jest idealny, gdy musimy dostać się w to miejsce.

Co to są Mapy Google?

Mapy Google to dosłownie narzędzie, które przekazuje nam informacje przez GPS i mapuje miejsce, do którego chcemy się udać. Pokazuje nam trasę do celu, jest rodzajem mapy, na której pokazuje ulice i części miasta, aby móc szybko się zlokalizować. Po wpisaniu miejsca, do którego chcesz się udać lub „miejsca docelowego”, Google Maps pokazuje niebieski pasek od miejsca, w którym się znajdujesz, do miejsca, do którego chcesz się udać.

Ta aplikacja jest dość prosty w użyciu, Gdy wprowadzisz miejsce docelowe, aplikacja poprosi Cię o wybranie środka transportu, którym zamierzasz się tam udać.

Zwykle ludzie używają go, gdy jadą samochodem, ale tMożesz także wybrać, że będziesz chodzić lub w jakimś transporcie publicznym i zaznaczy minuty i godziny potrzebne do dotarcia do celu.

Platforma ma wiele narzędzi do ulepszyć jego użycie i uczynić go bardziej atrakcyjnym. Możesz aktywować tryb ciemny w aplikacji i to się zmieni, możesz też dodać muzykę do słuchania podczas jazdy i wiele innych narzędzi.

Problemy z Google Maps i sygnałem

Platforma Google Maps jest całkiem niezły i łatwy w użyciu, Ponadto wyciąga nas z kłopotów, gdy potrzebujemy pilnie dotrzeć do miejsca. Ale jak w każdej dobrej aplikacji zawsze znajdujemy w niej małą wadę, która może nas zdenerwować.

Wielu użytkowników przedstawiło ten problem utracić sygnał GPS kiedy łączą Google Maps. Ten problem jest dość powszechny, a także dość łatwy do naprawienia, wyjaśnimy, jak to zrobić poniżej.

Zgubiłem sygnał GPS w Mapach Google

Istnieją różne przyczyny niepowodzenia aplikacji. Zaczniemy więc od opisania ich rozwiązań. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby to naprawić.

Pierwsza rzecz, jaką możesz zrobić, to zaktualizować aplikację Mapy Google, aplikacja jest aktualizowana za każdym razem i dodaje ulepszenia i poprawki błędów do platformy. Jest to najprostsza opcja ze wszystkich, która może rozwiązać Twój mały problem z aplikacją. Przejdź więc bezpośrednio do Sklepu Play, w wyszukiwarce aplikacji wyszukaj Google Maps i kliknij przycisk „Aktualizuj”

Jeśli aplikacja nie ma oczekujących aktualizacji, przejdź do i usuń pamięć podręczną i dane aplikacji. Szybko osiągniesz to wchodząc w ustawienia swojego telefonu, przechodząc do sekcji „aplikacje” i wyszukując Google Maps, po wejściu naciśnij „usuń pamięć podręczną i dane aplikacji” i tyle.

Jeśli problem nie ustąpi, możesz wypróbować inną technikę, czyli skalibruj kompas. Mapy Google oferują nam opcję kalibracji kompasu, aby poruszał się zgodnie z trasą, ponieważ może wskazywać lokalizację, która nie odpowiada.

Aby skalibrować kompas z aplikacji, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to otworzyć Mapy Google i wybrać punkt, w którym jesteśmy na mapie, a pojawi się sekcja z napisem „skalibruj kompas” i muszą postępować zgodnie z instrukcjami i wykonywać ruchy, które pojawiają się na ekranie. Spróbuj wykonać te ruchy dwa razy, aby nie mieć problemów, gdy musisz obliczyć swoją lokalizację.

osoba korzystająca z aplikacji Google Maps

Mapy Google nie pokazują mojej lokalizacji

Ostatnią metodą jest aktywacja trybu wysokiej precyzji pomoże nam szybko i dokładnie znaleźć lokalizację. Aby móc aktywować ten tryb musisz przejść do ustawień telefonu i nacisnąć „lokalizacja”, pamiętaj, że musisz mieć włączoną lokalizację, jeśli nie, możesz przesunąć pasek powyżej i włączyć lokalizację.

Następnie wybierz tryb wysokiej precyzji i to wszystko, Twój GPS nie powinien stwarzać problemów szukając adresu. Nawet aplikacja Mapy Google.