Skip to content

Asystent Google vs Bixby: Który asystent głosowy jest lepszy? Charakterystyka i różnice

11 de wrzesień de 2022

W ostatnim czasie asystenci głosowi stają się coraz ważniejsi w smartfonach, ponieważ każdy integruje przynajmniej jednego z nich. Kiedy Samsung ogłosił premierę Galaxy S8 w 2017 roku, wiadomo było, że będzie zawierał dwóch różnych asystentów. Rzeczywiście, wspomniany telefon miał Asystenta Google, a także Bixby, ale Jakie są jego cechy i różnice?

Na początku Bixby był znienawidzony przez użytkowników, którzy go posiadali, ponieważ jako nowe narzędzie niewielu z nich wiedziało, jak działa lub jakie ciekawe funkcje może mieć. Prawda jest taka, że ​​choć wiele osób woli lepiej znanego już Asystenta Google czy Cortanę, Bixby ma również kilka bardzo atrakcyjnych cechdlatego porównamy ich główne różnice.

Chociaż kiedy mówimy o inteligentnych asystentach głosowych, w w sieci możemy znaleźć dużą różnorodność. Mamy najpopularniejsze takie jak asystent Google, Siri czy Cortana, ale możemy też znaleźć asystentów jak AIVIC czy INDIGO, te asystenty są dostępne dla Androida i nie wymagają połączenia z Internetem.

Funkcje Asystenta Google i Bixby

Jedną z najważniejszych funkcji, która nas najbardziej interesuje, jeśli chodzi o inteligentnych asystentów głosowych, jest możliwość łatwego dostępu do nich. Chociaż Asystent Google jest obecny w prawie wszystkich telefonach Samsung, Bixby ma znacznie szybszy dostęp i bezpośrednio na telefonach komórkowych, w których jest obecny. Nie ma znaczenia, jak dobry jest asystent, jeśli nie jest łatwo się do niego dostać

Asystent Google ma długie polecenie głosowe (zwane „OK Google”) i długie naciśnięcie skrótu przycisku głównego, aby przywołać odpowiednich asystentów. Ale Samsung idzie dalej z Bixby, w tym dedykowany przycisk sprzętowy dla Twojego asystenta. Ponadto ma również zwykłe polecenie aktywacji głosowej, które jest „Hello Bixby”

Zrzuty ekranu

Obaj asystenci bardzo łatwo wykonują akcję. Ale wielu użytkowników woli korzystać z asystenta googleponieważ pozwala to na edycję i wysłanie zdjęcia od razu, w Bixby musimy wyszukać ujęcie w galerii, a następnie wykonać pozostałe kroki osobno.

Dzwoń i wysyłaj wiadomości

W tym przypadku obaj asystenci wykonują swoją pracę bardzo dobrze. Zarówno wiadomości tekstowe, jak i wiadomości WhatsApp można wysyłać bez konieczności dotykania telefonu, za pomocą asystenta Google lub Bixby. obaj uczestnicy wysyłaj wiadomości szybko i dokładnie. A dzwoniąc robią to bardzo dobrze równo, w tym przypadku są równe

Zainstaluj i odinstaluj aplikacje

Jeśli chodzi o odinstalowywanie lub instalowanie aplikacji, Bixby działa znacznie lepiej niż Asystent Google. Zwykle w tym przypadku polecenie głosowe Google nie działa bardzo dokładnie, ponieważ zwykle wyszukuje i odinstalowuje pierwszą znalezioną aplikację. Zamiast tego Bixby (przez większość czasu) wyszuka aplikację nazwaną po nim.

używany asystent głosowy google

Różnice między Asystentem Google a Bixby

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze informacje o Bixby, mówiono, że Samsung stworzył w miarę kompletnego wirtualnego asystenta, wreszcie zdolny do stawienia czoła najlepszym na rynku. Prawda jest taka, że ​​w tym samym czasie Google zaprezentowało wraz z telefonami Pixel swojego odnowionego Asystenta Google, który jest ewolucją Google Now.

Jeśli chcesz poznać różnice między obydwoma asystentami głosowymi, musisz wiedzieć, że Bixby będzie miał o wiele więcej opcji związanych z wybór języka i interakcja głosowa wydają się być znacznie bardziej zaawansowane. Problem z Asystentem Google, o którym wielokrotnie wspominano, wiąże się z tym, że jest on wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Chociaż pomimo nielicznych różnic, jakie ci asystenci prezentują między sobą, jest wielu użytkowników, którzy: wolą pozostać przy pomocy asystenta google. Nie oznacza to, że Bixby jest gorszy, ale ponieważ jest nowszy, wiele osób woli korzystać z klasycznego asystenta głosowego, który jest obecny w zdecydowanej większości urządzeń.

W każdym razie najciekawsze jest to, że od początku Galaxy S8 z obydwoma asystentami, wiele telefonów komórkowych wdrożyło to samo. Jest to czynnik różnicujący w znakowaniu przy podejmowaniu decyzji o jednym lub drugim telefonie komórkowym. A w przypadku, gdy chcemy uzyskać więcej informacji o Bixby, możemy wejść na stronę Samsunga, gdzie znajdzie się wiele istotnych informacji.

dołącz do naszego kanału telegram