Skip to content

W jakich 10 najdroższych miastach świata można mieszkać, pracować lub odwiedzać?

27 de styczeń de 2021

Chcesz wiedzieć W jakich 10 najdroższych miastach na świecie mieszkać, pracować lub odwiedzać? Cóż, z przyjemnością dowiesz się, że to właśnie wyjaśnimy Ci w tym ciekawym poście, nie przegap tego!

10 najdroższych miast na świecie do życia, pracy lub odwiedzania

1-Hongkong, Chiny

To miasto na czele listy, bo na przykład w kosmopolitycznym Hongkongu jest proste kubek kawy może osiągnąć 8 dolarów lub 7 euro, a mówiąc o mieszkalnictwie, a sypialnia prosty apartament z dwiema sypialniami może kosztować nawet 7000 USD.

2-Aszchabad, Turkmenistan

W Aszchabadzie czteroosobowa rodzina potrzebuje nieco mniej 6000 $ miesięcznie żyć, a osoba samotna potrzebuje mniej niż 2000 dolarów miesięcznie, aby utrzymać się przez miesiąc. Wynajęcie umeblowanego mieszkania o powierzchni 85 metrów kwadratowych kosztuje około 700 USD, a na normalnym obszarze i jeśli chodzi o jedzenie, zestaw taki jak McDonald’s Big Mac kosztuje około 9 USD.

3-Tokio, Japonia

Japonia jest drugim najdroższym miastem w Azji na tej liście i nie za mniej, na przykład w mieście mieszkanie o powierzchni około 85 m² i umeblowane może kosztować ponad 1000 dolarów, a kompletne menu typu Big Mac w restauracji kosztuje więcej lub mniej 7 $.

4-Zurych, Szwajcaria

W tym szwedzkim mieście najdroższa rzecz wiąże się zazwyczaj z wypoczynkiem, bo jest to proste Bilet do kina może kosztować nawet 20 USD A jeśli chodzi o artykuły spożywcze, pełne menu w restauracji w stylu McDonalda może kosztować 16 USD.

Jeśli mówimy podstawowe usługiW Zurychu dla osób mieszkających w mieszkaniu o powierzchni około 85 m² koszt prądu, wody i prądu wyniesie średnio 152 USD.

5-Singapur, Singapur

Rzeczy takie jak internet są drogie, ta usługa w Singapurze kosztuje około 33 dolary, na które można wydać średnio 63 dolary transport publiczny a strzyżenie może kosztować około 20 dolarów w drogiej części miasta.

Rozrywka też nie jest tania, drink w barze może kosztować 16 dolarów, kufel piwa 8 dolarów, dwa najlepsze miejsca w teatrze mogą kosztować niecałe 300 dolarów.

Najdroższe miasta świata – reszta listy

6-Nowy Jork, USA

Koszt życia w Nowym Jorku jest drugim najdroższym w Stanach Zjednoczonych i nie kosztuje mniej, ponieważ przeciętny nowojorczyk może wydać ponad 50 dolarów na parę dżinsów, 84 dolary na parę butów od projektantów i 84 dolary na parę butów od projektantów 39 na letniej sukience. I nie tylko ubrania są drogie, a umeblowane studio około 45 m² może kosztować od 2000 do 3000 USD w drogiej części Nowego Jorku.

7-Szanghaj, Chiny

W Szanghaju wydatki czteroosobowej rodziny mogą wynosić 4600 USD, prąd, woda i prąd dla dwóch osób mogą wynosić około 61 USD, para dżinsów to około 93 USD. krótka wizyta u lekarza, 15 minut kosztuje 137 USD.

8-Berno, Szwajcaria

Osoba samotna potrzebuje 3000 dolarów miesięcznie w Bernie na życie i życie 1100 $ do wynajęcia umeblowane studio o powierzchni 45 m² we wspólnej części miasta i do jedzenia w restauracjach typu fast food potrzeba 17 USD.

kobieta przeciągając walizkę lotnisko

9-Genewa, Szwajcaria

Aby mieszkać w Genewie, pojedyncza osoba musiałaby miesięcznie ponad 4000 USD, około 46 dolarów miesięcznie za internet, 122 dolary za parę spodni, 136 dolarów za wizytę u lekarza i 74 dolary za transport publiczny miesięcznie.

10-Pekin, Chiny

Potrzeby czteroosobowej rodziny w Pekinie 3200 $ miesięcznie na wydatki, podczas gdy osoba samotna potrzebuje 1900 USD, umeblowany dom o powierzchni 85 m² kosztuje 1150 USD we wspólnej części miasta, podczas gdy spodnie mogą kosztować 84 USD, a sukienka 38 USD.